Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthagynád 3éves csemetédet a...

Otthagynád 3éves csemetédet a nagyszülőknél 1hétre?

Figyelt kérdés
nyáron lesz 1hónap(juli.23-aug.23.-ig) amikor se bölcsi se ovi nincs.a lánykám akkor lesz 3 éves.elutaznánk anyuékhoz(500km)látogatóba,mindhárman 1hétre.felajánlották,h.vigyáznak rá egy hétig amíg mi a dolgozunk.tehát a lánykám 2hétig lenne ott,egy hetet nélkülünk.én rájuk bíznám nyugodt lelkiismerettel,mert 3gyereket neveltek fel a szüleim és el tudják rendezni(anyukám 51 éves,apukám 55éves),csak az a kérdés,hogy Őt mennyire viseli meg lelkileg...nem szeretném ha "sérülne".évente 3x találkoznak/-unk a távolság miatt,de hetente többször beszélnek/beszélünk Skypon.tudja kik a nagyszülei,azzal nem lenne gond,h.nem ismeri őket.ti mit tennétek a helyemben?apával konkrétan még nem beszéltünk a dologról,mert korai lenne,de engem nagyon foglalkoztat...
2010. dec. 29. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éves koromtól kezdve minden nyarat Bp-en töltöttem a keresztanyámmal, akit amúgy évente egyszer (ekkor) láttam. :) Nem sérültem, imádtam! :)
2010. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán otthagyhatod. Előtte már mesélj neki arról, milyen jó lesz a nagyiéknál nyáron. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne.
2010. dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért viselné meg a gyereket,hogy a nagyszülőkkel van? Ha szereti őket,és gondoskodnak róla akkor észre sem fogja venni,hogy nem vagytok ott..

Az én fiam 2 évesen azért hisztizett mert nem akart hazajönni a papáéktól..Így a nagyszülők kérésére életében először otthagytuk,hogy a nagyszülőkkel aludjon..

Én sokkal idegesebb voltam az éjjel,hogy mi van ha sír,ha nem tud aludni..Alig vártam,hogy reggel 7 óra legyen már telefonáltam is..De a fiam még mindig aludt..Annyira jól érezte magát,hogy onnantól kezdve minden nyáron 1-2 hetet ott nyaralt a nagyszülőkkel..Ennek az lett az eredménye,hogy a fiam bár már kész felnőtt ember,de még mai napig is imádja a nagyszüleit,(bár már csak a mamája él) de nyaranta lemegy meglátogatni őt,és sokat segít neki..Ha a lányod is ott szeretne maradni akkor nyugodtan enged meg..Neki csak a javára válik,és ti nektek is lesz egy kis pihenés..

2010. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam már két évesen is majdnem egy hetet nyaralt a nagyszüleivel, meg most, majdnem három évesen is. Nincs ebből semmi probléma.

Én is olyan két éves lehettem, amikor a nagyszüleimmel a Balatonon voltam egy hétig, hát nem sokra emlékszem belőle (csak az maradt meg, hogy kaptam egy lufit, meg hogy nem akartam megenni a palacsintát az étteremben, mert volt rajta porcukor), de azt mesélték, hogy jól éreztem magam ott, bár elég rosszcsont voltam :D

2010. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.csak azért mondtam,h.sérül a lelke,mert,h.anyós ezt sulykolja belém...:-S...bár nem hinném,anyuék imádják és nagyon jó helyen lenne.

megpróbálom apát meggyőzni,h.ott maradhasson,de remélem semmi szükség nem lesz rá..

szerintem a lánykám sem fogja bánni,ott lesz a kis unokatesója is(15km)-naponta talákozhatnak majd...

2010. dec. 29. 14:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül. Én két éves koromtól kezdve minden nyári szünetet (2 hónap) anyuék nélkül töltöttem a nagyszülőknél.
2010. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi otthagytuk,nyaralni:) nagyon jól elvoltak! (40km-re laknak)
2010. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan, én is ezt tervezem nyáron. ;)
2010. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat...ha még van várom a többit is
2010. dec. 29. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 60 éves szüleimre fogom nyáron rábízni pár napra az akkor másfél évesemet. 100 km-re laknak, mindketten betegesek, de tudom, hogy vigyáznak rá, ha kell, utánarohannak és nem indulnak neki vele a vakvilágnak. És imádja is a nagyszüleit.

Nálunk inkább az fog problémát okozni, hogy hogy magyarázom el a másik nagyszülőpárnak, hogy szó sem lehet arról, hogy akár egy órát is nélkülünk náluk töltsön a gyerek, s a szüleimnek, hogy emiatt ne érezzék magukat rosszul.

2010. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!