Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődei beiratáshoz munkálta...

Bölcsődei beiratáshoz munkáltatói igazolás? Ez most komoly?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz beiratás nálunk a bölcsiben. Most olvastam a hirdetményt, amiben leírják, miket kell vinni a beíratáshoz. Köztük mindkét szülőtől munkáltatói igazolás, hogy dolgozik, és hogy a jövőben is foglalkoztatni kívánják. Azért én ezen most megburultam. Ez most komoly? Ha most dolgoznék, és emellett meg tudnám oldani a gyerekem elhelyezését, akkor nem íratnám bölcsődébe.Máshol is így megy ez????
2011. ápr. 11. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Igen így. Azok a gyerekek előnyt élveznek a felvételi során, ahol az anyát visszavárják a m.helyére, és az apa is dolgozik.


De nagyon nem értek ezzel egyet. Nekem pld. megszűnt a m.helyem, és a gyereket bölcsibe kell adnom. Most emiatt nem fogják felvenni, mert "anyuka úgyis itthon van". Ja, hogy munkát hogy lehet keresni a gyerekkel együtt? Hát passz!

2011. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Detto ugyanez a helyzet. A munkahelyem megszűn(őben), lényegében nincs, a felszámolás lezajlott, de még papírjaink sincsenek. Szeretnék munkát keresni, de egy ördögi kör, hiszen, ha nem veszik fel, esélyem sincs. És most menjek el áprilisban munkát keresni, hogy de majd csak szeptemberben jönnék dolgozni, JA!! és azt is két hét szabival kezdeném, hiszen ott a beszoktatás!!!
2011. ápr. 11. 13:20
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb bölcsiben meg lehet beszélni, hogy álláskereső vagy, és a beszoktatástól kezdve adnak 1-2 hónapot, hogy hozz egy munkáltatóit. személyesen érdeklődj, ne a kiírások alapján.
2011. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudsz kérni egy ismerőstől (akinek cége van) egy igazolást? Én ezt fogom tenni. Nem tudok mást csinálni, muszáj. Enyém már 3 éves lesz decemberben, akkor a gyes-em is lejár...
2011. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk be veszik a gyereket 1 hónap próbaidőre,h.tudjon az anyuka munkát keresni.
2011. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, a barátnőm kisfiát tavaly azért utasították el a bölcsődei felvételnél, mert az apuka épp munkanélkül volt (??!!), és úgyis otthon van! Egyszerűen az ember ilyenkor egy kőbaltával szétcsapná a döntéshozó fejét... És így apuka "kénytelen volt" egy évig otthon maradni munka nélkül a gyerekkel.
2011. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
JÉZUS!!!! Azért nagyon durva dolgok vannak! A férjemtől akkor viszem, én meg iratok valakivel egy szándéknyilatkozatot, ha meg nem jó, felburítom az íróasztalt, és a jegyzőnél teszek panaszt. Vagy alkalmazom a kőbaltás megoldást. Vagy megőrülök! :-(
2011. ápr. 11. 13:39
 8/18 anonim ***** válasza:

most azért elmondanám, hogy ürüljetek, mert nálatok legalább van bölcsi.


nálunk csak magán és az 60e/hótól kezdődik. úgyhogy nemsokára el kell döntenünk, hogy anyuci marad otthon gyesen, vagy megy vissza dolgozni és magánbölcsi. pénzben kb. ugyanott lennénk, mivel mi a munka mellett nem tudjuk igénybe venni a gyest...

2011. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez is egy szempont, hogy legalább van, igazad van. De így? Akkor inkább ne lenne....

Miért nem tudjátok igénybe venni munka mellett a GYES-t? Ezt hogy érted?

2011. ápr. 11. 13:48
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
mert pártunk és kormányunk megváltoztatta a feltételeket és már csak heti 30 órát lehet gyes mellett dolgozni. (azaz napi 6 órát)
2011. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!