Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda kezdéskor mit szoktak...

Óvoda kezdéskor mit szoktak kérni? Miket kell bevinni, megvenni? Szeptemberben kezdjük, de csak augusztus közepén lesz szülői és addigra szeretnénk kicsit felkészülni! :D

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

érdemes megvárni mert minden ovi más és még az ovin belül a csoportok is mások


nálunk ez kellet:

-ovis zsák

-torna zsák (nálunk heti egyszer volt torna minicsoportban is) benne torna cipő fehér póló és sort / tornaruha ha lány

-cipős doboz (cipőnek ha sáros stb...

-váltó ruha kintre /évszak szerint

-váltócipő /bentre a szobába és egy kintre az udvarra

-váltó ruha / ha leeszi magát vagy bepisil stb.... (póló sort bugyi zokni naci stb...

-saját olló és színes ceruza / van ahol festék és ecset is kell

-van ahol ágynemű is kell / lepedő párna és takaróhuzat

-wc papír / havi egy tekercs

-papírzsepi / havi egy 100csomag

-fogkrém /évi 2 tubus

-folyékony szappan / kb 2 félliteres

-heti párszem gyümi vagy gyümilé vagy répa karalábé /10óraira kapták meg vagy uzsi mellé

-csoportpénz :-)


és persze minden egyéb ami otthon nem kell vagy melóhelyről lehet szerezni pl papír mindenféle apró dobozok karton textil maradékok cérna fonal stb..... de olyan játéknak is ami jó állapotú és nem kell már otthon és ovisoknak való


ezeket szívesen veszik mert jó dolgokat lehet belőle alkotni

nálunk pl én varrtam meg a babszobába a kistakarokat ágyneműt és sok sok babaruhát és egyebeket


azt hiszem ennyi bár lehet h kimaradt egykét apróság :-)))

2011. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ezeket kérték.Oviszsák,váltóruha,váltócipő,fésű,fogkefe,fogmosó pohár,törölköző,pizsama,lepedő,takaróhuzat.Minden jellel ellátott.Nálunk tisztasági csomag nem kell,helyette 500ft két havonta.De minden oviba mást kérnek.Menj el az oviba és kérdezd meg mit kérnek,én is így csináltam tavaly.
2011. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tényleg kimaradt :

-pizsi (csak ha bent alszik és hetente tiszta)

-fogkefe (évi 3-4 db)


ja és a jel... hát nekem nem volt benne soha (a gyerek ismerte a ruháit dolgait)


csoportpénz : havi 1000.-

ebben benne volt h szinte minden hónapban volt előadás (mese báb mindenféle)(500.-/fő)volt h kettő is mentek el fagyizni a melegben kirándulás év végén karácsonyi húsvéti télapó ballagási egyebek meglepi stb.....


nya most már tényleg nincs több :-)))

2011. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdeklődj az ovitokban, mert elég eltérőek az igények!


Ami nekünk kellett:

- fésü

- váltócipő (csak bentre)

- fogkefe, fogmosó pohár, fogkrém


Havonta tisztasági csomag: 100-as pzs, 1 guriga wc papír, 1 csomag szalvéta

300.-Ft csoportpénz havonta


és ennyi.


Nem kellett oviszsák, ágynemű, pizsama és kinti cipő sem. Gyümölcsöt sem kötelező vinni, kapnak az oviban is, bár mondjuk ha valakinél éppen sok cseresznye terem pl. szívesen fogadják.


Viszont érdemes felkészülni sok kényelmes benti ruhával (fiú esetén szabadidőgatyók, lányoknak harisnyanadrágok és szoknyák) Ezek tuti kellenek és elég sok.

2011. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :D
2011. máj. 24. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!