Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy két éves lányom és...

Van egy két éves lányom és nappal egyszerűen nem hajlandó aludni, ha el is alszik akkor olyan du.4-5 fele és akkor 7-8-kor kel fel, ami azt jelenti, hogy este 11-12 mire elalszik. Szerintetek mit tegyek még?

Figyelt kérdés
Már annyi mindent próbáltam:ebéd után betettem a kis ágyba, de így sem aludt.Nem hagytam délután aludni, de akkor még nyűgösebb lett.
2011. febr. 19. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Köztes megoldás: ebéd fél egy körül, egy óra játék, motorozás, bujócska odakint, 2-kor letenni aludni, alszik négyig, igy tizig biztos ujra kidől. Én ezt teszem.
2011. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha 11-12 kor alszik el este akkor simán 8-9 körül kel reggel,akkor pedig nem álmos ebédre.reggel 7-kor ébreszd fel,és legyetek jó sokat kint a levegőn,sétáljon ugráljon,jósokat.aztán ebéd felé,nézzen olyan mesét amit szeret,egyen ebédet,és próbáld meg így letenni.én esete 5 kor már nem engedném elaludni.párszor ki kell vele bírni,7 fél 8 felé fürdés mese alvás,és igy biztos nem alszik 8 fél 9 ig.
2011. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, így van, egyszer felkelted időben reggel, egy hisztis délelöttöt kell kibirnod, és aznap ki fog dőlni ebéd után, ha kilevegőzi magát.
2011. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ismerős az én 2,5 éves kisfiam is dettó ezt csinálja.

Sajnos még én sem jöttem rá a megoldásra.Ha egyszer-egyszer alszik nap közben normálisan és este is emberi időben elalszik, másnap megint jön a nem alvás.


És az a helyzet hogy meg kell hogy cáfoljam az előttem szólókat (bár nem tudom nálatok hogy van), de az én kicsi fiacskám annak ellenére hogy éjfél-1 körül alszik el, reggel hatkor már ott áll az ágyam mellet és ébresztget.

Pedig egész nap játszunk, rohangálunk még sem képes elfáradni!!Komolyan mondom olyan, mit akinek infúzión van bekötve az energia ital.

2011. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja azt nem is néztem hogy neked ráadásul elég sokat alszik nappal, nekem ha el is alszik max fél órát.
2011. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzet utolsó elöttiével.Reggel 10 kor kel,emiatt 1kor nem lehet lefektetni,mire elalszik délután 3 óra.Ha alszik 5ig,akkor éjjel 1ig nem hajlandó elaludni.Mindent kipróbáltunk.Ha nem hagyom,hogy a megszokott idejében aludjon,akkor hisztis egész nap.Ha nem hagyom délután aludni,akkor katasztrófális az éjszakánk.Remélem,ha kint melegebb lesz,akkor majd többet tudunk kint lenni,és hamarabb elfárad majd este.
2011. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hasonló az én két éves lányom is. Igen, nyűgös, ha nem hagyom délután aludni, de csak egyszer kell kibírni, és a nap végén úgyis beájul kora este. Nálunk 7-8 között. Így fel tud kelni korán, és ha másnap odafigyelek, hogy egész délelőtt a szabadban fagyoskodva rohangásszunk, akkor délután rendes időben alszik, és este is nagyobb eséllyel fektetem le időben. Igaz, tartósan még sosem sikerült megvalósítanom ezt a rendet, valami mindig elcsúszik valamiért, de ha összeszedem magam, és az után a bizonyos kezdeti nemalvós nyűgös nehéz nap után tényleg odafigyelek, hogy korán keljen és feküdjön, és sokat mozogjon a szabadban, akkor ideig-óráig működik a dolog.
2011. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na figyelj!!!!!Nálunk most a 2,5 éves lányommal ugyanez ment!!!!Nekem van még mellette egy 5 hós.A kisebbik már 9-kor feküdt,a kislány 11 körül.Éjszaka 2x fenn van.6-kor kel a kicsi és én utánna vissza sem alszok.Belehülyültem.Éjfél előtt le sem tudom tenni a fejem.A kislány sem alszik délben.De most bekeményítettem, mert ez nem állapot, főleg hogy szeptemberbe megy oviba,(már be van íratva)és ott aludni kell.Reggel fel keltettem!7-kor.Délbe ment is a hisszti, álmos volt.Kiabálások árán elaludt, de már világát nem tudta.Már most pár napja,elég gyorsan átállt és azóta éjszaka is alszik.Legyél kitartó és határozott mert bele lehet fáradni!Kelltsd fel reggel kíméletlenül ne hagyd aludni!!!!!!Ha meg mégis fáradt nem hagyd du aludni!!!!!!Kínlódjon.Borzasztónak hangzik amit írok, de muszály, ez neked sem és neki sem jó!!Ez nem jó rendszer!!!
2011. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nagyon érzékeny gyerek,voltak ilyen próbálkozásaink,és elkezdett bepisilni.azt mondta a pszihológus álljunk le ezekkel a drasztikus módszerekkel,mert baj lesz belőle.Ha eddig kibírtuk,ha meleg lesz kint és tovább lehet rohangálni,akkor úgyis változik majd
2011. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt. Egy-két napot próbálj meg így:

-7kor reggel keljen fel,hogy ebéd után le tudd tenni.

-12:30kor alvás

-amikor gondolod,de 7-8körül jön az esti alvás.

Ha nem akarod reggel felkelteni,próbáld meg,hogy egy nap nem teszed le aludni,húzd az időt és olyan 7kor tedd le,egész napos alvás nélkül.

Pár nap és átáll,NEKÜNK BEJÖTT!!!

2011. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!