Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért veszélyes a macska...

Miért veszélyes a macska kisgyerek korban?

Figyelt kérdés
Hallottam valamit de nem igazán értettem, kifejtenétek mi a gond a cicával?
2010. dec. 30. 11:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
NEm tudom, mi macskák között nötünk fel, és nem lett semmi bajunk, söt eddig nem is hallottam,ilyet, hogy veszélyes lehet.
2010. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%
Mert hullhat a szőre és bekerülhet a gyerek szájába amit te észre sem veszel, és kaphat tőle szörférget, ami gyakran műtétel jár.
2010. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
A toxoplazma fertőzés miatt. a macska ürülékéből párolog a levegőbe, tehát nem csak azzal, hogy hizzáér és aztán a szájába nyúl, de már azzal is, ha megszagolgatja, megfertőződhet.
2010. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is cicák között nőttem fel, semmi bajom. Még a toxoplazmán se estem át. Ha normálisan van a cica tartva, tisztán, oltva, akkor nyugodtan lehet tartani pici gyerek mellett is.
2010. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
és mi baja lehet ha elkapta?
2010. dec. 30. 11:46
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazma fertőzés miatt mondják.Az az igazság,hogy az egészséges immunrendszerű gyermek,vagy akár felnőtt észrevétlenül esik át a fertőzésen,és immunitást is szerez rá.A múltkor olvastam egy cikkben,hogy a legszerencsésebb ha a gyermekeket nem tiltják a macskáktól,főleg a lányokat.Mert ha esetleg várandósan fertőződnek meg akkor az nem szerencsés.

Egyébként madarak ürülékével is terjed pl galambok....



Gyerekkorombon is volt macskánk,nyúztuk is rendesen őket a húgaimmal,és most is van.....

2010. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Toxoplazmózis a kismamákra veszélyes leginkább.

Itt van leírva róla minden:

[link]


Akinek macskája van az általában átesik rajta úgy, hogy észre sem veszi. Semmivel sem veszélyesebb a macska a gyerek mellett mint a kutya.

Mindig volt macskám és mielőtt megszületett a lányom akkor is. Azóta is megvan, semmi gond nem volt a 2 év alatt.

2010. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Megijedtem mert 2,5 éves lányom agyontaperolt egy macskát és könyékig nyomva be a kezét a száján úgy szaladva mondta el nekem hogy milyen jót hancúroztak! Annyira félek!
2010. dec. 30. 11:59
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
nekünk van macskánk, imádják a gyerekek..semmi bajuk.
2010. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
3 macskával élünk egy fedél alatt, 2 gyerekem van, semmi bajuk. Én is macskák közt nőttem fel, nekem se lett semmi bajom. Egészséges emberre nem veszélyes a toxoplazmózis, csak a kismamákra HA még nem estek át rajta! De a macskás emberek bőven átesnek rajta mire terhesek lesznek.
2010. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!