Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda hajléktalan gyerekeknek?...

Óvoda hajléktalan gyerekeknek? Hallottatok már róla?

Figyelt kérdés

Aki tud,segítsen!!! - "óvoda hajléktalan gyerekeknek kérése Vajon EZT hányan osztják meg, vagy küldik ki körlevélben. Mert a hülyeségeket rengetegen tudják! Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik ...tovább »minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermeke knek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában. Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11. "


Szerintem ez nagyon szép, de igaz lehet? Sajnos a mai világban már mindent megkérdőjelezek...:(


2011. ápr. 12. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nézz utána
2011. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az óvoda honlapja nem tünteti fel ezt.

[link]

2011. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A második link nem az az óvoda. A harmadik linken van róla szó.
2011. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. Már több cikk és tv műsor is volt róluk. Google-ba beírod, akkor is kidobja.


[link]


[link]

2011. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hajléktalan gyerekek nincsenek. A törvény tiltja, hogy egy gyermek az utcán éjszakázzon, ha erre példát látnak, a gyereket átmeneti állami gondozásba veszik.
2011. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló kommentjén én is gondolkodtam. Én is néztem a honlapot és én sem találtam rajta azért tettem fel itt a kérdést, csak a cikkekben olvastam.

Kedves első azért itt kérdezem, mert küldenék ruhákat, meg cipőket ha igaz, de sajnos én sem tehetem meg, hogy csak úgy elutazgassak annyi pénzt vagy potyára adjak fel cuccokat mikor tudom, hogy másoknak lehet jobban szüksége van rá, viszont ha tényleg hajléktalanok akkor minden gondolkodás nélkül elküldeném, mert tudom, hogy szükségük lehet rá.

2011. ápr. 12. 22:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem olyan hajléktalanok gyerekei, akik az utcán vannak! Hanem olyanoké, akik átmeneti szállásokon élnek, vagy egyéb olyan lakásban, ami NEM AZ Ő TULAJDONUK! Akik az utcán élnek, azoktól tényleg elveszik a gyereket és állami gondozásba megy.


Az ovoda vezetőnője mondta a múltkor az egyik tv műsorban, hogy sajnos elterjedt helytelenül az, hogy hajléktalan ovoda...

2011. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs itt egyetlen hajléktalan gyerek sem. Helytelen így hívni az óvodát – mondja Szabóné. – A szülők albérletben, családnál, rokonoknál, átmeneti szállásokon élnek. Legtöbbjük Vilmányból, Tarnabod-ról, Miskolcról, Ózdról, Szikszóról érkezett Pestre, hogy munkát találjon.

Az óvoda hatodik éve működik, hétköznap reggel héttől délután ötig.

– A kényszer szülte – mondja Mályiné. – Az átmeneti szállóra kisbabák, pici gyerekek is érkeztek az otthonról elüldözött anyákkal, a lakásmaffia áldozataival, román és nigériai menekültekkel. A szülők papírok híján még alkalmi munkát sem tudtak vállalni. Ahhoz, hogy intézhessék az ügyeiket, a gyereket nap közben le kellett tenni valahová.


[link]

2011. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A bezzeganyán írták, hogy nem kérnek adományt!

Nem ők találták ki és nem akarják, hogy ez terjedjen el róluk.

2011. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!