Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem sikerült elsőre a...

Akinek nem sikerült elsőre a szobatisztaságra nevelés, hány nap után hagyta abba és tette vissza a gyerekére a pelenkát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tettem vissza, csak ha elmentünk valahová. Kb egy hónapig vagy kettő. Nálunk a kaki volt a gond, mindig a bugyiba kakilt, a pisi hamar ment. Tavaly májusban kezdtük és augusztus végére lett teljesen szobatiszta nappalra.
2011. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk pont most volt ez, én két hét után döntöttem úgy, hgoy nem erőltetem tovább, mert annyira nem akarta a végére. (Az elején tetszett neki.)

Már tudja miről van szó, szerintem szólni fog, ha már tartósan is igénye van a dologra.

2011. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elsőre? Ez egy folyamat. :) Kitartást kívánok. :) Még ha negyedik szülinapra lesz is szobatiszta, akkor sincs elmaradásban, és önmagában nem utal se betegségre, se fejlődési rendellenességre.
2011. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze nem úgy gondoltam, hogy első nap... hanem a következő a helyzet.

2,5 éves lesz a lányom. Vasárnap vettük le a pelust, és mivel első gyerek még nincs tapasztalatom, gondoltam felhívom a védőnőt. Ő azt mondta, ha nem szól előre akkor inkább tegyem vissza a pelenkát. Ezért nem értettem a dolgot, hogy az én véleményem szerint is több idő kell. Mára már akkor szól mikor épp a bugyiba pisil.

Köszönöm az eddigi válaszokat

2011. jún. 2. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:

tegnap 11:38-as vagyok:

szóval nálunk most ismét pelus van, de tegnap pl. láttuk, hogy kezd kakilni, és már volt is egy gombóc a pelenkában, mire észrevettük. Megkérdeztük, szeretné-e a bilin vagy a vécén folytatni, és mondta h igen, a vécén! (Eddig végig bilizni akart csak. :)) Szóval levettük a pelust, a másik fele már a vécébe ment. Úgyhogy úgy fest, nálunk se akadt meg a dolog, csak lelassultunk, és a kissrác igényeihez igazodunk. (Továbbra is pelenkát tervezek ráadni, és csak akkor adok rá bugyit, ha ő szeretné, és azt is magától mondja, hogy szólni fog a pisinél/kakinál.)

2011. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! :)


Még egy javaslat, hogyan könnyítsd meg a picur szobatisztaságának kialakulását. Persze a türelem egy egyik legfontosabb tényező mint hozzáállás, de egy technikát is közlök, mert úgy értelmezem, erre nemigen gondoltál még; ha mégis tudsz erről, akkor vedd tárgytalannak kiegészítésem. ;) Alatta további meglátásaimról is olvashatsz:


Tehát : már egy hónapja többnyire meleg idő van, a nyár is előttünk áll; ha van lehetőséged valahol megoldani (ha kertes házban laksz, máris megoldott e helyzet), a picurt a meleg napokon meztelen alsótesttel engedd futkározni a szabadban, ahol vele lehetsz, és ahol egyben üríthet is. (Tehát strand nem nyerő erre a módszerre nézve, de pl. kertes ház kertje kitűnő helyszín). Engedd neki, hogy a kertbe ürítsen, kakit is ,pisit is. Ha semmi nincs alul, se bugyi, se pelus, de nadrág, semmi, akkor mivel a bőrén érzékeli, ahogy csurog a pisi, vagy a kakit ha az jön, hamarabb és könnyebben érzékeli, meg amiatt is , hogy látja (vizuális inger) és hallja (auditív inger).

(...hm... ennyi sok inger csak nagyobb hatású a reflex kialakulására nézve, nemde?...)

Amikor észreveszed, hogy ürít, kedvesen, türelemmel, odafigyeléssel érzékeltesd vele, hogy ő ügyes, ő most pisil/kakil és hogy mondd anyának/apának: "pisilni/kakilni kell" :) Ilyenkor a készenlétbe helyezett bilit vidd oda, mondd neki: ülj rá, szépen, ügyesen, mert szabad abba kakilni és pisilni is. :)


A reflex kialakulását NAGYBAN segíti ez a fajta eljárás.


Ha nincs erre lehetőség, akkor is kialakul a szobatisztaság. Ha nincs szervi baj, és fogyatékkal sem él a gyermek, úgy is magától szobatiszta lesz legkésőbb a 4. szülinapjáig, ha te támogatod, ha nem stresszeled őt, de magadat sem! A kicsi megérzi a szülei érzelmeit, általában a körülötte levő élőlények (állatok, más gyerekek, felnőttek) érzelmeit! És hat rá! Ha te többnyire nyugodt és bizakodó vagy, ez jó hatású rá, mint áltaában a pozitív érzelmek.

(Persze a kényeztetés az inkább több kárral jár.)

Értelemszerűen a felnőtt negatív hozzáállása gátolja a gyermeket, főleg a kisebbeket, leginkább a fejlődésükben, pl. meg ilyenkor szorongóak, és/vagy dühösek lesznek.


Még valami: ha olykor gyerektársaságba viszed (3 év alattit inkább csak a szülő felügyeletével, mivel elsődlegesen tőle várja el érzelmi biztonságát, 3 év felettit már fokozatosan be lehet szoktatni oviba is, persze sok helyen a szobatisztaság elvárás), tehát ha olykor gyerektársaságba viszed pl. játszótér, ott úgyis hallani fogja más picuroktól, hogy közöttük vannak olyanok is, akik már biliznek. Ez is hozzájárul némileg ahhoz ,hogy ő is "nagyfiú/nagylány" akar lenni idővel, és bilibe akar majd üríteni, mint a "nagyok" (nagyobbacskák).

2011. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(de nadrág = SE nadrág, semmi)
2011. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

. . . hozzáteszem fenti hosszabb soraimhoz: erőltetni persze nem kell, a kertes példánál sem! :) Felajánlásra gondolok: ráüLHET a bilire, ha akar. Előbb-utóbb ki akarja próbálni, már csak játékból is. Ha felajánlod neki, de ha adott esetben nem akarja, semmi baj, várj türelemmel; lehet, hogy másnap, lehet, hogy hónapok múlva, de érdekelni fogja a dolog :)


Játszhatsz vele olyat is (pl. bábbal, plüssállattal), hogy egy játékállatot mozgatsz, a picurod előtt mesét rögtönzöl, hogy megy a maci pisilni/kakilni, stb. Eljátszod, ráülteted egy tiszta bilire a játékállatot, vagy egy kis játékszékre stb.

Egy idő után ő is akar ilyet játszani a játékállattal, és ez is hozzájárul az ő saját hasonló, leendő "játékához", a bilizéséhez. :)

2011. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!