Élethelyzet változás miatt kénytelenek vagyunk családi házból(bérlet)visszaköltözni panel lakásba. Hogy fogja viselni a 4 éves gyermekem, aki szereti az állandóságot szerintetek?




válasza:Ha gyakran elviszed játszótérre, ahol rohangálhat és mentek strandra, ahol pancsolhat, akkor nem lesz nagy érvágás a saját udvar hiánya .
Ha lesz saját szobája, ahová átviszitek a megszokott játékait, kis bútorait (asztalkát, széket, stb) , akkor a belső teret is hamar elfogadja majd.
Egy 4 éves sokkal könnyebben alkalmazkodik, mint egy kiskamasz.
Ha nagyon ragaszkodik az állandó dolgokhoz, akkor fel kell készíteni az újra. Mutasd meg neki, hová fogtok költözni. Rajzoljátok le együtt az új szobáját. Vásároljatok együtt az új szobájába valamit, amire vágyik.
Nézzétek meg milyen játszóterek, fagyizók vannak a környéken.
Próbáld hasonlóan berendezni a helyiségeket, ahogy most van, főleg az ő szobáját.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Hát attól nem kell félni, mert a rokonoknál lenni vendégségben teljesen más. Ott minden idegen, a bútorok és a társaság is, illetve a napirend is. De az új lakás az a ti otthonotok. Ott csak ti lesztek és a jól megszokott tárgyak és a szokásos napirend szerint megy majd minden.
Persze, az előfordulhat, hogy elpityeredik, hogy hiányzik neki a régi ház. Olyankor le kell ülni, megnézni fényképen, le is rajzolhatja, beszélgethettek róla, hogy pontosan mi hiányzik onnan neki. Egy 4 évessel már lehet beszélni.
De ha jól fel van készítve a költözés, akkor nem lesz gond.
Vissza is számolhattok, hogy még hányat kell aludni a költözésig.
Segíthet a pakolásban is.
Mi is tavaly költöztünk extra ragaszkodós autista kisfiammal.
Miután kiürült a lakás visszamentünk megnézni, hogy üres, nem maradt ott semmi.
Utána mentünk át az új házba és szembesült vele, hogy oda átkerült az összes holmi.
Soha egyszer sem akart visszamenni a régi lakásba. Megértette, hogy mi történt, pedig ő súlyosan autista+ értelmi sérült.




válasza:



válasza:



válasza:igen egy panel főként ha 10 vagy 11 emeletesbe költöztök az bizony nagyon zajos lesz ,kutya ugat,széket huza a feleted lako szomszėd ,szomszėd veszekszik,zuhanyzik ,stb
egy 4 lakásos ėpület kicsit nyugisabb lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Egy ideje már megy ez de most pont az az időszak van amikor sok változáson megy keresztül így nem is aggódom annyira. Meg hát náluk tényleg egyik napról a másikra tudnak változni a dolgok. Este mindig a rácsos ágyba kezd aztán éjjel felebred változó időpontban és akkor...
15 hónaposom kb. egy hónapja rosszul alszik éjszaka. 1 éves korától kezdte át aludni az éjszakát, persze néha megébredt de csak rá kellett nézni, megsimizni és aludt tovább. Amikor elkezdődött épp jöttek a rágó fogak de már kettő kinn van gondolom majd indul a másik...
Kisfiam szeptember végén kezdte az ovit, most lesz három éves. Előtte bölcsis volt, ahol a világon semmi probléma nem volt vele. Ovi első hónapjában csak szuperlatívuszokban beszéltek róla, de egyszer csak valami átcsapott. Elkezdett másokat csapkodni, ordibálni,...
Kisfiam 7 lesz, több szomszéd társai voltak, 9 lakásos családi házban élünk hatalmas nagy udvarral, 1,5 éve oda költözött egy család,örültünk végre nem alberlők maradnak lesznek kis barátai. Egy korabeli 7 és öccse 4 éves kisfiúk, kisfiam játékai udvaron 3 sima hinta...
Ma irgalmatlan hisztiket lecsapott, és alig akart elaludni, mint máskor. Kicsit náthás, de ennyi. Ennyire nem szokott durva lenni.
Milyen változásokat tapasztaltatok?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




