Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan éred el, hogy kíváncsi...

Hogyan éred el, hogy kíváncsi 3-4 évesed melletted legyen, hallgasson rád?

Figyelt kérdés

És ne akarjon ovi után a szomszédban játszani, minden ismerőshöz odaszaladni az utcán, otthon sokat tévézni..... Hanem pl. szívesen rajzolgasson, asztalnál is dolgozgasson, ne csak ebbe-abba belekapkodjon, szaladgáljon, vagy hisztizzen, ha nem veszel meg valamit.

Vagy ezek mind életkori sajátosságok és neveléssel kinőheti a gyerek?


2011. máj. 12. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Életkori sajátosság. De miután hazavitted a szomszédból (és lenyugodott), akkor ülj le az asztalhoz, és kezdj el Te rajzolni. Ne hívd őt, oda fog menni magától, és automatikusan elkezd ő is rajzolni :)
2011. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy gondolom a nevelést-szoktatást már újszülött kórtól kell elkezdeni.
2011. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"Hogyan éred el, hogy kíváncsi 3-4 évesed melletted legyen, hallgasson rád?"


Előbb kezdj valami könnyebbel, pl. autópálya építése Alaszka és Ausztrália között, bolhacirkusz idomítása hogy előadják a Romeo és Júliát vagy a bolygók felcserélése.


Viccen kívül: pár dolgot ki fog nőni, de jönnek helyette újabb dilik, amelyek kikészítenek. 8 évesen már nem hisztizik a boltban, hogy csokit akar, de lesz helyette más....

2011. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még csak most lesz három éves, eddig nem tapasztaltam különösebb problémákat e téren. Ha biciklizik, motorozik az utcán és szólok, hogy álljon meg, megáll. Amikor megpróbálta és nem állt meg, először rászóltam, elmagyaráztam, miért veszélyes és mondtam neki, hogy ha legközelebb nem fogad szót, elveszem a motort. Nem fogadott szót, elvettem, sétáltunk tovább és én vittem a mocit. Soha többé nem fordult elő ilyen.

Rajzonli, kirakózni, gyurmázni stb. nagyon szeret, magától is csinálja, ha meg én is leülök hozzá, el se lehetne zavarni. :-)

Remélem, nem fog változni e téren! :-)

2011. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem akar sokat tévézni, mert szabály van, szerdán és pénteken van dvd-nap, akkor megnézhet egy-egy mesét és slussz. Egy hétre bőven elég, így rá van kényszerülve, hogy a többi napon feltalálja magát, és így is van.


Az, hogy valamit megun hamar, az életkori sajátosság, lehet próbálkozni, de erőltetni felesleges. A lényeg, hogy legyenek elveid és ezekből ne engedj (hiszti, tv...).

2011. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

15:12


Szerencséd van a gyerkőccel. Nekem a nagyobb volt mindig is megbízható a közlekedésben, de picike kora óta, szinte amióta járni tud. A két gyerek között 1,5 év van, gondoltam nem lesz ezzel probléma, a nagy is szépen közlekedik, a kicsit is "meg tudom nevelni", sőt ő még látja is maga előtt a jó példát.

Ahogy Móricka elképzeli.

Órákig mesélhetnék, a zebra közepén hisztizve fetrengéstől minden volt.

A boltban nem volt hiszti, azt valahogy mindig megoldottuk, nekünk más "jutott".

2011. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15 12-es vagyok, Pandamaci, jót mosolyogtam az első válaszodon! :-)

Nekem pont két év van a gyerkőcök között és a kicsi még csak 9 hós, de reménykedem, mert sokkal nyugisabb, mint a nővére. Talán megússzuk a nagy hisztiket vele is. Amúgy az az elvem, hogy ha kezdetektől bizonyos szabályokat be kell tartaniuk, akkor könnyebb, mint később elérni ugyanezt.

Boltban hiszti nálunk pl. azért sincs, mert az elejétől úgy csináljuk, hogy kapnak egy kiflit, amíg vásárolunk. Soha semmi mást, csak kiflit. Eddig még soha nem merült fel, hogy más is kellene, sosem hisztiztek semmiért a boltban. A tv nézést is beszabályoztuk mi is. Eddig működik. :-)

2011. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

07:59


Háááát, a második nekem is sokkal nyugisabb mint a nővére... :-)

A nagy elég nehéz természetű, az ő dackorszaka maga volt a pokol, azt mondtam ha a tinédzser kor ennél rosszabb, akkor már most felkötöm magam. A kicsinek gyakorlatilag kimaradt a dackorszaka, ahogy múltkor visszanéztük a babakori videókat, egy kis ártatlan pofikájú kis bamba volt, aki csak nézett ki a fejéből meg vigyorgott.

Ehhez képest amikor az alapból veszett bonobohoz hasonlító nagyobbnak mondtam, hogy átmegyünk az úttesten, akkor mint a kisangyal úgy jött.

2011. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!