Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem akar sem enni, sem...

Miert nem akar sem enni, sem elaludni 27hosan? Kesz remalom.

Figyelt kérdés

2eves 3honapos lanyommal egyre nehezebbek a mindennapok.

Kezdoik az evessel. 2-3 falatot eszik az etelekbol. Kikeszit. Ma egy fel szilvasgombocot evett meg ebedre. Nyalanksagot pedig nem igen kap, de nem is keri. Meg gumumacival sem tudom ravenni hogy egyen. Nem sovany, de hihetetlenul keveset tud enni. Nem is ertem mivel el.

Hogy vegyem ra arra hogy amit betesz a szajaba meg is ragja, majd persze le is nyelje?


A masik dolog az alavas. Mindig rossz alvo volt. Most meg mar annira vagyunk megint, hogy minimum 1 ora az elalvas. Kikeszulok. Van hogy nem is tudom elaltatni. Masfel ora utan feladom.

Mindent kitalal. Kakalni kell, meset olvasni, szomjas, felkel es elindul le az agyrol, beszelget, mondikal, stb. Meg van az esti/delutani rituale es megsem mukodik. Az utobbi heten volt hogy ejfel utan aludt el, akkor is konnyek kozt. Mar szinte mi is sirtunk tehetetlensegunkben.

Segitsetek legyszi!


2011. márc. 1. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A enyém 2 éves lesz,de ugyanígy nem eszik. Mindenből egy kicsit. Változó. Tőletek lásson jó példát,legyen mindig terített asztal és ő is eszik amit eszik,ne erőltesd. Ahhoz pedig hogy aludni tudjon,fáradtnak kell lennie. És ragaszkodni kell egy esti rutinhoz. Ülj mellette addig amíg nem alszik el,tartson ez bármeddig. Ne szólj hozzá,ne beszélgess vele semmilyen szinten,ne engedd kiszállni az ágyából,mindig tedd vissza. Ne hozz neki oda semmit,pár nap és rájön,hogy ilyenkor aludni kell és pont.
2011. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóról szóra akár a mi lányunk.Három falat és kész...

Az alvás meg...már nyüszítek a kimerültségtől, ráadásul 38 hetes várandós vagyok és végkimerülök.

Már mindent próbáltunk.

Az hasznos, ha napközben nem hagyom aludni.

És igen...mese után jóéjtpuszi és teljes negligálás.

2011. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.A mienk nappal is olyan, mint egy zsák kisördög.

ne haragudjatok, de jó olyat olvasni, hogy nem vagyunk egyedül a világegyetemben.Most már kevésbé érzem kétségbeejtőnek a helyzetet.:)

2011. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Enyém is pont 27 hónapos, és evés terén mintha magunkat olvasnám. Reggel, délben este 3-3 falat! Ennyi. Közte nincs nasi, csak alma és narancs van elől hagyva, illetve néha egy egy joghurt, de az is 2-3 naponta... pont hogy nem akarom etetni közben, hogy egyen rendesen. De semmi.


Inni viszont iszik rendesen, és reggel-délben este 2-2 dl tejet megiszik.


Én azt vettem észre, hogy kijött a 17-18. foga felül. Még kettő hiányzik alul.


Alvásilag (egyelőre legalábbis) semmi gond, alszik mint a kisangyal, igaz, este kell vagy 20 perc, mire álomba forgolódja magát.

2011. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13:18-as vagyok. ja, és a mérete 13,8 kg, és 94 cm. Szóval ő sem sovány... :)
2011. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém volt ilyen idős és nem akart enni, akkor a vasa volt nagyon alacsony. És a tejes folyadékot is csökkenteni kell, mert eltelíti nagyon, főleg a kakaó. Alvás kérdéshez nem tudok ,hozzá szólni, nekünk más volt a bajunk vele. Mi megjártuk az alváslabort. Amit ott tanácsoltak az bejött.
2011. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tej ivásához fűzném én is hozzá: csökkenteni kellene a napi 3x 2 dl-t. Nehezen emésztődik a tej, ezért nem érez éhséget. A múltkor a rádióban hallottam a "Vendég a háznál" c. műsorban.
2011. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a tejre vonatkozó tanácsotokat!!! Akkor délben nem kap tejet, csak teát. Remélem, azon is elalszik... Mert csak így tud elaludni, így viszont elég gyorsan :)
2011. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!