Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyerekek anyukái,...

2 év körüli gyerekek anyukái, ti hogyan oldjátok meg a következő dolgokat? :

Figyelt kérdés

1. A lányom egyke, ha mi megyünk kisgyerekes családhoz vendégségbe, akkor szépen eljátszik a gyerekekkel, nem osztoszkodik, de ha nálunk jön gyerek, teljesen kiborul, ha hozzányulnak a játékaihoz, hintájához stb. Olyan kényelmetlen, hogy fejét verve ordit a gyerekem. próbálom mondogatni neki, hogy a baba csak megnézi, nem viszi el, nem szabad fövénynek lenni stb. Egy idő után néha oda is adja, de gyorsan visszaveszi a játékait.

2. mikor kint vagyunk nem tudom mennyire avatkozzak bele a gyerekek dolgába, ha mondjuk huzakolodnak egy homokozó lapáton, hintán. Nem vagyok hive a "had rendezzék le egymás között"-dolognak, főleg ha a lányomnál kisebb gyerekekről van szó (28 hónapos, 92 cm és 14 kg, szóval nem kicsi).

köszönöm.


2011. márc. 18. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az első szitu ismerős, a múltkor jött hozzánk vendégségbe két kislány,ikrek, akkor látta a lánykám őket először, olyan hisztit levágott mert hozzáértek valami játékához,hogy égett a pofám miatta. Ha olyan kisbarátja van itt,akit ismer,attól nem félti a játékait, ha idősebb gyerek pár évvel nála, akkor meg egyenesen mutogatja neki hogy mije van.Én is azt szoktam csinálni,mint te,mondom neki,hogy nem szabad irígykedni,csak megnézi a kislány,majd visszaadja, de hát ebben a korban vannak, hogy félti a sajátját. Ha a játszón van vita egy játékon, akkor is mindig azt mondom,hogy adja oda a másiknak, akár az övé,akár nem,legyen okos és adja oda.
2011. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk nincs ilyen probléma, az én kislányom is egyke, és ha jön hozzánk kisgyerek vendégségbe az az első, hogy bemegy a szobájába és kihozza az összes játékait és mindent odaad neki. A másikkal kapcsolatban olyan már nálunk is történt, mondjuk veszekedésig nem fajult a dolog, mert én megbeszéltem a lányommal, hogyha elveszi a másik gyerek motorját akkor az sírni fog. Nagyon kicsit játszhat vele, de amikor mondom, akkor vissza kell adnia. És amikor szóltam visszaadta, de hozzá kell tennem az én lányom sem egy mimóza, hanem egy ritka makacs kislány, de úgy látszik ezt meg tudtam beszélni vele.
2011. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ismerős és egyben természetes.Félti a sajátját és ezután kezd el kialakulni az enyém-tied közti különbség.Szép szónál és elnéző mosolynál többet nem tudsz tenni.A másik anyuka vagy még ezelőtt a korszak előtt áll vagy már túl van rajta és tudja hogyan működött ez minden pici átesik rajta,szerintem megértik.Legalábbis én megérteném.2 éves a lányom dettó ilyen és már előre félek a szülinapi zsúrjától mert 4 vele egykorú lesz majd itt na gondolhatod mi lesz....
2011. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, ebben az életkorban ez természetes. ami másé az közös, ami az övé ,a z az övé. sztem most még nem érdemes erőltetni, hogy adja oda. én az enyémnél majd akkor fogom ezt elkezdeni, ha már látom, nem viseli meg annyira, mindennel így csináltam. persze elmondom neki, hogy csak megnézi, te is meg szoktad nézni másét, meg hogy ez nem jó dolog, ez irigység, de nem kényszerítem. ez most az enyém, én korszaka. azt viszont eémondom neki, és nem hagyom hogy elvegye mástól ami a másé, hogy ez nem a miénk, hanem amásik babáé, és ezt tudomásul is veszi.

2 éves 3 hónapos.

2011. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk is csak a korban hozzá közellállóvval irigykedik, a nagyobbakkal kisebbekkel nem. majd kinövi, de mindig mondjad, hogy nem irigykedünk.

én sokszor szoktam otthon azt csinálni, hogyha apa itthon van, vagy anyuékhoz megyünk, hogy egy tányérjára teszek valami uzsonnát, és menjen osztogassa másoknak is.

így megtanulja, hogy az övé , de másoknak is ad.

2011. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gondoltam, hogy nem vagyunk egyedül.

Májusban kezdi a bölcsit, remélem nem lesz gond. Majd biztosan lesz vita. De gondolom az ovónénik tudják kezelni :) És hátha utánna jobban fogja viselni, ha nálunk kell oszotszkodnia egy játékon.

2011. márc. 20. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, az enyém már bölcsis. Ott semmi probléma nincs vele, egy angyal,de itthon ugyanúgy megy a hiszti és azóta félti a játékait másoktól mióta bölcsibe jár. Úgyhogy sztem ez nem bölcsi,hanem korfüggő.
2011. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!