Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismerősöm 4 éves kisfia nem...

Ismerősöm 4 éves kisfia nem akar önállóan pisilni, mindig kell valaki aki fogja a kukiját, valamint még pelenkás, mert kakilni csak abba hajlandó. Az anyuka szerint még nem érett rá és nem kell erőltetni. Szerintetek van probléma?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igenis van probléma. Más korabeliek, akik oviba járnak, már szobatiszták kell hogy legyenek, csak úgy veszik fel őket.

A legnagyobb probléma szerintem az anyukával van, aki szerint ez így rendjén van, s emiatt nyilván nem is tesz lépéseket a helyzet javítására. A bilihasználatra is meg kell tanítani egy kisgyereket, hogy várja az anyuka, hogy majd magától "érett lesz rá"? Nem is igazán értem!

2011. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Elsőnek:NINCS igazad!Jogsértő magatartás,ha a nem szobatiszta gyereket nem veszik fel az óvodába(amennyiben betöltötte a 3. életévet).De idézem:"Az óvodák több mint fele megsérti a jogszabályokat a felvételi során: túllépik a megengedett létszámot, nem tájékoztatják írásban a szülőket, vagy túl fiatal gyermeket vesznek fel - derült ki az Oktatási Hivatal vizsgálatából. Jogsértő az az általános óvodai gyakorlat is, amely alapján a nem szobatiszta gyermeket elutasítják."
2011. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs,korán ment el.Ettől függetlenül abban egyet értek,hogy ennyi idős korban már sokkal előrébb kellene járni a szobatisztaság elsajátításában...
2011. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Másodiknak: NEM én írom elő, hogy kit vegyen fel oviba, és kit ne. Szóval e tekintetben nem állja meg a helyét, hogy nincs igazam, ha egyszer nekem ez a tapasztalatom.

Első voltam. :)

Kérdező, bocs az offért

2011. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezért idéztem Neked,mert tudom,hogy ez az eljárás(2 gyerekes anyuka vagyok).De ez akkor is JOGSÉRTŐ,csak sajnos szinte senki nem tudja,hogy ezt nem teheti meg az óvoda!
2011. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, mire oviba megy, addigra legyen szobatiszta a gyerek, ez nálunk a nagy szentírás.... De, véleményem szerint ebben sem, mint minden másban, nem egyformák a gyerekek. Abban igaza van az édesanyának, hogy erre is agyilag meg kell érnie a gyereknek. Véleményem szerint, az anyuka törekszik is arra, hogy megtanítsa ezt a kisfiának, de azért erőszakkal erre sem lehet kényszeríteni a gyereket. Gondolom az anyuka ilyenkor biztosan elmondja, hogy már nagyfiú vagy stb. stb.idővel biztos vagyok benne, hogy le fog róla szokni a kisfiú, és zavarni fogja, hogy a pelusba megy a cucc. Az én lányom novemberben volt 3 éves, és másfél hete hagyta el éjjelre a pelust! Nem érzem, hogy ez gond lenne, és nincs is ebből semmi problémánk, neki sem lesz!
2011. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a gyerekek többsége 3 éves korára teljesen szobatiszta.

De elképzelhető, hogy valamelyik kisgyerek később érik meg rá, hogy elhagyja a pelust. Ebben az esetben viszont biztosan jelezném a gyermekorvosnak, védőnőnek, hogy mi is a véleménye.

Mi most voltunk (4,5 évesen) 4 éves tanácsadáson, ahol a kérdőív egyik kérdése az, hogy teljesen szobatiszta-e a gyermek. Tökre meglepődtem, és mondta a védőnő, hogy előfordul, ebben az esetben viszont KI KELL VIZSGÁLNI az okokat, hogy miért nem hajlandó pisilni-kakilni WC-be, bilibe a gyerkőc.

2011. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi különösebb probléma. Én azt tudom elképzelni, valami történt, amiért nem akar egyedül pisilni, megfogni a kukiját (nálunk például az ok egyszerű, utána kezet kell mosni- persze vécézés után alapból kézmosás jön, így hamar lerendeződőtt ez a dolog.) Másik pedig, hogy esetleg nem éri fel a vécét, mellé pisil vagy nem tudom, de én valami banálist tudok elképzelni, amit könnyen le lehetne rendezni.

A kakilás bonyolultabb dolog, az reflex és nagyon sok felnőtt sem tud akárhol kakilni, hanem csak otthon, ha egyedül van stb stb- és valahol annó olvastam a kakilás egyébként feltételes reflex, tehát ott arra törekednék, hogy mondjuk felkelés után első dolog legyen kimenni a vécére és megteremteni a körülményeket, hogy nyugodtan el tudja végezni a dolgát. Nekünk nehéz dolgunk volt a kicsivel, mert ő is csak bugyiba kakilt és ráültettem a vécére, felolvastam neki egy könyvből, volt félóra a kakilás, mire elengedte magát és sikerült, de aztán lerövidült az idő, elhagytuk a könyvet, ma meg már szól, ha kakilni kell. Mondjuk ő két éves volt, de bizony már ennyi idősen is nehézkes volt a dolog.


Abban egyetértek, nem érett meg rá, viszont erőltetni kéne.

2011. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!