Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan anyáról, akinek bölcsődébe jár a nagyobbik gyermeke, míg a kicsivel otthon van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez függ több mindentől. Ha egyértelmű jeleket látnék, hogy a 2.5, 3 éves gyerekem vágyódik a szomszédban lévő bölcsibe mert az összes pajtása oda jár csak ő maradt itthon anyával akkor elgondolkodnék. Ilyen esetben nem tartanám rossz ötletnek közösségbe vinni. Nem hiszem, hogy ettől rossz anya lenne valaki.
2011. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Piszok mázlista :D a legyakrabban nem veszik fel ha van kistesó...főleg mivel éves várakozási lista van.
2011. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak:ez olyan sok mindentől függ!Ráadásul nekem nem tisztem senki felett bíráskodni,mindenki úgy csinálja,ahogy akarja;és ahogy nekik jó.Egy biztos:mi most tervezzük a 3 gyerkőcöt,a kisebbik májusban lesz 3 éves,elvileg szeptembertől menne oviba.Ha összejön a kicsi,nem biztos,hogy beíratjuk kiscsoportba...tehát nálunk eleve a bölcsi is kizárt(egyik gyerekünk se járt)
2011. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Na engem most nagyon le fognak pontozni :-D

Az én nagy lányom 1 évesen kezdte a bölcsit, mert mentem vissza dolgozni. 3 hónapja dolgoztam, mikor kiderült, hogy újra babát várok. Mivel a terhességem végig dolgoztam, így a lányom bölcsiben is maradt. Középsős volt a bölcsiben, mikor megszületett a húga tavaly januárban. MIvel közöltem a bölcsiben, hogy újból "csak" egy évet szándékozom otthon lenni, így maradhatott.

Idén beszokott a húga is, jelenleg a pici kiscsoportos, a nagy idén ballag és megy oviba.


Amúgy lehet minket szidni, de pl. nálunk nagyon sok anyuka úgy adta be a gyerekét, hogy elkezdte kivenni a szabiját, kért munkáltatóit és visszament Gyedre. Egy napot nem dolgoztak, mert csak a beíratásnál kérik a munkáltatóit.

2011. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
olyan is van,személyes példa,hogy azért kellett bölcsibe adni a nagyot 2 évest,mert annyira nagyon hasfájós volt a pici és rengeteget kellett vele foglalkozni,szinte folyamatosan fogni kellett,mert vagy sírt vagy bukott.a nagy irtó nehezen viselte,az amúgy anyás gyerek nagyon sokat szenvedett.így próbaként addig még megoldódnak a problémák egy héten pár napra bölcsibe ment.és jó választásnak bizonyult,nagyon imádta,és az anyuka is nyugodtabb lett,mert nem tudja a szívét senki 2 felé törni,és a testét sem.ha azért adja bölcsibe valaki,mert utána megy futni,meg kondiba,vagy műkörmöshöz,aztán plázázni,mert sajnos ilyen is sok van,azt már elítélem.
2011. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Az én nagyobbam is járt tavasztól nyárig pár hónapot, majd ősztől pedig oviba.

Rengeteget fejlődött és rá is fért, a beszédje miatt is javasolta, orvos is védőnő is.

De én is megkaptam érte a "beosztást" a környező anyukáktól...meg hogy "lepasszoltam" a nagyot hogy nekem könnyebb legyen...meg majd hazahordja a betegségeket, csupa jóindulat...De akinek mindenben tökéletesen fejlődik a gyereke és nem kell aggódnia minden oké e vele, az könnyen beszél.

Ja és amúgy nem állami bölcsi volt, hanem magán.

És összesen 2 szer volt beteg. És nem hozott haza semmit, ellenben rengeteg mondókát, dalt tanult, (amiket velem nem, hiába is beszéltem hozzá egész álló nap) és nagyon sok mindenben önállóbb lett.

Szóval innentől engem nem érdekelt más rosszalló vagy irigykedő tekintete. Mert a gyerekem szeretett bölcsibe járni és most oviba meg még inkább.

2011. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
tőlem is mindenki azt kérdezi, hogy most hogy megszületett a 2. gyerkőc (2 hónapos) beadom-e bölcsibe a 1,5 évesemet. Nem lenne szívem hozzá, habár 2 évesen a nagyobbik már igényelné a kisgyerekek társaságát... egyelőre még várakozó állásponton vagyok, de azt hiszem max majd játszóbölcsibe fogom hordani továbbra is.
2011. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
félreérthető voltam, szeptemberben lesz 2 éves, akkortól járhatna bölcsibe a nagy.
2011. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Bár az enyém nem volt bölcsis, de ha lehetőség lett volna rá lehet beadtam volna. Nagyon igénylete a társaságot, a játszást, és akárhogy is nézzük a hasfájós + refluxos pici mellett, akárm,ennyire is igyekeztem, feladatot is osztottam neki, de mégis érezte, hogy anyán osztozni kell, sőt, talán több jutott belőlem a picinek, hisz nagyon kivolt. Nem hagyhattam üvölteni egész nap, de miközben ő kézbe volt, a nagyobbnak ez csak rossz volt. Ja 2 éves volt amikor megszületett a kicsi.

Szóval szerintem nálunk jól jött volna a bölcsi, sajnáltam is sokszor szegényt, mert amikor ő kiakart volna menni játszani akkor vagy szopiztattam vagy pocit simogattam, vagy lehányt ruhát cseréltem. És ez egy olyan körforgás volt hogy alig bírtam belőle szabadulni+ emellett ott volt a házimunka, hisz főtt kaja kell, tiszta ruha kell...neki nagy ajándék lett volna a bölcsöde abban az időben.

De itt még azok is várólistára kerülnek akiket a munkahelyük nagyon vár vissza.

Hozzáteszem bennem mint anyában ott volt a kettőség, hisz rossz lenne elengedni egy kicsit, ez olyan anyai önzősség, de a gyerek szempontjából nézve meg jó lett volna. ...de ugye ez csak gondolati síkon futott.

Szóval nincs rossz véleményem arról a törődő, gondoskodó anyáról aki hasonló okokból adja be, vagy nem veszi ki a bölcsiből. És a jelzőket nem hiába írtam :)

2011. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nálunk pont ez a helyzet....

hétfőn kezdjük a bölcsit a 20 hónapos kislányommal,mert szükség van rám anyagi fronton...közben összejött a tesó,most derült ki 10 hetes vagyok...dolgozni muszáj,szóval szülésig mindenképp marad, utána pedig a bölcsivezető-védőnő megbeszélésén múlik a dolog,meg a támogató szülőktől..khm...

2011. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!