Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki és miért nem olvas esti...

Vérszomjas pandamaci kérdése:

Ki és miért nem olvas esti mesét a gyereknek? Vagy az esti mese hiánya csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Amikor az első ovis szülőin voltam, felhívták a szülők figyelmét, hogy olvassunk esti mesét a gyerekeknek. Én csak pillogtam körbe: miért, van aki nem mesél???? Aztán egyre több családból hallottam, hogy nincs esti mese (nálunk az elmaradása az egyik legnagyobb büntetés, amikor tudják hogy nagyon-nagyon mérges vagyok). Sőt, vannak gyerekek akik este csak tévét néznek, nem egy 6-7 évesről hallottam, aki a Cartoon network-ön alszik el. Ezek mind átlagos, rendezett körülmények között élő, iskolázott (legalább érettségi) családok, tehát nem a mélyszegény putrisor.
2011. márc. 30. 22:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Nem érdekli a mese. Most 5 éves, már meghallgatja, ha mesélek. De én meg pont az esti mesének nem vagyok híve, nem látom az értelmét, mi beszélgetni szoktunk este és aztán aludni.

Ha olvasnék illetve olvasok mesét, az napközben történik, játék közbeni kikapcsolódásként.

Én egyébként a tévé ellen sem vagyok, az én fiam, mint írtam inkább tévében néz mesét és félelmetesen kreatív, önálló, aktív emberke, félelmetes szókinccsel és kifejezőképeséggel. Úgyhogy kicsit sem hiszek a TV ördögtől való mivoltában.

2011. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom tisztában vagy vele, hogy a felnőtt lakosság nagyon nagy része egyáltalán nem olvas. Na most ha ezek az emberek gyereket vállalnak, az esetek többségében nem fogják olvasásra, könyvszeretetre nevelni a gyerekeiket, hiszen ők maguk sem ebben a közegben mozognak.


Az én 5 éves fiaim még életükben nem néztek mesecsatornát, és ezt még jó pár évig szándékomban áll folytatni. Éljenek a könyvek.

2011. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Én pld. nem olvasok (egyelőre legalábbis) este mesét a gyerekemnek. Most 28 hónapos, folyékonyan beszélő gyerekről van szó. Próbáltam, de se vége, se hossza, nem érti meg, hogy egy mese, és több nem, hisztizik, hogy még, még, és egy mesét kb. tízszer elolvastat(na) velem, így mi ezt a szép tevékenységet a délutáni órákban szoktuk végezni. Ámulattal hallgatja, imádja!! Én pedig imádom neki olvasni. De nem este!


Este iszunk egy kis tejet, már sötét van a szobában, még mellémbújik, beszélgetünk a sötétben kb. 10 percet, aztán rászólok, hogy mostmár csönd van, és nem beszélgetünk, és így alszik el.


Kipróbáltam. Ha esti mesét olvasunk, másfél óra a lefektetési procedúra. Ha iszunk, beszélgetünk, kb. 20-30 perc. Hát azért nekem nagyon nem mindegy...


De később, ha nagyobb lesz, és megérti, hogy egy mese, és puszi, alvás, biztosan fogok neki este is olvasni :)

2011. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
28 hónaposan még nem hiszem hogy gond, inkább a 3+ éves korosztályra gondolok. Előtte szerintem csak a dúdolgatás vagy mondókázás válik be.
2011. márc. 30. 23:00
 5/19 A kérdező kommentje:

"De én meg pont az esti mesének nem vagyok híve, nem látom az értelmét, mi beszélgetni szoktunk este és aztán aludni.

Ha olvasnék illetve olvasok mesét, az napközben történik, játék közbeni kikapcsolódásként."


Akkor foglalkozol a gyerekkel, nem ez a probléma, csak van ahol semmiféle mesélés, beszélgetés nincs.

Nekünk a mese azért is jó, mert lezárja a napot.


A tévével kapcsolatban: én nem vagyok tévéellenes, engedek bizonyos meséket, de azt nem hiszem hogy jó, ha egy 6 éves este 10-11-kor arra alszik el, hogy a Cartoon Networköt nézi. Ráadásul a két konkrét gyerek közül az egyik "csak" magába forduló, enyhén problémás gyerek, a másik pedig az óvoda agresszív miniréme.

2011. márc. 30. 23:05
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Az én 28 hónaposom a védőnő és a gyerekorvos szerint is 3-4 éves kategória, mind testi, mind szellemi fejlődésben. Hát nem tudom, ezzel a mesével hogy leszünk később :) De amúgy jó a kérdés!
2011. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Nézd mi a minimaxot nézzük vagyis ők, akár este is. 8 óráig van rajt műsor, utána kezdődik az animax nevű agyölő valami. És a két és fél éves tévé őrült kisfiam feláll, ha nem vagyok ott és mondja, anya kapcsold el, ez az mese, amit nem nézhetek. mert megértette ez káros az agyára, fejlődésére.

Szóval igazándiból, igazad van, cartoon networkot, egyéb csatornákat, meséket én sem engedek. és nem is áll szándékomban.

Mondjuk az is igaz, mi nézegetünk könyveket, beszélgetünk, verselünk, éneklünk- csak a mese nem megy még. Bár most felcsillant a remény, mert megkapták a Pinokkió című könyvet és azt már többször kellett olvasnom. Ez az első, amit tátott szájjal hallgatnak.

2011. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Én soha nem olvasok mesét a 2,5 éves fiamnak, mert nem érdekli. Néha próbálkozok, hogy hátha már ..., de nem. Odajön, becsukja a könyvet a kezemben és hozza a böngészőjét, hogy inkább azt, abból beszélgessünk. Lefekvéskor is beszélgetünk és énekelünk.
2011. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A Minimaxon egyébként van pár sorozat, ami ha ment, én szóltam a gyerekeknek, hogy ezt most nézzék, mert hasznos ismeretterjesztő.

Egyébként már fejből tudják hogy mit engedek, mi az ami ritkán eltűrt és mi az ami tiltott. Ilyenkor szólnak is, hogy "anyaaaaa csúnya meseee", vagy kapcsolnak is el egyből.


Ja, a nagyobb gyerekemnél volt egy korszak, amikor kérte hogy ne meséljek, kb pár hétig olyan 2,5-3 éves kora körül. Akkor áttértünk a mondókákra, majd egyszer hozott egy könyvet hogy abból meséljek, és azóta megint olvasunk.

Egyébként nem is a mese hiányával van gondom, ha pótolja beszélgetés, mondóka, bármi, de amikor nap nap után az esti gyerekprogram azt jelenti, hogy kaja, fürdés és tévé bekapcs, akkor csak értetlenkedem, mert a szülők tök normálisak. Ja, az egyiknek a nagycsoportos gyereke közölte, hogy a kedvence a South park!

2011. márc. 30. 23:18
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a kezdetektől mesélek a gyerekeimnek.

Amikor pici babák voltak, akkor is mondtam nekik meséket. Bár lehet, hogy azzal csak magamat szórakoztattam. :D

De nagyon szeretik. A délutáni alváskor is mesélek.. Akkor van egy rövid mese és alvás. Este hosszabb mese, mondóka/éneklés és aztán alvás. :) Nekem is mindig olvastak.

2011. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!