Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan kisgyerek, aki...

Van olyan kisgyerek, aki "gond" nélkül járta végig a bölcsit? Tehát nem volt otthon kéthetente valamilyen betegség miatt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Januárban kezdtünk. Rögtön elkaptuk egy hasmenéses-hányásos vírust, az első két hétből másfelet itthon voltunk. Azóta egyszer volt beteg (megfázott), akkor egy hétig volt itthon. Szóval eddig szerencsénk volt.

Egyébként csak a kötelezők oltásokat kapta meg és nem szedtünk semmilyen immunerősítőt (illetve egy hétig kapta a Béres cseppet C vitamínnal, de azt is elhagytuk, mikor beteg lett).

2011. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Többet volt itthon,mint bölcsiben ,nagyon sokszor volt beteg,mondhatni állandóan.
2011. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eddig ilyen a statisztika nálunk február 15 óta jár: 2. héten 4 nap itthon. Most múlt hét kedd óta itthon vagyunk, remélem hétfőn már mehet.
2011. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi még nem járunk,de amúgy a környezetemben ilyet még nem hallottam.

Akit ismerek,minden gyerek betegeskedett, annyi a különbség,hogy az egyik többet a másik meg kevesebbet.

2011. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam januarban (januar vegen) kezdte a bolcsit es eddig februar elejen volt itthon egy penteki napon mert folyni kezdett az orra es kohogott de hetvegen helyrejott igy hetfon mar ment.

Marciusban volt itthon 1 hetet fulgyuladas miatt es antibiotikumot kapott.

Szoval igy osszesen januartol hianyzott 6 napot.

14 honapos mult

2011. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Egy könyvben olvastam, hogy nem azért lesz beteg a gyerek azután, hogy bölcsibe kerül, mert mindent összeszed a többitől, hanem mert maga az élmény is új, és ez legyengíti, fáradtabbá teszi, kimerül... Nem túl meggyőzően írtam, de a könyvben értelmesen leírja az orvos, szerintem jogos. Én úgy tudom, betegen nem járnak a gyerekek a bölcsibe, tehát nem feltétlenül ott kapja el a gyerek. A buszon is elkaphatja, vagy megfázik mert annyit rohangál kint, stb.

Az én lányom szeptembertől lesz bölcsis, 2 éves lesz akkor. Fogadni merek, hogy nem sokat lesz beteg. Ha beteg lesz, azt pedig nem fogom a bölcsire fogni.

2011. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az enyém októberben kezdett, azóta többet voltunk itthon mint ott. Szóval aki reménykedik hogy nem ez lesz, az elég naiv:) a bölcsibe simán beviszik lázcsillapító kúppal a gyerekeket, taknyuk nyáluk egybefolyik.(láttam) A gondozónők a szemüvegakciókról kedélyesen elcsevegtek, a gyerekek meg kenték egymásra a taknyot. Elég vészes ez a bölcsödei helyzet. Persze nem általánosíthatok, mert valószínü vannak rendes gondozónők is. Amúgy ha mindegyiknek törölnék az orrukat, és nem hagynák hogy kenjék akkor talán kevesebb lenne a beteg. A tavasz is remélem segíteni fog, kevesebb betegség lesz.

Még annyit hogy valakitől azt hallottam hogy ha bölcsiben végig betegeskedik akkor lassan kialakul az immunitás, és oviban kevesebbet lesz beteg. Aki nem jár közösségbe oviig, az ugyanezt a hajcihőt csinálja oviban mint amit mi a bölcsiben most. Ki tudja.

Szóval szerintem nincs olyan gyerek, válaszolva a kérdésedre, ez a normál verzió sajnos. Én is hitetlenkedem amúgy, mert október óta borzasztó min mentünk keresztül, még 2 kórház is volt.:S

Minden jót és szép betegség nélküli tavaszt a kérdezőnek is:)

2011. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Mi megúsztunk minden betegséget. Sem a bölcsiből sem az oviból nem hiányoztunk egy napot sem betegség miatt. Most elsős a fiam. Két hete volt itthon bárányhimlővel egy hétig, meg március elején is bekapott valami vírust, ami miatt egy hétig itthon volt. A lányom szintén kijárta a bölcsit hiányzás nélkül. Oviból hiányzott két napot bárányhimlő miatt, és két napot fülgyulladás miatt. Most lesz öt éves. Úgyhogy szerintem eddig jól állunk.

2011. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. A fiam szeptemberben kezdte a bölcsit és csak októberben volt egyszer megfázva. Egész télen nem volt semmi baja, viszont márciusban szinte végig itthon volt. Nem volt komoly, csak megfázás, köhögés de mindíg visszaesett.
2011. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi csak másfél hónapja kezdtük, de egy kis orrfolyáson kívül eddig semmi baja nem volt, de hőemelkedés, se semmi. eddig még nem hiányzott.
2011. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!