Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítséget kérnék, teljesen...

Segítséget kérnék, teljesen el vagyok keseredve,2 évesemnek már semmit nem tudok beadni a szájába (gyógyszert, lázcsillapítót ) lázat mérni is csak erőszakkal, harc és sírás közepette, másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy megunta a sokadik napja tartó tortúrákat, de muszáj. Eddig szépen bevett mindent, de két napja még lázat mérni sem enged.
2011. febr. 15. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Lázcsillapításra kúpot használj, gyógyszernek meg ha kanalas gyógyszer, akkor keverd valami gyümölcslével össze.
2011. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, de nem tudom megmérni a lázát , hogy tudnám, kell-e csillapítani. A kanalasakat meg megérzi a teában, akkor inkább nem iszik egéshz nap. :(
2011. febr. 15. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi vettünk homlokmérőt. Nem túl olcsó, de mivel több gyerek is van, így ez a legegyszerűbb. Többször kell megmérni egymás után, mert nem ad olyan pontos mérést, mint a popsi, de sokkal gyorsabb - 3 másodper - és kíméletesebb. A kanalas orvosság pedig... Nos, a Nurophen lázcsillapítónak van fecskendős adagolója. Én minden gyógyszert abba szívtam fel. Ha nem hajlandó lenyelni, akkor addig tartsd a szájában, amíg nem nyel, mert nyelésre ingerli az, ha már nyálat termel. Nyálat pedig attól fog termelni, ha bent van valami a szájában. Ezzel a fecskendővel gyorsan be tudod adni a gyereknek. Szinte fel sem eszmél. Ha nem akarja a szájába venni, akkor pedig nálam jött a lefogás. Kezeit a lábam közé fogtam, és úgy adtam be. Remélem hamar meggyógyul a gyermeked!
2011. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha meleg a feje, adok lázcsillapitót, ennyi. Van egy homlokmérőm,addig a három másodpercig lefogom. Ha be kell venni vmit, nem elötte lötykölöm, hanem ugy, hogy ne lássa. Mögé állok, mindkét kezét elöl összefogom, ordit, igy kinyitja a száját, tehát beleboritom a kanálból a gyógyszert. Ez iszonyat, amit leírok, de másképp nem megy. Esélytelen, mindent kiüt a kezemből. 28 hós.
2011. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld minél kisebb hercehurcával, és ha nyugodt, akkor a gyógyszert is jobban beveszi. A kezeddel azért érzed, hogy muszáj-e lázat csillapítani. Nálunk is a múlt hónapban volt egy betegség, mindhárom gyerek egyszerre volt a beteg. Germicid C beadása után általában lenyugodott, aludt a 2 éves kisfiam. Akkor meg tudtam mérni a lázát hónaljban is. Mikor ébredt, akkor pedig a Panadol kanalából adtam a gyógyszerét, de inkább két adagban, sőt azt mondogattam neki előtte, hogy "ebből nem adok:)" Úgy csináltam, mintha én megenném, és nagyon finom lenne. Mondogattam, hogy "jaj, de finom cukor, ó, de édes epres krém:)" Úgy lenyelte, hogy csak néztem. A tiltott gyümölcs nagyon érdekelte.
2011. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!