Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekelhelyezésnél hány...

Gyermekelhelyezésnél hány éves kortól veszi figyelembe a bíróság, hogy a gyermek melyik szülőnél szeretne lakni?

Figyelt kérdés

És vajon csak ez alapján döntenek? Mármint ha a gyerek az apját nevezi meg, viszont az apa:

-az anyát korábban bántalmazta (látlelettel bizonyítható)

-bárlistás

-nincs munkahelye évek óta

-albérletben él

Vajon van esélye így?

Nekem van munkám, autóm, a leendő férjemnek saját tehermentes háza, és mindig megadok mindent a gyereknek. Mégis aggódok, hogy vajon ilyen esetben mi van???


2011. ápr. 8. 19:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és csak azért merült fel ez bennem, mert nagyon szereti az apját. Én mindig a gyerek érdekét nézem, ezért egyszer sem hallott a gyerek az apjáról tőlem semmi rosszat. Láthatásra mindig vitte volt hogy tovább is maradt, mint amiben megegyeztünk. Engem is szeret a gyerek, csak hát apát ritkán látja, hétvégi apuka, és ezért merült fel ez bennem.
2011. ápr. 8. 19:25
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Mindig az anyáé a gyerek, kivéve szélsőséges esetben, ha drogozik, veri, nincs munkája, nincs lakása.... amúgy az ővé.

Ha jól tudom 10 év felett meghallgatják, de egyáltalán nem az ő véleménye dönt.

Amúgy apa ilyen körülmények között sose kapná meg.

2011. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mi az hogy mindig az anyáé a gyerek?ugyan már,az a kor már rég lejárt,bizony az apuka is jo eséllyel is kérheti a közös,vagy a kizárólagos felügyeletet.és egy jó ügyvéddel minden elrendezhető.megjegyzem néha jobb is hogy az apánál van a gyerek.de szerintem az a kor amit te kérdezel az olyan 10 felett,talán 12-13 éves korbán már megkérdezik de ez csak tipp.De az hogy imádja az apját még nem biztos hogy apa jol is tudna róla gondoskodni.
2011. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 14 voltam amikor elváltak a szüleim,tőlem már megkérdezték kinél szeretnék lakni, de biztos nem csak ez számít, ha ilyen rossz körülmények vannak az apánál,mint amit írtál sztem esélytelen,hogy nála helyezzék el.
2011. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12éves kortól hallgatják meg a gyereket is.

Nekem elváltak szüleim, de mondjuk nálunk végül nem volt szükség arra hogy meg keljen hogy hallgassanak.

A válás napján pont apámnál voltam, reggel megkérdezte hogy kinél akarok lenni, vagy döntsön-e a bíróság.Mondtam anyunál, és így az én elhelyezésem nem lett a válóper tárgya.

2011. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az anyától csak nagyon súlyos esetben veszik/vehetik el a gyereket,pl ha gyógyszerfüggő,ha útszéli munkát végző,ha nem tudja etetni,iskoláztatni,alap létszükségleteket megadni.Ez utóbbit a leírtak alapján az apa nem tudja biztosítani,így ilyen esetben,még a gyerek kérésére sem helyezik el az apánál.Pláne,hogy az anyánál minden 100%-ban biztosított.Persze hogy szereti az apját,miért is ne szeretné,de téged is szeret.Előre bocsánatot kérek,de a gyerekek okosak ám,ha nálad jobb létben él,nem fogja az apját választani,ettől még szeretheti.
2011. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre ANYAJOGÚ államban élünk, úgyhogy szerintem ne aggódj.Akkor lesz csak rá okod, hogyha drogozol, vagy alkoholista vagy vagy ha nem tudod rendesen ellátni a gyereket.De ahogy írod ilyenről szó sincs.A másik pedig az, hogy olyan társad lesz aki anyagilag rendben van és szeret titeket.Ezt is figyelembe veszik a Bíróságon.NE AGGÓDJ!!!!!!TE NYERSZ MINDENFÉLEKÉPPEN!!!!!!
2011. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!