Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Általános iskolában nálunk...

Általános iskolában nálunk azt mondják, hogy kötelező 4-ig maradni a gyereknek, holott tanórák csak délig vannak. Szerintem ez nem igaz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném a gyerekemet a tanórák után hazavinni (elsős), de nálunk az alsó tagozatban mindenkit köteleznek arra, hogy napközis legyen. Mit tudok tenni?
2011. máj. 12. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Biztos hogy csak délig tartanak az órák?

Pl unokaöcsémnek 2 tanárnöje van és megoszlanak a tanorák, van ami délutánra esik. de nekik a beiratkozáskor közölték hogy 4-ig tart az iskola.

minek akarod haza vinni? neked is jobb hogy délután megcsinálják a házit, majd még játszik is és utánna megy haza.


alsóban nekem is kötelezö volt, mert sportiskolába jártam.

2011. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

-már év vége van szóval nem értem a gondot ha egész évben így volt ...


-irasd át oda ahol nem kell


-a mi időnkben is volt tanulószoba nem lettem lelkibeteg talán azért van hogy a lecke tényleg elkészüljön.


amúgy nem hiszem hogy kötelezhetnek.

2011. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
ezt kérdeztem a keresztanyámtól én is, mert az én fiam is napközis. Azt mondta attól függ, milyen az iskola nevelési programja. A tanító nénik szerint kötelező. Felhívtam igazgatót azt mondta nem kötelező, nyugodtan elvihetem
2011. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Amennyire én tudom a legtöbb iskolában kötelező napközi van. Nem egyedi, majdnem mindenkitől ezt hallom.
2011. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jövő tanévtől gondoltam. És nem a leckeírással van bajom, hanem az iskolával. Másikba íratni sajnos nem tudom, vidéken élek, ez az egy van. És biztos csak délig vannak az órák, utána 2 óra játék, és 2 óra tanulószoba van csak. Tanulunk itthon is így is minden nap, nincs is baj az eredményeivel, de nem akarom, hogy ebben az iskolában több időt töltsön mint amennyit feltétlenül szükséges.
2011. máj. 12. 09:26
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Olyan nics, hogy kötelező napközi.

Az más, hogy a tanároknak csak így jön ki a minimum óraszám.


Én is minden nap elhozom a gyerekeimet órák után.

2011. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Csak saját tapasztalat alapján tudok ítélni. Én napközis gyerek voltam, saját akaratom ellenére. Szívesebben mentem volna haza, de mégis jobban szerettem, mint a délelőtti oktatást. Ráadásul segítenek a gyereknek délután tanulni, van más foglalkozás is. Így 4 után már csak játszani megy haza a gyerek. Szerintem is jó a napközi, de ha nem akarod, akkor beszélj az igazgatóval.
2011. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
harmadik vagyok. Attól függetlenül mégsem vittem el, mert a napköziben legalább biztos hogy megcsinálja a leckét, és akkor itthon nem kell vele foglalkoznia
2011. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ismétlem, nem a leckeírás a bajom, hanem egyéb gondjaink vannak. Egyszerűen nem akarom, hogy a kötelezőn felül egy percet is ott legyen. Csak az a kérdés, mi a kötelező??? Szerintem a tanórák. Az iskola szerint a napközi is.
2011. máj. 12. 09:30
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9.27 vagyok

Saját tapasztalat:

itthon vagyok a harmadik gyerekkel. A 2 "nagyot" órák után hazahozom, megebédelünk. Legkésőbb 14 óráig készen vannak az összes leckével. És övék az egész délután.

Legelőször én is beírattam a legnagyobbat és amikor télen fél ötkor tök sötétben értünk haza vele, akkor mondtam, hogy ezt így nem.

2011. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!