Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Kruppot diagnosztizáltak...

SOS! Kruppot diagnosztizáltak tegnap 2 éves kisfiamnál az ügyeleten! Most akkor mire számíthatok? Rendszeresen ez lesz? Magas láza van, ugatós köhögése rekedt hangja és folyik az orra.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani.

Ez egy vírus fertőzés, és újra elkaphatja.

De nem lehet megmondani a lefolyását sem. Mi orvosi ellátást sem igényeltünk egyszer sem és tulajdonképp pár perc volt egy-egy roham

De van, aki napokig kórházban van, és kap gyógyszert is.

2011. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is kruppos. Mi már 2× voltunk vele kórházba, 4 napot töltöttünk bent. Általában ősztől tavaszig van a kritikus korszak. Azt mondják, hogy kinövik a gyerekek.Az éjszakáktól rettegek,mert mindig akkor fulladt be. Hál Istennek neki nem járt lázzal.Én irattam fel neki pulmicort-ot és amikor már úgy hallom, hogy egy kicsit ugatósabb a köhögése, akkor fújok neki belőle. Ezt kaptuk a kórházba is. Éjszakára szoktam hidegvizes lepedőt a kiságyára teríteni.
2011. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is kruppos. Számíthatsz rá, hogy bármikor befulladhat újra ősztől tavaszig, bármilyen időközönként, változó súlyossággal.

Nálunk tavaléy májusban volt az első roham, 1 hétig voltam az akkor 1,5 évesemmel kórházban, és még 1 hétig ugatva köhögött, taknyos volt. Aztán idén január elején volt éjjel egy rohama, de kiültünk 2 órára a teraszra a -15 fokba, és elmúlt a roham. Reggel vittem orvoshoz, kapott gyógyszert, 2 nap múlva nyoma sem volt semminek. Aztán márciusban ismét előjött, akkor csak párat köhögött ugatva hajnalban, kicsi ablaknyitás és aludt tovább. Reggel vittem ügyeletre, akkor már nyoma sem volt semminek.

A legjobb, ha roham esetén felöltöztök és kimentek a hidegre. Vagy ha ez nem lehetséges akkor rányitni a hűtőt, hogy hideg levegőt lélegezzen. Persze előtte felöltöztetni melegen. Mi kaptunk szteroidos kúpot, de inkább más módszerekkel próbálkozom, mert hozzászokhat a szervezete.

2011. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi az a krupp, amiről beszéltek?
2022. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!