Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 3 éves és a fül- orr-...

Kisfiam 3 éves és a fül- orr- gégész szerint ki kell venni az orrmanduláját. Fontos és szükséges műtét ez?

Figyelt kérdés
Nagyon félek mert már a vizsgálat alatt is ordított alig bírtuk lefogni.Mennyire fáj utána neki? Egyáltalán hogyan zajlik a műtét.Válaszokat előre is köszönöm.
2009. febr. 21. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia,

Nekem a húgom a műtétig belsőleg süket volt, nyomta a mandulája a dobhártyáját. Azóta 13év telt el, ha akkor nem veszik ki a manduláját sose tanul meg beszélni rendesen. Azt hitték CSAK beszédhibás, és egy hallásvizsgálaton vették észre, hogy nem hall rendesen, a mandulája miatt.

A műtétet altatásban végzik, hogy utána mennyire fáj, ez egyénenként változó. A hugim nem evett mert fájt neki 5kgt fogyott, de ő rájátszott. A vizsgálatot senki sem szereti.

2009. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

SZia! A nagyobbik fiam 2 éves volt mikor ki kellett venni az orrmanduláját. Neki helyi érzéstelenítéssel csinálták. Előtte kapott egy injekciót,amitől kicsit kába volt. Kb 10 perc volt az egész. Utánna aludt 2 órát. Egy picit nyügös volt mikor felébredt,meg álmosabb volt aznap. Reggel bementünk,délután engedték is haza.Arra kellet figyelni,hogy csak pohárból ihatott aznap.Se szívószál,se csőrős pohár.(volt egy kislány 3 éves volt,a szülei odaadták neki a cumit és bevérzett) Ők maradtak bent éjszakára.

Egyébként másnap már ugyanolyan volt mint előtte.

2009. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia. Mi 2 év fél évesek voltunk amikor ki szedték a mandulát és az orr mandulát. A műtét altatásban zajlott és minket jobban megviselt a műtét előtti vizsgálatok mint utána. hamar gyógyult. Sokat beszéltem neki már előtte a kórházról, próbáltam felkészíteni. Ha a nővérek türelmesebbek lettek volna akkor mi is jobban viseltük volna az egészet. Biztos fontos hogy ki szedjék neki ha a doki azt mondta. A műtét után meg kap fájdalom csillapítót, az én fiam másnap már ugyanolyan jó kedvű volt mint előtte.
2009. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A lányom 4 éves.Tavaly novemberben vették ki az orrmanduláját.Ha gyakori panaszotok van rá,esetleg sorozatos mandulagyulladás,horkolás stb igen indokolt kivenni.Nekünk nem csinálták mély altatásban.Elkábították 1 injekcióval,és úgy vették ki.Őszinte leszek:az egész 5 perc volt,szó szerint.És ebbe már benne volt az az idő is amíg elvitte a műtőbe és visszahozta.Utána 45 perc vigasztalás aztán kaphatott gyógyszert teát,elaludt 2 órán át szunyált majd felébredt anya éhes vagyok.Innentől kezdve mintha semmi sem történt volna!Nem is beszélt róla rossz élményként.Szóval ha komoly bajai vannak vele vetesd ki!Rámehet az izületekre,szivizomra.Mi már az izületeknél tartottunk!Minden jót nektek!
2009. febr. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Egy fogoval szedik ki szájon át.Utána köpniük kell egyfolytában de köpnek is ösztönösen.Az egész olyan riasztónak tünik de nem lesz semmi gond!!!Ne riasszon el,hogy nem altatják.Jobb így nekik.
2009. febr. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat.Azt szeretném kérdezni az utolsó válaszolótól, hogy hol műtőtték a kicsit. Nálunk csak sztk- s rendelés van műtét máshol lehetséges. Szeretnék előtte tájékozódni.Valahogy jobban tetszik az a megoldás ha nem altatják. Utána nem fájlalta a gyerkőc a száját, vagy valamilyét. Étvágya volt? Ha tudod írd már meg légyszíves az orvos nevét, és hogy hol műtőtték.Előre is köszönöm.
2009. febr. 23. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Utolsó vagyok.Mi Salgótarjánba vittük müteni.Magán orvoshoz vittem el,megvizsgálta és elmondott mindent.Egyszeri 4000 ft volt.Megbeszéltük mikor vigyem laborba és mikor feküdjünk be.Mivel a lánynak volt még hurutos köhögése azt kikezeltük és utána mehettünk laborba (csüt nap)Hétfön éhgyomorra vittem,megcsinálták és kedden jöttünk haza.Semmije nem fájt az alvás után.Adtak cataflam cseppet neki elaludt és mintha misem történt volna utána olyan volt.Javaslom menj be egy korházba és ott beszélgess el az anyukákkal ki kinél volt és miért éppen nála.
2009. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ltimea ***** válasza:
100%
ez a műtét ma már rutinműtétnek számit. a fiamnak 1,5 éves korában vették ki az orrmanduláját, ő volt alegfiatalabb, de ő viselte a legjobban. reggel műtötték, délután már ugy kellett lefogni, hogy ne szaladgáljon.
2009. febr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos A fiam 4 éves volt amikor a FOG Doktor jelezte,hogy a nyári hónapokban ki kell venni az orrmanduláját.Akkor már 1,5 éve folyamatosan fülgyulladása volt,egyfolytában antibiotikumot szedett.A problémánk az volt a műtéttel,hogy a nyári hónapokban született kistesója,valamint egyébb súlyos családi gondjaink is voltak,így a műtét elmaradt.És ezt egyálltalán nem bánom,mert onnantól kezdve többet nem volt fülgyulladása.

A gyerekek immunrendszere 4-5 éves kor között erősödik meg annyira,hogy ellenállóbb lesz a betegségekkel szemben.Valószinűleg Nálunk is ez történt.Csak leírtam ezt Neked,ha esetleg bizonytalan vagy,hogy feltétlenül kell-e ez a műtét Neketek.Nekünk így is jól jött ki a lépés.

2009. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Persze hogy bizonytalan vagyok hogy ki kell- e tennem mindezeknek a gyerekemet.Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
2009. febr. 25. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!