Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apuka hogy viselkedik a...

Az apuka hogy viselkedik a fiával ha hazajön a egy fárasztó munkából vagy csak álltalában?

Figyelt kérdés

Ha nem hallgat a gyerek a szép szóra kiabál az apa!! (Jó néha nem viselkdik, séta közbe.)Hiába sokszor rászolok hogy hagyd már , csak beszélget nem is csinált semmit,de nem hallja a tv-t... Vagy ha hisztis, nem bírja az apa és kiabál hogy fogd már be a szád..... mit lehet ezzel kezdeni? Nagyon ideges vagyok , mert olykor azt mondják hogy megvédem a gyereket, persze hisz csak gyerek és fáradt vagy fáj valamilye. Tegnap nyügös volt a fiam, és az apja kiabált, persze ő annál jobban csinálja ha hangos az apja, erre szoltam hogy muszály így beszélni a gyerekkel ? Erre muszály mindig szolnom? Mért lesz enyire ideges talán az élet megviselte mert elég sok minden történt velünk, az idegei? Valamikor meg olyan jól elvannak.:(

Bocsi ha kicsit értelmetlen.


2011. máj. 9. 07:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Lehet,hogy az apuka valóban kifárad a napi hajsza után. De ha a gyerek hisztis,azért nem ő a felelős,hanem te.Nem a gyereket kell védeni,hanem le kell szoktatni a hisztiről,akkor kevesebb vita lesz az apukával is.,
2011. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
azt nem írod mennyi idős a fiad.Hát tudod én úgy vagyok vele,hogy egy gyerek majdnem olyan kötelék mint a házasság,ott is azt ígértük egymásnak,hogy jóban rosszban.a gyerekkel sincs ez másképp.mert nekik is vannak jó és rossz napjaik is,és akkor is igenis türelmesnek megértőnek és határozottnak kell lenni.nehezen tudom elképzelni,hogy egy hisztis napján a gyereknek amit én egész nap végig csinálok a párom meg végig veszekszi vele és ezt szó nélkül hagynám.Ha segíteni nem tud rajta legalább ne ártson,ugyanis ilyenkor a veszekedés,kiabálás csak olaj a tűzre.Amikor látom,hogy a párom fáradtabb akkor többet foglalkozok én délután a gyerekkel,de ilyen nem nagyon fordul elő,mert nagyon erőt vesz magán,majd alszik és pihen amikor a gyerek elalszik, mondja.olyan meg még nem volt,hogy tv miatt veszekedjen vele inkább elfoglalja,játszik vele,tudja mivel tudja lekötni vannak pasis játékaik amiket csak ők csinálnak és imádják.fiam 2 éves múlt,igy ő is hisztis korban van,ha ilyenkor rá szól a párom az sosem azért van mert fáradt,hanem mert amúgy is rá szolt volna.beszélj a pároddal,hogy ő a felnőtt és az apa is,neki kell okosabbnak lenni,és had ne legyél már villámhárító kettőjük közt.
2011. máj. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
szia! 2mult a fiam. Igen ezen akadok ki néha én is , mondom neki hogy nem segítesz azzal ha kiabálsz, hanem annál jobban csinálja. Inkább beszélgess vele. Megértem dolgozik, de beszélget a gyerek vagy játszik az autókkal vagy a kockákkal és rászol?:S Meg a hétvégék ugy telnek el hogy én foglalkozom a gyerekkel mert a mama meg az apa alszik egész hétvégén ha lehet?Én úgy gondolom hogy a hétvége van arra hogy együtt legyünk egy kicsit, és alszik déletlőtt majd fenn van két órát és megint alszik este 8- ig. El kell menjek a gyerekkel egész napra sétálni mert az apja alszik, a mama meg ideges ha a gyerek elves tőle valamit ? Szombaton, 14:15-től a gyerkkel foglalkkoztam és csavarogtunk a levegőn 18óráig, mert az apja aludt, a mama meg ideges lett rá és kiabált egyet és nem foglalkozik vele.!SZerintem ez már röhely.
2011. máj. 9. 07:54
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de mintha én írtam volna a kérdésedet. Mi nem tudjuk megoldani, ráment a házasságunk.
2011. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem ülsz le az apával beszélni?

Nálunk ha apa aludni akar nappal (műszakos, így előfordul ha éjjeles volt vagy az lesz) akkor bemegy a belső szobába, magára csukja az ajtót, mi attól tudunk otthon létezni. Ha sikonyál a gyerek apa megébred, fordul, és alszik tovább. Persze igyekszem, hogy ne hangoskodjon, de nem vagyok varázsló. Ettől egy felnőtt ember tud aludni.

A tévét meg kivágnám apukával együtt ha emiatt piszkálná a gyereket. Mi a fontos neki könyörgöm??? A saját kisfia, vagy a tévé?

2011. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Amikor leültünk beszélni és mondtam neki, hogy szívem, egy dolog hogy alszol oké. De az éjszakai tv-zést hagyjuk mert én aki egésznap fenn van a gyerekkel nem alszok,nem tud aludni. És kértem tőle hogy ne kiabáljon, hanem beszélgessen a fiával,foglalkozzon vele. Vagy menjen le tv-zni az emeletről.Lent hideg van. és hogy midig csak ő neveli a gyereket, tudom mit ezután nem fog rászolni. De mondom nem az a baj hogy rászolsz csak ne kiabálj...és ne ok nélkül.........Na azóta is így megy.....
2011. máj. 9. 08:16
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

2 szintes a házatok? Akkor miért kell elmennetek otthonról? Ha apuka fent alszik nem tudtok lent lenni?

Azért apuka nem nagyon van tekintettel rátok (éjszakai tévézés???) nem tudom mit tudnál tenni ha a beszélgetésen már túl vagytok. Az biztos, hogy én nem aludnék vele ha éjjel tévézik, és nem mennék el otthonról egész napokra, mert ő lusta.

2011. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azért kell sétálni menni mert a fiam a mamával nem tud viselkedni, felboszantja ha valamit csinál vele és a mama már a plafonon is van, és csak kiabálás van belőle meg a sikitozás...Ja mama elkezdte hogy hangosítja a tv-t Komolyan ugy érzem néha mindha nyüg lennénk a nyakukon....ínkább elmegyek vele sétálni és nincs vita mert a gyereknek is jobb mint a kiabálás.
2011. máj. 9. 08:40
 9/19 anonim ***** válasza:

2.vagyok,hát nem sok esélyt látok az eredményre vagy a javulásra.és ha kész tények elé állítod,pl ma elmegyek du valahová tied a gyerek,orvos,fodrász ügyeket intézni stb.

hátha akkor meglátja megérzi mennyire nem könnyű lefoglalni,türelemmel lenni a gyerek iránt.mert amint olvasom a beszélgetésnek nem sok foganatja van.

2011. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó lenne, persze ez addig nem volt így míg vissza nem költöztünk anyóshoz. Azóta meg úgy van hát itt van anyú majd ő....:( szoval már tervezem a jövőt. Még arra gondoltam lehet össze jön egy ismerős álltal egy albérlet baráti alapon 25ezer, 2szoba konyha... és ha erre azt mondja mennyűnk akkor jó! De nem hiszem hogy itt hagyná anyóst.... Köszönöm.
2011. máj. 9. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!