Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam sajnos koraszülött...

Kisfiam sajnos koraszülött lett! Nemsokára hazahozzuk a kórházból, de félek az itthoni gondozásától. Aki hasonló helyzetbe került annak hogy sikerült megoldania a szoptatást, öltöztetést? Nem féltetek hogy véletlen eltöritek valamijét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne félj!

Barátnőm kisfia is korababa lett,és nagyon ügyesen ellátták,ma már 1 éves gyönyörű kisfiú:-)

Viszont sajnos neki nem sikerült már szoptatnia mert ugye először mesterségesen táplálták és azt szokta meg így nem fogadta el a cicit,már pár hónapos lehetett már mikor megpróbálkozott és sikerült is neki szopizni de csak olyan "hobbiból".

Végülis úgy oldották meg hogy fejte neki a tejet,és cumisüvegből kapta de így is kellett elejétől kezdve pótolni.


Gratulálok a babához és sok kitartást!!!

2011. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm biztató soraidat! nagyon bízom benne hogy tudom majd szoptatni,és nem igényel hozzátáplálást. tejem az van,már fagyasztottam is.bárcsak már 1 éves lenne.....
2011. márc. 18. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
mekkora a babád most? hányadik hétre született?
2011. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ó ne aggódj!!!Nem lesz semmi baj!Nem olyan törékenyek mint amilyennek látszanak! :)

Nekem a fürdetés ment nehezen.De csak az első alkalommal.

Nem tudom nálatok hogy lesz, de nekem mielőtt hazahoztam, bekeltet feküdnöm hozzá 3 napra, hogy megszokjuk egymást(ezt mondták jó pénzért, na mind1).

Mi Budapesten az 1. számú Gyermek Klinikán voltunk.

Külön szobába voltunk csak mi ketten.Volt kis kád, lehetett fürdetni, de senki nem segített. :(

Az első este megpróbáltam, de miután úgy éreztem hogy nem megy, inkább nem fürdettem.Itthon meg már segített a nagymama meg párom.Megmutatták hogy kell és simán ment a dolog.

Mondjuk azt tanácsolom hogy vegyél egy ilyen fürdetőt:

[link]

Simát ami nem ilyen macis, pár száz forintért lehet kapni.

Megfelelő pózban tartja a babát, és nem csúszik ki belőle, és szabad mind két kezed.


Gondolom ő is cumisüvegből eszik most.

Nekem nehezen ment a szoptatás, mert pici volt a szája és a bimbóm is befele fordult.

Viszont bimbóvédővel kitűnően tudott szopizni azonnal

[link]


Én bátor voltam, nyugodtan fogtam őt.De a rokonságból a félénkebbek úgy vették ölbe, hogy egy vastagabb kispárnára fektettük.Így nem volt veszélye annak hogy bármi baj legyen.


Még egyszer mondom, hogy ne aggódj, semmi baj nem lesz.Nem is gondolnád, milyen kis erősek ők!


Egy 32.hétre 1680g-mal és 32 cm-el születő, most már nagy 2,5 éves anyukája! :)


Jó babázást!!

2011. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az a kádbavaló csúszásgátló fantsztikus dolog, én imádtam, amíg nem tanul meg egyedül ülni abban fürdettem a nagykádban.


nem kell félned , nem fogod összetörni, egyébként vehetsz olyan hagyományos angol pólyát [link] az ilyen

a férjem sokáig csak ebben merte megfogni a picit, mert ez tartja a hátát is , vastag betét van benne. nagyon hasznos, én így adtam nagyiék kezébe is.


meglátod pikk-pakk belejössz, igaz elég fáradt leszel az elkövetkező időben, de próbálj minél többet pihenni.

a szopizást, meg próbáld minél többször, ha rájön hogy kell, nagyon egyszerű lesz, és az a legjobb neki.


boldog babázást.

2011. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!