Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Artalmas a nagyon kesoi esti...

Artalmas a nagyon kesoi esti elalvas 3 eves gyerek eseteben?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen mert hosszú távon nem piheni ki magát. De ha pl. nem jár oviba és este 11 től reggel addig alszik ameddig hagyják az más szempontból rossz..


Ált. este fél kilencig le szokták fektetni a 6-8 évnél kisebbeket ha nincs újév, szülinap, karácsony.

2011. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint igen!

Ha óvodába jár a gyermek, akkor kizárt, hogy megfelelően kipiheni magát a gyermek. Ha nem jár oviba, akkor pedig nagyon nehéz lesz később beállítani az életritmusát a korai keléshez akár az ovihoz, akár a sulihoz.


Nem azt mondom, hogy minden reggel 6-kor keljen a gyermek, de a gyermeknek szüksége van a megfelelő mennyiségű alvásra. H későn fekszik le, akkor későn vannak az étkezések, s ezt szokja meg!

2011. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.mert később,ha ovi,iskola lesz,akkor sem fogod tudni időben lefekteni.És egy ilyen kicsinek még sok alvásra van szüksége.
2011. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sérülhet az idegrendszere.

Még a kisiskolás gyerekek is lefekszenek 8 - fél 9 között.

2011. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem hasznos, az biztos. Az a legjobb, ha legkésőbb 10-kor már megfürdetve alszik. Nálunk ilyen korban 8 körül volt fürdés, kakaó, fogmosás, mese. 9 körül villanyoltás. Szüksége van a pihentető, hosszú alvásra.
2011. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnál az vált be hogy kb max 10-ig alszik és akkor fél hétkor keltem. Az oviban alszik. Én úgy érzem elég neki. Kisbaba korában sem aludt el este 3/4 9-nél előbb, de reggel fél ötig aludt. Szerencsém van. Nagyon mélyen alszik és gondolom ezért elég neki. Ha így este 10-ig elalszik akkor reggel már magától ébred.

De amúgy este 8 a hivatalosan elfogadott, max 3/4 9-9. Nálunk ez vált be. Én soha nem foglalkoztam semmivel, csak arra figyeltem hogy a gyerekem mire hogy reagál. Ha magától ébred, akkor gondolom kipihinte magát, nem nyűgös.

Nekem ennyi elég. Ha hétvége van akkor meg már szintén a kb szokásos időpontban kel, úgyhogy én úgy gondolom elég neki. Így nálunk kizárt a hétvégi lusti. :)

2011. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
az én lányom májusban lesz 2 éves.én is nagyon szeretném ha 9-kor már aludna de sajnos nem így van!este 11 előtt nem alszik el,pedig 7-kor van a fürdés olvasok neki mesét,nem játszok már vele olyankor és mégis ez van!lehet hogy nem jó neki de nem tudok mit csinálni!nem mindenkinek "példa szerint működik a gyereke"még ha szeretné akkor sem!egyébként reggel 8 körül kell fel magától és ált-ban nem alszik napközben sem,vagy max.1 órát!szep.-től bölcsis lesz,lehet hogy akkor majd megváltozik!szerintem ne aggódj vannak ilyen gyerekek is mint a miénk és ez nem rossz!!!
2011. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kösz a megnyugtató választ.Az enyém éjfél körül alszik el.Próbáltuk elaltatni hamarabb,de ha össze is jön,nyugtalanul alszik.Kb éjjel 1ig többször megébred.Ha hagyjuk ,hogy akkor aludjon mikor álmos,akkor nyugodt az éjszaka.Ez lenne az ő bioritmusa?
2011. febr. 2. 14:47
 9/18 anonim ***** válasza:

A gyerek bioritmusát neked kell beállítanod az elején, finom ráhatással. Olyan nincs, hogy ő genetikailag programozottan fordítva éli az életét. :)

Hogy alszik el? Magától?

Ha bármilyen más módszerrel, akkor ezzel lesz a hiba. Amíg a gyerekeim nem tanultak meg egymaguk elaludni, addig nagyon nagyon problémák voltak nálunk is az alvással. 1-2 hét alatt megoldódott, amint nem ringattam, simogattam, énekeltem, feküdtem mellette, stb. elalvásig.

2011. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szopival alszik el.Jöhet a kritika,vállalom.
2011. febr. 2. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!