Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem visz rá a lélek, hogy...

Nem visz rá a lélek, hogy megüssem, egyszerűen nem tudom megtenni, de igy mégis mi lesz?

Figyelt kérdés
Kislányom két és fél éves lesz.Elég eleven,de nagyon okos,értelmes,már rég beszél mondatokban,fejlett korához képest,igy az ember elvárná,hogy megértse hogy mi az hogy Állj meg!Meleg,ne fogd meg!Ne hisztizz!Ne ülj le a kőre,mert hideg,megfázol!Ne csipkedj!De ő nem.Ő csakazértis tipus.Sokszor már nagyon feszegeti a határait,eddig ha elmagyaráztam neki vmit,megértette,de egy pár hónapja a fal előbb megérti.Sokszor,amit leművel,érzem,hogy rá kéne csapnom,de nem tudom megtenni.Annyira imádom,hogy előbb vágnám le a kezem,minthogy bántsam.De ha rászólok,kicsit erélyesbben,már sir szegényem,hogy ne haragudj anya,meg szeretlek.Ugyhogy nagyon érzékeny,de utána csinálja tovább.Mintha késztetést érezne,hogy rosszalkodjon.Soha nem emeltünk rá kezet,mindketten elitéljük,párom meg ezért ölni tudna,ha valaki bántja a gyerekét,de olyan rossz,hogy mi nem bántjuk,imádjuk,szeretetben nevelkedik,mégsem fogad szót,pedig nem hagyjuk rá a dolgokat,mindig vele foglalkozunk,de nem kényeztetjük,és nem fogad szót,egyik ismerősünknek ugyanennyi idős a fia,szegényt az apja mindenért kiveri,és nem kézrecsapással,hanem elég durván(ezért szakadt meg a kapcsolatunk velük),de ott a kisgyerek szótfogad,nem rosszalkodik,igaz otthon nem tudom milyen,mer az előbb emlitettek miatt nem járunk hozzájuk.És elgondolkodtam,hogy lehet hogy én csinálom ennyire rosszul?
2011. jan. 11. 22:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne üsd meg. Most találtam pont ezt a cikket, meg balra válaszd a 2.5 évesekről szólót, nagyon meglepő és tanulságos szerintem. Nekem legalábbis az volt:

[link]

2011. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Egy tipikus kis "drama hercegno" :))))

Tenyleg okos kislany, szepen megtanulta, hogy barmit megtehet, anya raszol, o elsirja magat, es maris kibujt a buntetes alol.

Egy gyereket nem kell, nem is szabad megutni. De megbuntetni meg kell.

Ha rosszalkodik, allisd a sarokba, es igenis mond el erelyesen, hogy, amit tett, az rossz, es te ezt nem helyesled. Ha sir, had sirjon (szemely velemenyem szerint hiszti), majd megnyugszik, jelenleg azt erzi o az ur(holgy) a hazban, es nem is all messze a valosagtol.

En a helyedben igen gyorsan a sarkamra allnek, ha nem akarod, hogy tinikent majd jol radvagja az ajtot.


Ovoneni

2011. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én a szobájába küldöm, ha rossz, és bezárom az ajtót. Nem jöhet ki, és ezt tudja. Viszont azt is tudja, hogy ott vagyok az ajtó túloldalán, és kijöhet, ha tud "rendesen" viselkedni. Hiszti, illetve a tizenödik "ne dobáld szét a süteményt" hatástalansága miatt szoktam néha ezt alkalmazni. Bevált. A kezére is rá szoktam csapni, persze nem nagyot, de tudja, hogy ha rosszat csinál, kap oda. (Mutatja és mondja is). Nincs lelkiismeret-furdalásom, mert előtte elmondom, hogy kapni fog, utána pedig elmondom, hogy miért kapta, és utólag elmeséli apának, hogy "Anya a kezemre csapott, mert szétdobáltam a sütiket". Nem dráma szerintem.
2011. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Egyébként pedig a "megüssem", és a "kezére verek" között óriási különbség van. Megütni én sem tudnám soha a gyereket. És nemcsak a sajátomat nem, de egyet sem.
2011. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj, én teljesen mást mondanék neked. A kisgyerekek valamiért mindig azt csinálják amit NEM engedünk nekik. Próbáld ugy kérni, hogy pozitiv jelzést kapjon. Ezt ugy értem, hogy ha pl. szétszórja a játékait, akkor azt mondd neki, hogy gyere szépen, rakjuk össze a játékokat, és ne azt, hogy nem szabad szétszórni őket. Még egy példa: " ne ülj le a kőre...." helyett, gyere kicsim, állj fel, és nézzük meg azt a kiskutyát pl. Nem tudom érthető-e amit kifejezni akarok, igazából ne tilts, hanem ajánlj fel egy dolgot, tehát a gyereknek mindig azt mondd amit csináljon, és ne azt amit ne. Néha el kell terelni a figyelmét arról a rossz dologról, mert lehet hogy pont azt használja ki, hogy felhivta a figyelmedet saját magára, hisz ez a célja. Mutass neki valami sokkal érdekesebbet, és ügyelj rá, hogy soha ne tilts meg semmit, inkább javasolj egy másik lehetőséget, okosan, mert te ismered őt, hogy mivel lehet elvonni a figyelmét a rossz cselekedetekről.
2011. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22:27-es, én már próbáltam ezt a módszert. :) Pld. hogy ne üljön a kövön, hanem menjünk, szedjük le a piros bogyókat a bokorról. Válasz: NEM! (és ül tovább).
2011. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
ÓVÓNÉNINEK: miért lesz valaki óvónő, ha ennyire nem ért a gyerekekhez?
2011. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Az óvónéni jókat mondott pont hogy! A Dadus módszerrel is ugyanígy "kezelik" a gyerekeket. Ez a módszer pedig világhírű.
2011. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
22:30 kicsit türelmesebben, és többször is meg kell próbálni, semmi nem megy egyszerre. Ha az ember következetes, meglesz az eredmény.
2011. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se kezdjétek el verni a gyereket, mert azzal csak ártotok neki (és nem mellesleg a bántalmazást a törvény is bünteti, ezt ajánlom figyelmébe az ismerősötöknek is)!


A lánykátok éppen abban a korban van, amikor feszegetni kezdi a határokat. Mondhatni, normális jelenség, hogy nehezebben bírtok vele, mint eddig. Valamit azonban tudnotok kell: nem gonoszságból csinálja, amit csinál, hanem azért, mert ez is hozzátartozik ahhoz, hogy elkezdje megtanulni az önállóságot (ami bizony önálló akaratot is jelent).


A csecsemő még úgymond "része" az anyukájának. Tőle függ, nélküle mindenre képtelen. Azonban ahogy növekszik, és fizikailag is megtanul eltávolodni a szüleitől (kúszik, négykézlábazik, feláll, jár), úgy nyílik meg fokozatosan az értelme is, és szembesül azzal, hogy ő egy egyéniség, és külön egységet képez a szüleitől. Ez a felfedezés aztán arra ösztönzi, hogy használja az akaratát, és ellenkezzen, ahol csak tud.


Ha csak nem akarod, hogy a lányka később akaratgyenge, szorongásokkal teli emberke legyen, ne törd le túl erősen az akaratát! Persze ráhagyni sem szabad a dolgokat, főleg, ha veszélyes dologról van szó. A megoldás a következetesség, és a határozottság. Most jön ugyanis az az időszak a kicsi életében, amikor megtanulja azt, hogy a közösségi életben szabályok is vannak, amiket be kell tartani.


Ami megoldás lehet: jutalommegvonással, és a szabadsága enyhe korlátozásával "büntesd". Pl. ha a játszótéren rosszalkodik, legyen a büntetés az, hogy hazajöttök. Ha otthon nem fogad szót, küldd be a szobájába, vagy a "sarokba". Vond meg az édesség-fejadagját, vagy a kedvenc meséjét! :) Először csak figyelmeztesd, hogy mi fog következni, ha nem fogad szót, majd ha nem használ, váltsd valóra! És persze minden esetben magyarázz, hogy ez azért történik, mert nem fogadott szót. Ne hasson meg a sírás, hiszen nem teszel neki valós kárt, ha viszont elgyengülsz, azt egy okos gyerek megérzi, és kihasználja úgy, hogy a végén te fogod magad gonosznak érezni (pedig nem vagy az!). Minden esetben mondd el, hogy te is szereted őt, és a büntetés nem a személyének szól, hanem annak, amit tett.


Mondhatsz neki időnként "tanmesét" is, pl. a kislányról, aki nem hallgatott az anyukájára, kiszaladt az útra, és elütötte az autó. Nem kell véres történetet mesélni, de az benne lehet, hogy a kislány megsérült, fájt a lába/keze, és több napot a kórházban töltött egyedül, a szülei nélkül, az anyukája mennyire megrémült, stb.


Biztonságos körülmények között engedheted azt is, hogy megtapasztalja, mivel jár, ha nem fogad szót. Ha pl. elesik, mert a figyelmeztetésed ellenére is ugrált, a vigasztaló szavak mellett el kell mondani neki, hogy ez azért történt, mert nem hallgatott rád, pedig te csak azért szóltál rá, mert tudtad, hogy el fog esni, és megüti magát.


Sok sikert, és kitartást!

2011. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!