Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányunk májusban lesz 6...

Kislányunk májusban lesz 6 éves és azt mondja hogy unatkozik az oviba, menjen iskolába?

Figyelt kérdés

jó képességei vannak, az iskolaérettségi vizsgálat még nem volt meg, mi vissza akartuk fogni de most nagyon elkezdett érdeklődni az iskola iránt, tavaly még hallani sem akart róla, amúgy 128cm magas és 28 kg.


nem tudom mitévő legyek


2011. márc. 5. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hogy érett már a sulira. Én mégis nagyon alaposan átgondolnám. A gyerekek többségének hatalmas törés fizikálisan és szellemileg az iskola. Az én fiacskám is folyton suliba akart inkább menni. Most, amikor elsős lett, észre veszem rajta, hogy a hét vége felé már lényegesen fáradtabb. Nagyobb szünet után (őszi, téli)sokáig sokkal fogékonyabb, üdébb. És mi időben mentünk suliba.

Szerintem inkább próbáld meg elfoglalni valamivel. Az ovisoknak is tartanak külön órát. Vannak iskolai felkészítő foglalkozások is.

2011. márc. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd az iskolaérettségi vizsgálat is azt mondja, hogy mehet, akkor nem is értem, hogy 6 évesen miért ne mehetne?
2011. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Igen nagyon stresszes,és fárasztó a suli,még azoknak a gyerkőcöknek is akiknél egyértelmű,hogy iskolaérettek.

Viszont sokat számít,hogy lány.A lányok figyelmesebbek,jobb magatartásúak,kötelességtudóbbak.

Az én lányom is májusi,igaz még csak 4 éves,de úgy gondolom,hogy én engedni fogom,ha a tesztek érettnek értékelik.És pontosan azért mert már most lekörözi kötelességtudatban,és figyelmességben a másodikos fiú testvérét.

A fiúval a legfőbb gondunk a figyelmetlenség,és a lusta hozzáállása a feladatokhoz.Na meg a magatartása az idétlensége miatt..Egyébként kitűnő tanuló.

2011. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az iskolaérettségi vizsgálaton megfelel, menjen nyugodtan! Eleve 6 éves korban mennek normális esetben a gyerekek. Én pont nem mehettem 6 évesen (szeptember 17.-i vagyok, így 17 napig sem engedtek 5 ötévesen, pedig iskolaérett voltam), és borzalmasan unatkoztam az óvodában. Azzal, hogy végigunatkozik még egy évet nem jár jobban.
2011. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet ezzel az új trenddel. Én július 6-án születtem, talán 100 centi és 15 kiló voltam és mégis mentem iskolába. és borzasztóan élveztem. Kicsit sem volt fárasztó. De a barátnőm is augusztus 31-én született és ment iskolába.

Nem értem miért divat ma ledegradálni a gyereket. Legyen pelusos 4 évesen is (mert nem kérhetnek szobatisztaságot az oviban)kezdje az iskolát 8 évesen, mert már 7 évesen sincs elég későn.

Ja és én még porosz rendszerben tanultam, bizony mi karácsonyra olvastunk, mind a 39 gyerek az osztályban. És komolyan tanultunk, nem úgy mint most,amikor nevetséges amit oktatás címén művelnek egyes iskolákban. Komolyan a minicsoportos óvódások többet tanulnak, mint ők.

Úgyhogy én iskolapárti vagyok maximálisan.

2011. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen menjen iskolába. miért maradna az oviban? 6 éves korban, az arra értelmileg, testileg, lelkileg érett gyereket nem szabad visszafogni!
2011. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én fiam junius 2-án született, de biztos, hogy nem fogom hagyni, hogy 2nap miatt évvesztes legyen. Szerintem is menjen suliba a lányod, főleg ha érett is rá- és ha még unatkozik is az oviban! szerintem nem kérdés.

Ez csak divat, hogy szegény gyerek hagy játszton még egy évet az oviban, mert lelkileg összetörik, ha isibe küldjük. Én sem értem miért van ez így, nekem is volt olyan osztálytársam, aki augusztus 30-án született, betöltötte a 6évét, és 2nap mulva már az isit kezdte. És nem lett lelki nyomorék. Egy sikeres boldog üzletasszony a mai napig.

ÉN is iskolapárti vagyok- persze ha az ovonénik nem ajánlanák, vagy nem felelne meg az iskolaérettséghez az más lenne- de így...

2011. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!