Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anna Peti Gergő Kistesós...

Anna Peti Gergő Kistesós könyv bevált valakinél?

Figyelt kérdés
szeptember elején érkezik a kistesó, kislányom 2 éves múlt, de már úgy veszem észre , most nagyon féltékeny, iszonyú anyás lett. jó, ha mesélek neki a babáról így? vagy egyéb könyv? vagy hogy legyen?
2011. márc. 18. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Két gyermekem van már, az első 14 hónapos volt, mikor a második született. Elég érthető okból nem is igazán fogta fel, hogy testvére születik, nagyon természetesnek vette a tesó érkezését. Mi akkor nem nagyon ragoztuk a dolgot, elmondtam hogy vigyáznia kell a hasamra, mert ott lakik bent a testvére, de ezt sem sokszor. A szobájukat, mert közös lett már nagyon hamar úgy rendeztük be, hogy ott volt minden a tesónak is, így ott sem történt nagy változás. Mikor megérkezett, akkor igyekeztem a napirendjét tartani, így abban sem történt nagy változás. Most a harmadik babámat várom, a nagyobbik gyermekem 31 hónapos. Nyilván jobban felfogja a helyzetet, mint a 17 hónapos öccse (neki ismételten nem ragozzuk a helyzetet). Megvettük a nagynak az Anna, Peti: Kistestvér érkezik című könyvet, imádja (mondjuk alapból mesekönyv függő), de hagyjuk, hogy ő válasszon a mesék közül és csak akkor meséljük a tesósat, ha ő kéri. Mivel nincs már egy hónapom sem a szülésig, így már elmagyaráztuk a nagynak, hogy majd kórházba fogok menni, ki lesz vele, mi fog történni, megmutattuk a kórházat neki, bemutattuk az orvosomat és a szülésznőmet is, mert érdekelte őt. Én úgy gondolom, hogy nem kell túl csűrni, csavarni a tesó ügyet, csak annyit beszélj róla, amennyit a gyerek igényel, inkább azon igyekezzél, hogy a lehető legkevesebb változást vegye észre, nekem így sikerült elérnem, hogy ne legyenek egymásra irigyek, féltékenyek, ne épüljön vissza a nagyobbik.
2011. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az unokatesóimnál bevált a dolog. A nagyobbik kiscsaj 5, a kisebbik három éves, folyamatosan ment náluk a civakodás, de ezek a könyvek jót tettek, mind a ketten kicsit jobban elgondolkodnak a dolgokon. A másik unokatesóimnál ennyire nem volt már vészes a helyzet, ott a kissrác 8, a kiscsaj egy éves, de a nagyobbik rendszeresen olvasgatja pont ezt a kistesós kötetet is. :)


Még csak két éves múlt, szerintem lehet, hogy segíthet neki az, hogy elmondod neki, hogy ő lesz a nagytesó, és majd segítenie kell neked, hogy neked is, meg a kistesónak is jó legyen. Legalábbis nálunk nagyon élvezte a nagyobbik kiscsaj, mikor hurcolászhatta a tiszta pelenkát, meg a krémet, meg ilyesmi, amikor érezte, hogy tud segíteni. Meg persze el lett mondva neki is, hogy ettől nem változik semmi, ugyanúgy szereted majd őt is, de a kicsinek nagyobb szüksége lesz rád, főleg eleinte.


Sok sikert a babázáshoz. :)

2011. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon bejöttek!Anagyobbik 2,5 évesen kapta az elsőt,de most 6 évesen is nagyon szereti.
2011. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!