Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam a csínytevései után...

Kisfiam a csínytevései után hízelegni kezd, ilyenkor tanácstalan vagyok a büntetést illetően. MIt tegyek?

Figyelt kérdés

Például:leszökött a kertbe tegnap,kiabálok neki,hogy azonnal jöjjön fel,nehogy valami baja essen.Válasz :Hülye anya!

Tovább kiabálok és elindulok felé,nagy komótosan lépked felém,aztán vált már ezt mondja "Édesanyám,tudod,hogy nagyon szeretlek,te vagy a mindenem!"

Pedig elhatároztam,hogy megbüntetem,mert már többször megegyeztünk,hogy nem mehet egyedül a gyümölcsfás-kertbe.


2011. ápr. 22. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor is büntesd meg. Ha tudja, hogy a hízelgéssel elkerülheti a büntetést, ezt fogja természetesen találni. Büntesd meg, de nyomatékosan közöld vele, hogy miért bünteted meg. Amit tett, nem volt jó dolog, szereted őt stb., de ilyet nem szabad csinálni, büntetést érdemel.
2011. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Ne hagyj rá mindent, mert már most megpróbálkozott az érzelmi zsarolással nálad:) A tetteinek legyenek következményei, ha úgy látod jónak, akkor büntesd meg, persze elfogadható keretek között. Mindig magyarázd el, hogy miért nem szabad ide vagy oda egyedül mennie!
2011. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor válaszold neki azt, hogy "én is nagyon szeretlek Téged kincsem, és Te vagy a mindenem, de akkor sem csinálhatod ezt, mert veszélyes". És büntesd meg ilyenkor is valamivel.
2011. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mond neki, ha valóban szeretne, akkor szót fogadna. De ha roszat csinál, vagy nem fogad szot, Te akkor is szigoru leszel Vele, ha nagyon szereted.
2020. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!