Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves fiamnak a kukijàn...

Kétéves fiamnak a kukijàn van egy gombostüfejnyi fehér pont, nem jön le. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész nap nyulkált a kukijához. Azt hittem,a gatyesz vágja, de este tusolásnál, ahogy hátrahuztam, vettem észre a fityma alatt ezt a fehér pontot,de nem tudtam lemosni. Ez valami fertőzés? Még sosem volt vele gond, igy nem tudom,mit kell csinálnom. Szobatiszta. Fürdèskor jól lemostam és hátrahuzva a bőrt sudocremmel bekentem. Nem mondanám pirosnak a kukit. Mit csinàljak vele?
2011. jan. 11. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk vidd el orvoshoz szerintem!
2011. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy pont van a kukiján,gondolom gyulladás, max fél napja. Nem esett le a kukija. Ezért vigyem be a rendelőbe fertőző gyerekek közé, had legyen köhögés ès takony mellè....egyenlőre biztos hogy nem viszem. Életében még megfázva sem volt, ennek egyik oka,hogy orvosi rendelőben sosem járt. Oltani ,adatokat bejegyezni kijön a doki bármikor, igy elkerülöm a rendelőt. Esetleg van anyuka,aki ilyen panasszal kezelte a kicsit és megoldódott a gond? Azért köszi a választ!
2011. jan. 11. 22:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod elvinni, akkor hívd ki az orvost, de mindenképpen mutasd meg neki. Ameddig nem lesz komolyabb baja. Én legalább is megmutatnám ez nem játék. (Amúgy én sem hordom sűrűn orvoshoz a gyermekeimet!) Üdv.egy 3 gyermekes anyuka.
2011. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor holnap felhívom,elmondom,mit látok, ő meg elmondja telefonon,mit tegyek. Csak gondoltam biztos van itt igy más is,aki ilyen dolgokat házilag simán rendbetesz. Unokaöcsém kukija kéthetente túrós. Ha mindig dokihoz vinnék,szerintem max szappant nyomna a doki a sógornőm kezébe...:( de ez nem trutyi, hanem egy pont....
2011. jan. 11. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig valahogy meg kéne oldani, hogy lássa a kukiját orvos!
2011. jan. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj,valószínű ez nem "beteség"!Ahogy leirtad,ilyen többször is volt már nekünk.A védőnő javasolta,hogy fürdés után óvatosan huzogassam hátra,és pár nap és kipukkanBőr alatt felgyűlt nemtudom mi.Az állaga olyan pattanásszerű,csak sűrűbb.Nekünk van hogy félkörívben felgyűlik,3-4 nap,és ahogy mindig picit hátrahuzom,fokozatosan kioldódik a bőr alól.Azért mutasd meg védőnőnek!
2011. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Felhivtam a dokit,ahogy irtátok, tömény kamillás vízbe,főzetbe kell cseppentenem pár csepp Betadine-t, ezzel kell napi háromszor letörölni,majd tiszta körömvirágkrémmel bekenni. Ez 80%-ban segit, ha4 nap alatt nem javul, felir egy kenőcsöt vényre. Igen, olyan mint egy kis pattanás...szegényke. Amugy nem fájlalja,nem örül,ha piszkálom,de engedi. Köszi mindenkinek!
2011. jan. 12. 13:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Meggyógyult orvos nélkül, enyhe betadinos-kamillás oldattól és körömvirágkrémtől, 4 nap alatt, napi háromszor áttörölve. Hátha vki később olvassa a kérdést:)
2011. febr. 2. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez van most nálunk. Örülök,h megírtad,h mi lett végül:)
2016. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rizsaa válasza:
Betadin krém nem lehet jó ? Az oldat helyett ?
2023. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!