Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom másfél éves és 8kg...

Kislányom másfél éves és 8kg 65dkg. Van másnak is esetleg közületek hasonlóan kis súlyú gyermeke? Várom a tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
Eddig mindig aggódtam a kislányom súlya miatt. Voltunk már vérvételen, kivizsgáláson, de nem találtak nála semmit. Nagyon aktív, örökmozgó kiscsaj, egy percet sem ül egyhelyben. Egyáltalán nem beteges, és az étvágya is jó. Úgy néz ki, hogy ilyen fajta. Mi sem vagyunk nagydarabok a férjemmel.
2009. febr. 17. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggodalmadat. Állítólag vannak ilyen gyerekek. Az én fiam egy éves múlt nemrég és 8 kg. Mi is járunk mindenféle vizsgálatokra. Nálunk mondjuk vannak egyéb tünetek is. Másfél hónapja rendszeresen hány, hasmenése van. Korábban is jellemző volt a napi 4-5 laza széklet. A székletvizsgálat negatív lett, a hasi ultrahangon szintén nem találtak semmit, a laborvizsgálat eredménye még nem érkezett meg. Sajnos a fiam étvágya is elment a hányásos időszak kezdetével, pedig előtte rengeteget és örömmel evett. Most minden etetés egy rémálom, már előre remeg a gyomrom, hogy vajon három teáskanál főzeléknél többet meg fogok-e tudni etetni vele. Ettől függetlenül elképzelhetőnek tartom, hogy egy gyerek kisebb súlyú, mint az átlag. Gondolom a kislányod magassága is az átlag alatt van, mert azért ez is kisebb súllyal jár.
2009. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kisfiam 16 hós és 10,35 kg kortársai fiúk itt mind nehezebbek, ne aggódj biztos lemozogja
2009. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
5honaposak vagyunk 8,100gramm a picim.doki szerint normalis,csak anyatejes es kisfiu.ugytudom,hogy lanyoknal mashogy nezik azert.meg azt is figyelik tapszeres e vagy anyatejes.anyatejjel nem lehettulhizlalni.de szerintem ha mindent rendben talaltak nala akkor nincs problema
2009. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom már 7 éves és kb. 17-18 kg. Pedig eszik,csak rengeteget mozog. Most elővettem a babanaplóját és megnéztem neked, hogy 20 hónaposan 8300 gr. volt. Én is nagyon sokat ízgulk ez miatt. A gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni otthon végezhető liszt érzékenységi tesztet, én azt szeretném elvégezni neki, csak kell hozzá egy csepp vér és nekem nincs szívem megszúrni. Szerintem megnőnek ők is és lényeg hogy energikusak és egészségesek!!!
2009. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok.elneztem a kerdesed.bocsanatot kerek
2009. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok, rosszul írtam, nem 8300 hanem 9600. Ne haragudj. Amúgy a 4,5 hónapos kisfiam most 7300 gr. Látod, gyereke válogatja.
2009. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az én fiam 20 hónaposan 8800g volt, most két és fél és pezsgőt bontottunk hogy a napokban végre 11 kg lett. Ő sem beteg sose, se hányás, se hasmenés, csak egyszerűen mindig megy, egy perc megállása sincs. A doktornőnk szerint is ő ilyen fajta.
2009. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 14 hónapos, egy hónapja voltunk mérésen, akkor volt 7690 gr.Rengeteget eszik, mi is voltunk mindenhol,szerencsére minden negatív lett.

Úgyhgy tényleg vannak ilyen alkatú gyerekek.

2009. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Igyekszem belenyugodni, hogy ez van, és látom, hogy más is jár hasonló cipőben.
2009. febr. 20. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!