Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A pici lányom teli van van...

A pici lányom teli van van apró csípésekkel, a doki azt mondja bolha csípés, mivel tudnám kiirtani véglegesen?

Figyelt kérdés
A szomszédnak van egy macskája aki rendszerint átjár hozzánk lehet róla ment rá,és már az ágyban is találtam egyet,alaposan kiporszívóztam és fertőtlenítő szerrel át mostam az ágyat,de most meg már rajtam és a páromon is van.Milyen módszer a leghatásosabb?
2010. dec. 24. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Ne is haragudj, de ha már orvosnál voltál, miért nem tőle kérdezted meg ? Szted itt majd jobban tudják ? Még mindíg elmehetsz a gyógyszertároshoz.
2010. dec. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy bolha? Nálunk is voltak ilyen csípések nyáron, a céges nyaralóban a lányunkon, és kiderült, hogy pókok csípdesték össze. :(


Amúgy a bolhairtásról:



Az ártalom előzetes megelőze érdekében fontos a tisztaság, valamint az állandó takarítás.

A poros parketta, a hézagos kialakítású padlózat, valamint a padlószőnyeg ideális körülményeket biztosít a bolha szaporodásához.

A helységek rendszeres takarítása a bolhalárvák fejlődését akadályozza meg. További lehetőség, a padozat forró vízzel történő

felsúrolása. A bolhaártalom időleges kivédésére szúnyogok és kullancsok távoltartására használt bőrfelület kezelésére használt szerek

is hatékonyak, azonban a ruházat védelme ilyen esetben sem megoldott. Végleges és tartós megoldás a szakember által történő

permetezés. A felületi kezelés kombinált hatóanyagú bolhairtószerrel történik, mely az imágók elpusztításán kívül a lárvák elölését is biztosítja.

Zsúfoltság és nagy fertőzöttség esetén füstképzés alkalmazása jöhet szóba.

2010. dec. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Póóóókok ?


Ne csináld már ? Azok úgy elfutnak ha meglátják az embert hogy utól sem lehet érni !


Egyébként, sajnos igen. a macskák terjeszthetik a bolhákat és az utolsó is jól leírta a forrásokat.

2010. dec. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy pók volt az, mert azért éjszaka támadhatnak. fenistil krémmel kenegessétek magatokat, az nagyon jó rá.
2010. dec. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat
2010. dec. 24. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Kutyás boltokban lehet kapni bolha elleni port, sprayt, nem árt azzal végigfertőtleníteni az egész lakást. A szőnyegek, kárpitok, padlórések ahova a dögök beeszik magukat. A szomszéd macskájának meg vegyetek egy kiltix nyakörvet és frontline-t vagy más bolhairtót tegyetek rá. Lehet hogy hülyén hangzik, hogy ti vegyetek neki, de ha az idióta gazdája nem teszi meg, és ti beengeditek magatokhoz, akkor ennyit megér, hogy ne szívjatok a továbbiakban. Amúgy én nagyon megkérdezném azt is, hogy a macska megkapta-e a kötelező oltásokat, mielőtt a gyerekem közelébe engedem. Félreértés ne essék, két kutyánk van, és a 2 éves gyerekem állandóan őket abajgatja, de nagyon ügyelek pont emiatt a kutyák higiéniájára is.
2010. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!