Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Aktuális már, hogy a...

Anyukák! Aktuális már, hogy a fiam először aludjon a nagyszülőknél. Erről nekem van egy elképzelésem, amiből engedni nem akarok, viszont kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, eddig sosem aludt még máshol. Azt kértem a nagyszülőktől, hogy első alkalommal hagy aludjon úgy ott a gyerek náluk, hogy megy vele az apja is. Pont azért, hogy nehogy megijedjen a gyerek, hogy miért hagytuk ott és nem megyünk érte. Ezt nem akarják, csak a gyereket, pedig a párom a fiúk. Azt mondják, hogy ha ott alszik az apja is, akkor a gyerek egész végig vele akar lenni és az ő nyakában lógni. Pedig mondtam, hogy a fürdetést, etetést, altatást nem ő fogja csinálni, ő csak a jelenlétével segítene. Én nem engedek, mert így érzem helyesnek. Viszont kíváncsi vagyok, szerintetek is én vagyok a hülye?

Az is benne van hogy nem engedek, hogy ha nyűgös a gyerek náluk, nem mondják el azért, hogy ne aggódjak, meg hogy később is mehessen hozzájuk. Most hogy ha elengedem egyedül első éjszaka,végigsírja és nem tudok róla, az nem marad benne meg szép emlékként és legközelebb nem akar majd menni.

Szóval ti odaadnátok csak úgy, hagy vigyék és reggel hozzák, vagy ragaszkodnátok ahhoz hogy apa is menjen először?


2011. ápr. 30. 21:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk nem értem a nagyszülőket miért bántja ez őket, hogy első este az apjával szokja a mamás éjszakákat, de én nem csinálnék ebből gondot. Nem idegenek közé megy, a saját nagyszülei. És nem is csecsemő már.
2011. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se hagyd, hogy beleszóljanak.. Ha te így látod jónak, ez a te dolgod. Ha nem értik meg, akkor ennyi.
2011. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hm, jól van, nem csak velemvan gond. :) Nekem két éves a fiam, és anyukám szeretné elvinni... Mondtam, hogy ok, de először szeretném úgy, hogy én is ott vagyok a másik szobában, hogy ha valami fennakadás van, akkor ott legyek. AZ arcán láttam, hogy nincs elragadtatva, de azt mondta, hogy legyen... Nekem ez a feltételem. Vagy így, vagy sehogy. Nagyon szereti a nagyit, de nem tudom, hogy viselkedik ilyen helyzetben. És nem fogom kitenni a fiamat semmi kellemetlenségnek csak azért, hogy ne bántsam meg anyukámat. Szóval ne hagyd magad! Aztán lehet, hogy mi komplikáljuk túl... :)
2011. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én majd úgy fogom csinálni, nyáron lesz 2,5 éves. Még ő sem aludt a mamánál. Akkor fog majd menni, ha apukám is otthon lesz, és ha nagyon sírna akkor apukám hazahozza. Ez biztos így lesz, mert anyukám nem hagyná, hogy egész éjjel utánunk sírjon. Egyébként ezt a dolgot nem szabad erőltetni. Én 7 éves koromig nem aludtam mamáméknál éjszaka. Mindég én indultam neki, hogy mamáéknál akarok aludni. El is vittek, de a vége az lett, hogy telefonált anyukám anyukája, hogy jöjjenek értem (nem egy helyiségben laktunk), a másik mamától meg papám vitt haza (tőlük kb. 50m.-re laktunk).
2011. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy először csak a nappali alvásra menne mamához, aztán ha az már működik, akkor otthagynám simán apa-anya nélkül.
2011. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
köszönöm! A nappali alvás már megy, néha sír csak. Nem hagyom magam, mert nagyon erőszakosak. Persze nem csecsemő, de nem tudok úgy nyugodt lenni, hogy tudom hogy azt mondják másnap hogy minden rendben ment. Holott lehet végigsírta. 3. válaszolónak örültem:))
2011. ápr. 30. 21:40
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, ha azt feltételezed róluk, hogy eltitkolnának egy átsírt éjszakát, akkor nem bízól bennük, így viszont még apával se hagyd ott a gyereket.felesleges.
2011. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%

Az enyém 1 évesen már a nagyszülőknél aludt egyedül. És igazuk van a nagyszülőknek, hogyha ott az apa, akkor biztos rajta fog lógni, és ahhoz fog hozzászokni, és legközelebb meg lehet, csak apával akar majd menni.

És szerintem kicsit túlaggódod. Nem hiszem, hogy bármi gond lesz, ha jól meg van a nagyszülőkkel. Nem lesz gáz. Nyugi. :)

2011. máj. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem már jóval korbábban ott kellett volna aludnia,most már nehezebb lesz. Nekem mér fél évesen volt hogy a maminál aludt akkor már nem szoptattam . És imád a mai napig ott aludni most 3 éves!
2011. máj. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
2,5 évesen egy kicsit elhúztad, már nyugodtan aludhatott volna ott.
2011. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!