Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom féltékeny rám az...

A kislányom féltékeny rám az apja miatt, néha rám is üt, anyukák, voltatok már hasonló szituban?

Figyelt kérdés

Lányom 3,5 éves, mostanában vettem észre, hogy nagyon féltékeny, ha az apját megpuszilom, megölelem vagy csak beszélek vele. Elkezd hisztizni, rácsap a kezemre, meg agresszív lesz és a férjemet meg elkezdi szeretgetni. Eleinte ezen nevettünk, de már tényleg kezdek megijedni, mert ha utána odamegyek hozzá megszeretgetni, akkor ellök. Ha az apja átkarol vagy megfogja a derekamat, akkor a lányom rögtön odajön és követeli, hogy vegye fel az apja. Ráadásul folyton bemegy utána a fürdőszobába, mikor tusolni akar, és már egy percre sem hagyja egyedül. Ez normális? Mit lehet tenni?

27/N


2011. ápr. 27. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Általában a kislányok ragaszkodnak az apjukhoz..Ezzel nincs is gond.A gond ott van,hogy hagyod,hogy a lányod ennyire rátelepedjen az apjára,és az anyját megüsse,ellökje..

Én ezt a viselkedést nem tolerálnám egy 3 évesnél..Ha ebben a korban nem neveled meg,nem tanítod meg,hogy mit szabad és mit nem akkor 15 évesen ha fejedre nő,már ne neveld..

Ha megüt,akkor erélyesen rá kell szólni,hogy NEM SZABAD! Ha nem érti meg akkor büntetés jön.Nem szabad megengedni,hogy az apja után koslasson amikor fürdeni megy..Ilyenkor egyszerűen be kell zárni az ajtót,és meg kell tiltani.Ha ellök akkor büntetés..Neveld meg..

2011. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Most éli kb. azt a korszakát amikor a lányok az apjukba, a fiúk az anyjukba szerelmesek.

Hogy pontosan ez hogyan orvosolható, és ez nem túlontúl sok e már amit ő csinál azt nem tudom. Talán egy próbát megér, hogy egy darabig előtte ne nagyon puszilgassátok, ölelgessétek egymást. Ha meg tusolni megy a párod, akkor fordítsa rá az ajtót.

2011. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ezt csinálta.Egyszer az apja megcsókolt és 4 éves lányom lekevert nekem egy pofont féltékenységből.Én annyira mérges lettem,hogy rácsaptam a kezére..Meglepődött.Majd amikor újra emelte a kezét ütésre,én újra megütöttem a kezét.Na azóta nincs féltékenység.Tudja hogy az apja őt is szereti ahogy engem is..Igaza van az előttem írónak..Neveld meg a lányodat mert később rosszabb lesz.
2011. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A pofon nagyon durva, nálunk remélem idáig nem fajul. Bár már az is épp elég, hogy rácsap a kezemre, mikor a férjemhez hozzáérek. Mondtam neki, hogy ezt nem szabad, mert fájt nekem, de akkor meg elkezdett sírni. Én sosem voltam "szerelmes" apámba, anyukámat mikor kérdeztem erről, mondta, hogy ő nem emlékszik arra, hogy én csináltam volna ilyesmiket.
2011. ápr. 27. 17:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem írókkal, annyit tennék hozzá, hogy fontos, hogy a férjed is szóljon rá ilyenkor!!! És ketten magyarázzátok neki, hogy nem szabad! Ha csak te kelsz ki ezellen, akkor az további szakadéknövekedéshez vezet!
2011. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Freud forog a sírjában....:)
2011. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Van igazuk a eddigieknek, de nem tökéletes még a válasz.

Itt az apuka a kulcs, ő irányitja a gyereket, ő tudja a helyes irányba forditani a kislányt.


Tehát mikor jön a féltékenyésg, elök, rádcsak, közétek áll legjobb megoldás ha az apuka regálja le. Az hogy te is és mindeketten következetesen egyett mondok neki az már csak extra és ez az ideális.

De itt a kulcs az apa, ő 'védjen meg', fejezze ki rosszalását azzal kapcsolatban a kislánynak hogy bántja a mamit ott egyből, a mamit szeretni, puszilgatni kell, stb, ahogy a helyzet épp megkívánja.

2011. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:55 vagyok..

Nekem sem pofonnal kezdte hanem avval hogy ellökte a kezem,majd rácsapott..Először mi is csak nevettünk rajta,de eldurvult..Ekkor jött a pofon,és innentől kezdve beszigorítottunk.A sírás is volt nálunk,de ez csak azért volt,mert tudta evvel elérhet bármit..Később a sírása sem hatott meg.Szerencsére hamar leszokott erről a rossz féltékenységétől.

2011. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Testvéremnek egy szakdolgozatát gépeltük be anyunkkal ilyen témában, és ott volt (könyvekből vette), hogy olyan 3-5 éves korig előfordul, hogy a kislány az apjába, a fiúcska az anyjába lesz szerelmes. Persze csak átmenetileg. De abban egyet értek a többiekkel, hogy valahogyan neveld meg, de ha megoldható: akkor rászólás, ha nem használ, büntetés, ha ez sem használ, csak akkor üss. Bár ez csak az én személyes véleményem, aki még sosem járt ebben a cipőben.

2011. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A férjem is már rászólt, hogy ne csinálja, meg próbált vele beszélni, hogy nagyon szereti Őt, de anyut másképp szereti, meg ilyenek. De a lányom általában eléri, hogy apu az ölébe vegye, neki is adjon egy puszit, és közben rám csúnyán néz, meg annyira rácsimpaszkodik az apjára, hogy az mozdulni sem tud. Ráadásul volt olyan, hogy feküdtünk az ágyban összebújva, közben beszélgettünk, az ajtót nem zártuk be, a lányom meg bejött és meglátta, hogy milyen helyzetben vagyunk, elkezdett sírni, meg sikongatni, hogy az aput akarja azonnal, ezért az apjának vele kellett aludnia egész éjjel a másik szobában.
2011. ápr. 27. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!