Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam írtózik a...

2,5 éves fiam írtózik a bilitől, wc-től. Mégis hogyan vegyem rá, hogy megszeresse?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjátok, hogy még nem érett rá! Nagyon szeretném már ha szobatiszta lenne, vagy legalábbis ha elindulnánk afelé. Nagyon okos gyerek, mindent beszél, de ha nincs rajta pelus akkor folyton bepisil és csak utána szól, hogy van pisi. Ezt 2 napig csináltuk, de egyszer sem volt hajlandó bilire ülni, még ha eréjesebben szóltam rá, akkor sem.Azt mondja fél tőle a wc-től meg pláne, makacs gyerek nagyon.

De ez csak az újtól való félelem, mégsem tudom, hogyan szerettessem meg vele. Tudnátok segíteni?


2011. ápr. 23. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kinevetsz, de en a fiamat ugy szoktattam a WC-re, hogy a vizbe raktam egy szines ping-pong labdat. Fiamnak egy jatek volt "eltalalni". Na persze, nagyWC-es az mas lesz, de meg ennyi idosen, tenyleg fiatal meg hozza. Meg a nagyobb kisfiuknak is jo ez a ping-pong labda, ne a csesze melle pisiljenek.
2011. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Hogyne lenne érett.Kicsit későn fogtál hozzá.Amit fromoz ír,az jó ötlet.Kipróbálhatod azt is,hogy együtt pisiltek.Hallgatóztok,hogy ki fog nyerni.Látnia semmit nem kell.Csak játékosan.Közben lehet mondókákat mondani,tapsikolósat játszani,csokit enni a bilin.Sokat dícsérd és jutalmazd.

Ha nem megy,akkor pisiljen be,és nagyon útáld levenni róla a ruhát.Vagy add neki oda,kislavórban,hogy mossa ki,mert büdös.Ilyenekkel lehet próbálkozni.

2011. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk dupla wc deszkánk van, nagyon szeret ott ülni, mert engem is ott lát, majdnem ugyanazon a deszkán. A bili szinte teljesen kimaradt, nem is pisilt nagyon bele, pedig próbálkoztam azzal is.

Mikor pisilsz, nagy wc-zel, mutasd meg neki hova pottyan be, és együtt húzzátok le. A fiam visongva szokott ennek örülni, hogy látja lemenni a kakát.

2011. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak ötletek, mi nem így csináltuk, de hátha segítek vele. :o)

2 ötlet jutott eszembe.

- lehet kapni olyan pelenkákat, amiket mesefigurák vannak. Ha a kicsi bepisil, 1 mesefigura mindig eltűnik. Tán lehetne hatni rá, hogy mindig szóljon, ha pisilni kell, mert különben el fog tűnni a figura.

- lehetne matricákkal jutalmazni, ha sikerül a pisi a bilibe. Pl. tudod, hogy most ivott egy nagyobb adag kakaót, 5 percen belül pisilni fog. Lekapod róla a pelenkát, nagyon figyelsz rá, majd mikor pisil, gyorsan rá a bilire. Elég, ha csak egy csöpp megy bele. A zenélő bili jelez ilyenkor, majd kap egy matricát a bilire, amit tud mutogatni másoknak. Én pl. bili könyvet csináltam a fiamnak anno. Minden pisilésért kapott egy piros pontot. Büszkén mutogatta mindenkinek. :o)

2 hét alatt teljesen szobatiszta lett.

26 hónapos , fiú

2011. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!