Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. s. ,3 napja szinte...

S. O. s. ,3 napja szinte semmit nem eszik a lányom, mit tegyek már?

Figyelt kérdés
2 éves, és bármit kínálok neki, semmit nem kell neki. A 3 nap alatt annyit evett, mint máskor egy nap alatt! Inni iszik rendesen, azzal szerencsére nincs gond. pl tegnap megitta a reggeli tejcsijét, de már hami nem kellett semmi, egész nap olyan 8 szem sajtos pogit evett(mert mást nem volt hajlandó), majd este is csak gabonapépet.Ma reggel ivott kakaót, amit délelőtt ki is hányt, az ebédjében is csak kotorászott, néhány szem kölesgolyót majszolt csak. inni most is rendesen iszik. amúgy jókedvű, semmi egyéb baja, de ha enni kéne, meglátja a kaját és szabályszerűen elmenekül. Anyósom azt mondja próbáljam erőltetni, mert mondja, hogy hami-hami, de mégsem kell neki semmi..Mit tegyek?Adjak neki gabonapépet, hogy legalább egyen valamit?
2010. dec. 14. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha saját magamat olvastam volna, azzal a különbséggel, hogy az én csemetém 2,5 éves és ez megy már egy hónapja: 3-4 napig eszik, 3-4-5 napig nem. Csak a reggeli-esti kakaót hajlandó meginni. Nekünk azt mondta a doki, hogy nem kell vele semmit foglalkozni, csak akkor, ha elkezd fogyni. Ez élettani sajátosság (én meg megőszülök).

Mi azt csináljuk, hogy amikor evésidő van, akkor odaültetjük az asztalhoz, ha cirkuszol, megmondjuk neki, hogy nem kell enni, ha nem akar, csak üljön ott velünk, beszélgessünk. Valamikor megjön neki is az étvágya (kettő falat erejéig), valamikor pedig nem.

Több helyen is olvastam, hogy erőltetni nem szabad, mert 2-3 éves korban alakul az ki, hogyan viszonyul az ételekhez: ha rossz tapasztalata van (pl. erőltetik), ez kihathat a későbbi étkezési szokásaira. Arról nem is beszélve, hogy ha erőszakkal beletömsz valamit, akkor azt viszont is láthatod.

Tegnap pl. kipróbáltam, hogy adtam neki "kekszet" (fahéjas gabonapehely), a fahéj étvágynövelő hatása miatt. Hogy ennek köszönhető vagy nem, este annyit evett, hogy majdnem örömtáncot lejtettem.

Kitartás. Ahogy mondani szokták: kaja mellett még nem halt éhen gyerek.

2010. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom most 4,5 éves.

Neki is pont 2 évesen volt egy ilyen időszaka, hogy semmit nem volt hajlandó megenni csak kakaót ivott reggel... viszont sokat ivott egész nap, így azt mondja a doktornő hogy ne aggódjak, ha nincs letörve, jó kedve van, akkor majd eszik ha úgy érzi. Néha elrágcsált egy kis kiflit, de szerintem egy kismadár többet evett mint ő akkor. De nem fogyott, így megnyugodtam. Ez pár hétig tartott, utána újra evett rendesen.

Azt olvastam a neten erről, hogy a gyerekek még úgy vannak beállítva hogy annyit esznek amit a szervezetük igényel. (Nagyobbaknál már megy a nasi is ha nem éhes akkor is)

Szóval szerintem ne aggódj, ha eleven a kislányod, jókedvű, akkor nincs gond. Majd eszik Ő ha éhes!

2010. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd békén, 3 nap még nem a világ vége. Nem a szemed előtt fog éhen halni :)

Az én 2 évesemnek is vannak ilyen napjai, sőt hetei, hogy reggel-este kakaó, közben meg max egy banán, vagy max 2 pogi.

8 pogitól én boldog lennék, ha megenné.

Ne erőltesd a kajálást, mert rosszabbul jársz. Annyit adj neki, amennyit ő kér. Nem baj, ha most így eszik, majd a jövő héten bepótolja, vagy két hét múlva, vagy amikor ő akarja.

Nyugodj meg, nem lesz semmi baja. Csak igyon rendesen. Esetleg kalóriapótlásként adj neki gyümölcslevet, hátha azt elfogadja.

De tényleg ne izgulj. Látnád az én gyerekem evési szokásait, ki sem írtad volna a kérdést :) :)

Én már megszoktam a rapszodikus nemevést-evést, már a szemem sem rebben :)

2010. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!