Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Van itt gyerekpszichológu...

SOS! Van itt gyerekpszichológus vagy hasonló témában otthon lévő anyuka? bölcsi gond. Küzd más is hasonló gondokkal?

Figyelt kérdés
Kisfiam február 15 óta jár, ebből már 3 hetet beteg volt.Reggelente még mindég sír, délelőtt nem igen játszik csak ül, és sírdogál, délutánra már feloldódik, az udvaron délelőtt játszik. Egész nap dajkáltatná magát. Amikor megyek érte, boldogan fogad, itthon is jókedvű.Na meg a másik dolog, hogy csoportokat variáltak, csak az egyik gondozó nénije maradt meg, de mondjuk akit kaptak azt jobban szereti. Ma mondta a régi gondozónénije, hogy valamit ki kellene találni, vagy szakemberhez fordulni, mert ő attól fél, hogy később problémák lesznek az elválás miatt, mert még nem nagyon érett meg rá. De nem tudok mit tenni ellene, dolgoznom kell. De nagyon féltem, belém rakta az ideget a gondozónéni. Mi van ha ez miatt tényleg probléma lesz, beilleszkedési vagy valami (én nem értek ehhez a témához)?
2011. máj. 18. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem igazán értem mi itt a probléma.A bölcsiben sok gyerek sírdogál ha otthagyják a szülők, de írod, hogy szokott játszani is és ez jó.Persze, hogy dajkáltatná magát, biztonságot keres, a legtöbb gyerek igényli ezt amíg teljesen be nem szokik, de még utána is. Szerintem nálatok minden rendben:)
2011. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egyet értek a gondozónővel, nem érett még a közösségi nevelésre.

Ugyanez volt a barátnőm kisfiával, és onnan tudom. ő most már nagycsoportos óvódás, nagyon okos, ügyes, ír-olvas-számítógépezik. És folyamatosan beteg. 2 nap megy oviba, aztán 3 hét otthon. És vizsgálják, de nem találják az okát. És nem kamu betegségek, hanem komoly, fájdalommal járó betegségek és szerintem azért betegszik le, mert így otthon lehet. Kivették az orrmanduláját, tubust ültettek be a fülébe és így is folyamatosan beteg, egy-egy ilyen beavatkozás után egy hétig jó, aztán már vissza is esik. Nem is tudom mi lesz vele iskolában.

Én megpróbálnám kivenni, bár írod, nincs más lehetőség, mert nem érett és lehet fél év múlva simán beszokik. Egy másik ismerősőmmel ez történt, hogy fél évvel később semmi gondja nem volt.

2011. máj. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasgattam már sokat a bölcsiről, és sajnos szinte minden szakember, pszichológus azt írta, hogy kivétel nélkül minden gyereket megvisel, még azt is, akin esetleg nem is látszik, a súlyosabb esetekben pedig akár a hospitalizáció jegyeit is mutatják a gyerekek, nem esznek, nem játszanak, nem érdeklődnek, és a fejlődésben is visszaveti mindez őket :((( az ok egyszerű, ilyen kicsi korban még nem érettek meg az elválásra

a helyedben minden erőmmel azon lennék, hogy valahogy kivegyem, vagy csak délig legyen ott, nagyszülő, rokon nem tud segíteni? vagy ha részmunkaidőben dolgoznál?

2011. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

az egyik kedvenc pszichológusom a Feldmár András, ő azt írta, hogy ha valakit bántanak (nem jól érzi magát az adott helyzetben) akkor 3 dolgot tehet: vagy "visszabánt" vagy elmenekül, vagy megbetegszik!

egy kisgyermek az első két dolgot nem tudja megtenni, így marad a 3. :(

2011. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Mi lett végül veletek..?

2022. dec. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!