Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Élethelyzet változás miatt...

Élethelyzet változás miatt kénytelenek vagyunk családi házból(bérlet)visszaköltözni panel lakásba. Hogy fogja viselni a 4 éves gyermekem, aki szereti az állandóságot szerintetek?

Figyelt kérdés
jún. 2. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakran elviszed játszótérre, ahol rohangálhat és mentek strandra, ahol pancsolhat, akkor nem lesz nagy érvágás a saját udvar hiánya .

Ha lesz saját szobája, ahová átviszitek a megszokott játékait, kis bútorait (asztalkát, széket, stb) , akkor a belső teret is hamar elfogadja majd.

Egy 4 éves sokkal könnyebben alkalmazkodik, mint egy kiskamasz.

Ha nagyon ragaszkodik az állandó dolgokhoz, akkor fel kell készíteni az újra. Mutasd meg neki, hová fogtok költözni. Rajzoljátok le együtt az új szobáját. Vásároljatok együtt az új szobájába valamit, amire vágyik.

Nézzétek meg milyen játszóterek, fagyizók vannak a környéken.

Próbáld hasonlóan berendezni a helyiségeket, ahogy most van, főleg az ő szobáját.

jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Másmilyen lesz, de meg fogja szokni. Főleg ha továbbra is sokat viszed ki a természetbe. Nem lesz rosszabb, csak más, amihez hozzá kell szoknia. Szerintem azért jól alkalmazkodnak még ilyen korban, idősebb korukban nehezebb.
jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az ovihoz nagyon közel leszünk. A környék nem idegen számára. A játszótér sem. Csak az ugrott be mikor nyáron voltunk rokonoknál. Aztán pár nap után mondta haza akarok menni. Na én ettől félek
jún. 2. 20:31
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem biztos fel lehet rá készíteni valahogy. Erre nincs valami könyv?
jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Ehhez minek könyv? Elmeséli a gyereknek, ennyi!
jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól nem kell félni, mert a rokonoknál lenni vendégségben teljesen más. Ott minden idegen, a bútorok és a társaság is, illetve a napirend is. De az új lakás az a ti otthonotok. Ott csak ti lesztek és a jól megszokott tárgyak és a szokásos napirend szerint megy majd minden.

Persze, az előfordulhat, hogy elpityeredik, hogy hiányzik neki a régi ház. Olyankor le kell ülni, megnézni fényképen, le is rajzolhatja, beszélgethettek róla, hogy pontosan mi hiányzik onnan neki. Egy 4 évessel már lehet beszélni.

De ha jól fel van készítve a költözés, akkor nem lesz gond.

Vissza is számolhattok, hogy még hányat kell aludni a költözésig.

Segíthet a pakolásban is.

Mi is tavaly költöztünk extra ragaszkodós autista kisfiammal.

Miután kiürült a lakás visszamentünk megnézni, hogy üres, nem maradt ott semmi.

Utána mentünk át az új házba és szembesült vele, hogy oda átkerült az összes holmi.

Soha egyszer sem akart visszamenni a régi lakásba. Megértette, hogy mi történt, pedig ő súlyosan autista+ értelmi sérült.

jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessetek, rajzoljátok le. Kapjon valamit, amit az új szobájához köt és vágyik rá. Sétálgassatok a környéken, mutasd meg, milyen szuper fagyizók, játszóterek, parkok vannak a környéken.
jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ami még fura lesz (nekem is), hogy ugyebár mások a zajok egy panelben. Kicsit én is szomorú vagyok a helyzet miatt, így nem mondom,hogy számomra is örömteli a költözés. Inkább csak szükséges megoldás. De majd megpróbálom bevetni, hogy milyen jó lesz :) anyagilag biztosan :)
jún. 2. 20:52
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Nyolcszor költöztünk a gyerek 4 éves koráig , a gyerekeket egyáltalán nem viselik meg , a szülők szokták ezt túlhisztizni és az ragad rá a gyerekre. Vedd teljesen természetesen , és ennyi.
jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%

igen egy panel főként ha 10 vagy 11 emeletesbe költöztök az bizony nagyon zajos lesz ,kutya ugat,széket huza a feleted lako szomszėd ,szomszėd veszekszik,zuhanyzik ,stb


egy 4 lakásos ėpület kicsit nyugisabb lenne.

jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Éjszakai alvás változás? 16 hónaposom egy ideje éjszaka megébred és már csak mellettem tud vissza aludni.

Egy ideje már megy ez de most pont az az időszak van amikor sok változáson megy keresztül így nem is aggódom annyira. Meg hát náluk tényleg egyik napról a másikra tudnak változni a dolgok. Este mindig a rácsos ágyba kezd aztán éjjel felebred változó időpontban és akkor...

Éjszakai alvásban változás?

15 hónaposom kb. egy hónapja rosszul alszik éjszaka. 1 éves korától kezdte át aludni az éjszakát, persze néha megébredt de csak rá kellett nézni, megsimizni és aludt tovább. Amikor elkezdődött épp jöttek a rágó fogak de már kettő kinn van gondolom majd indul a másik...

Mitől változhatott meg hirtelen a kisfiam viselkedése?

Kisfiam szeptember végén kezdte az ovit, most lesz három éves. Előtte bölcsis volt, ahol a világon semmi probléma nem volt vele. Ovi első hónapjában csak szuperlatívuszokban beszéltek róla, de egyszer csak valami átcsapott. Elkezdett másokat csapkodni, ordibálni,...

Borzasztóan irigy szomszéd kisfiú,mi tévő legyek?

Kisfiam 7 lesz, több szomszéd társai voltak, 9 lakásos családi házban élünk hatalmas nagy udvarral, 1,5 éve oda költözött egy család,örültünk végre nem alberlők maradnak lesznek kis barátai. Egy korabeli 7 és öccse 4 éves kisfiúk, kisfiam játékai udvaron 3 sima hinta...

2.5 éves lesz a fiam. Lesz még most valami változás?

Ma irgalmatlan hisztiket lecsapott, és alig akart elaludni, mint máskor. Kicsit náthás, de ennyi. Ennyire nem szokott durva lenni.

Mennyi idő után hatott nálatok a halolaj, omega 3?

Milyen változásokat tapasztaltatok?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!