Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondjam ilyenkor a kisfiamnak...

Mondjam ilyenkor a kisfiamnak a "kedves"anyuka elött, hogy ilyet csak rossz gyerekek csinálnak? Sajnos úgy érzem szegény fiamat büntettem, de nem tudtam mást tenni.

Figyelt kérdés
játszótér,homokozó.3éves kisfiam aranyosan játszik.jön egy kislány anyukájával és egy jó nagy bottal söpröget a homokozóban, úgy hogy csak porzik a homok.meg rúgdossa.anyuka nem szól semmit.erre persze, mert kisgyerek könnyen tanul kisfiam is rugdossa a homokot.én rászolók, de felesleg, ha a másik tovább csinálja.és még akkor se szól se neki anyukája mikor én már ott "veszekszem"a fiammal.és csak nem hagyja abba.erre mondtam neki,hogy akkor hazajövünk.délután már nem is rugdosta a homokot, de bánt hogy délelött elhoztam.jól tettem?
2011. márc. 25. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat, igen. Ilyenkor van az, hogy mi is a helyes cselekedet. En mar volt, hogy ilyesmi szituban kedvesen raszoltam mas gyerekere, csak az ember nem nagyon meri megtenni, mert legtobbszor az ilyenkor a nemtorodom anyukakbol kibujik az "anyatigris" es meg te vagy lehurrogva. Elvihetted volna a jatszoteren mas jatekhoz is, bar bosszanto, hogy mas miatt kell hazamenned, vagy elmenni onnan, ahol a kisfiad jol eljatszott...Kiakasztanak az ilyen szulok.....
2011. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen,lehet hangosabban mondani a kisfiadnak, hogy "latod, ez aztan a buta viselkedes, ilyet nem szabad csinalni" De sokszor erre sem kapcsol a "kedves" anyuka. :-(
2011. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:
70%

Én ilyenkor simán rászólok a rosszalkodó gyerekre az anyja helyett is. Na nehogy már, hogy az én gyerekemnek -aki mellesleg jól viselkedik és nem zavar mást a játék közben- az arcába rúgják a homokot! A "kedves" anyuka meg felőlem megharagudhat ahogy akar majd négyszemközt, gyerekek nélkül megbeszéljük. Ha ott kezdene patáriázni a gyerekek előtt akkor simán ott hagynám, de inkább úgy alakítanám a dolgot, hogy neki legyen kedve hazamenni a gyerekkel ne nekünk.

Én sem szeretem az ilyen anyukákat...

Egyébként most nehogy sértésnek vedd, de a gond ott kezdődik, hogy a gyereked nem hallgat rád ha rászólsz. Az meg nem indok, hogy azért csinálja mert a másik is. Én a 20 hónapos fiamnál nem fogadom el ezt "indoknak" egy 3 évesnek meg már pláne meg kéne érteni, nem? Ha egy idegen gyereke az autó alá ugrik akkor az enyém is ugorjon alá és nyugtassam magam azzal, hogy azért csinálta mert látta a másik gyerektől? Ezt most tényleg nem bántásként mondtam. Sőt.. Sokkal inkább azért, hogy ne érezz bűntudatot a büntetés miatt, igenis megérdemelte a kisfiad mert nem fogadott szót neked, és igenis lett eredménye mert délután már nem rúgta a homokot. Remélem nem sértettelek meg a véleményemmel.

2011. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy 20 hónapos és egy 3 éves között van különbség. De majd rájössz!

Itt nem arról van szó, hogy a kisfiú nem fogad szót, mert szófogadatlan! De majd ha a te 20 hósod is 3 éves lesz, meglátod:)


Amúgy én rászóltam volna a másik gyerekre. Ha már egyszer a "kedves" anyuka nem figyelt, vagy inkább elnézte neki, hogy olyat csinál, amit nem kéne.

Ha ez sem használt volna, akkor a kedves anyukához odamentem volna, hogy ugyanmár, figyeljen a gyerekére.

2011. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nem sértődtem meg.akár igazad is lehetne, hogy nem, fogad szót, de majd meglátod (nem kívánom), máshogy gondolkozik egy 20hós és 3éves gyerek.én tudom, hogy itt tényleg az volt a probléma, hogy ha a másik csinálhatja én miért nem.mert ha egyedül is van és csinál rosszat ő is, de meg lehet győzni.de a míg csak csinálja....

hát akkor majd legközelebb ha lenne hasonló eset "helyre teszem" más gyerekét is :)

köszönöm

2011. márc. 26. 12:37
 6/7 A kérdező kommentje:

de a míg csak csinálja....


jav.

de amíg a másik csak csinálja....

2011. márc. 26. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen rászólok a másik gyerekre! nem úgy h ilyet a rossz gyerekek csinálnak, hanem megmondom neki, hoyg légszíves ne porolj a homokkal, mert belemegy mások szemébe. ált. a kisgyerekek jobban megszeppennek ha egy idegen rájuk szól és abba is hagyják egyből. ha az anyuka nem törődik a gyerekével (nálunk is van ilyen) akkor sajnos a te dolgod, hogy a gyerekednek biztosítsd a feltételeket. sztem helyes volt h hazamentetek, hiszen teljesen mindegy miért rugdossa a tegyereked a homokot, saját maga találta ki vagy a másikat utánozza, ha te rászólsz h ez nem helyes, akkor abba kell hagynia, és ha nem hagyja abba, akkor irány a hazafelé. viszont sztem legközelebb ha egy másik gyerek viselkedik helytelenül és látod hogy a szülője letojja, akkor szólj rá nyugodtan.
2011. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!