Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 3-4 éves gyermeked betegség...

Ha 3-4 éves gyermeked betegség, magas láz miatt nem eszik 1-2 napig semmit, mit teszel? Bele erőltetsz valamit, vagy inkább hagyod?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, dehogy erőltesd!! Ha én lázas beteg vagyok, én se kívánok semmit, csak folyadékot, és pihenést.


Dehogy erőltesd! Kínálgasd inkább, és ha nem fogadja el, akkor hagyd! A lényeg, hogy igyon sok folyadékot. Teát, vizet, gyümölcslét. Illetve ami még bejön a húsleves leve!!!


Tegyél elé kekszet, almát, esetleg ropit néha. De ha meggyógyul, bepótolja, ne idegeskedj ezen! :)


És gyógyulást a kicsinek! Neked meg kitartás!

2011. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 és fél éves a fiam most estünk át egy mandulagyulladáson 41 fokos lázakkal, nem evett csak ivott. Kínáltam, nem kérte így ráhagytam.

Nekem sincs lázasan túl sok étvágyam...

Fogyott egy keveset (amúgy se egy nagy darab alkat) de most hogy 2 napja jól van, többet eszik mint egyébként, szóval bőven bepótolja amit nem evett meg:)

Én rábíznám ha nem kér, folyadékot persze bőven adni, kínálni neki, de enni nem muszáj.

2011. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is nemrég estünk át egy lázas hányós betegségen.

3 napig volt a fiam lázas és hányt is.Az orvos nekünk megmondta,hogy nem ehet egyáltalán semmit amíg a lázas állapot el nem múlik.Bár az én fiam akkor még csak 21 hónapos volt,de megmondta a doki,hogy anyuka ne idegeskedjen nem lesz baja a gyereknek de nem szabad etetni, mert most azzal csak ártok.Nem is evett a gyerek 3 napig semmit.A tápszert megitta reggel és este napközbe meg ivott vizet.

2011. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legutóbbi betegségnél 5 napig nem evett a 3 éves fiam szilárd táplálékot, csak ivott. Nem mondom, hogy nem idegesített, hogy nem eszik, de az eszemmel tudom, hogy a folyadék a lényeg. Mindig megkínáltam, nem kért, ennyi. Aztán lassan lassan elkezdett enni és visszaálltunk. Erőltetni nem szabad.
2011. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!