Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok egy egy-másfél éves...

Leírnátok egy egy-másfél éves gyermek napirendjét?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert nálunk most, hogy megszületett a kistestvér nagyon felborult minden, és úgy érzem nem jól lett kialakítva a nagyobbik gyermekem napirendje. Igaz a testvérféltékenység is közrejátszik, de szeretnék kialakítani neki egy olyan napirendet, amit rugalmasan kezelve biztonságot ad neki. Úgy értem, tudni fogja mi után mi jön, és talán nem lesz ilyen nyügi. Most csak az a tuti, hogy reggel negyed hét és fél hét között ébred, és megiszik kb. 180-200 ml anyatejet. Utána minden összevissza megy. Este mindig máskor jön össze a fürdetés, van hogy 9-kor alszik, van, hogy csak éjjel 12-kor. Naponta kétszer alszik, és úgy tudom ebben a körban a kisgyerekek már megelégszenek egy alvással. Szóval rengeteg kérdés kavarog bennem, és ezért érdekelne, hogy másnak ki tudott-e alakulni valami bevált rendszer, amiből esetleg mi is felhasználhatunk valamit, vagy megpróbálhatunk hozzá igazodni. Előre is köszönöm, ha valaki időt szakít a kérdés megválaszolására. Tudom, ezt nem lehet két sorban elintézni, de nekem nagy segítséget jelentene.
2009. márc. 20. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nincs sajátom de egy másfél éves gyerekre vigyáztam egy évig. vagy is másfél volt pont mikor elkezdtük és két és fél mikor elmentem.


Reggel 8-tol eset 7-ig tök egyedül voltam vele.


Reggel anya ébresztette 7-kor és 8 kor mikor megérkeztem az etetöben várt és befejezetem a reggelizést.

Aztán játék, séta és 10-kor lefektettem. Ekkor aludt egy órát és 11-11:30-kor ébredt rövid játék, és ebéd. Aztán 1-2 kor alukálás max 4-ig és uzsizás. Aztán játék este 7kor mikor család haza jött vacsi és fürdetés aztán alvás kb 8:30kor. ez mindig így ment.

Aztán pár hónap múlva már nem igényelte a déleötti alvást így 1-kor már nagyon nyügi volt, volt hogy 12:30 kor már letettem aludni. de ebben az volt a rossz hogy túl korán feküdt le, így mikor a család haza jött már tiszta kotyagos lett és visitott mint egy kismalac, az anyja meg azt hitte én nevelem fére. ìgy kitoltam lassan a lefektetést 2-3 ra és álltalában 4-5 ig simán aludt, így 7 kor nem volt kótyagos. A szülök egy kialudt kedves gyereket kaptak tölem. :D

nekünk ezt a menetrendet a nagymama állította be, mertz elötte ö volt a gyerekkel. Nekem bevált, ha nem akart délután aludni akkor is max egy órát feküdt az ágyában és max a plüsseivel játszott, de nem visitott, be volt programozva pihenésre. nem is volt gond, ha nem aludt egy óra után már hivott hogy már fent van. Ha aludt akkor 5-ig is.

2009. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A napi 1 alvás az nálunk jóval 1,5 éves kor után alakult ki. Nem is sürgettem, mert annyival több szabadidőm maradt. Reggel kb 8 körül ébredt, reggeli, séta v. vásárlás aztán kb 11-kor elaludt. addig én főztem. 2 körül ebédelt aztán séta, játék. 5-től 6-ig aludt, uzsi, aztán kb 8- fél9 körül kezdtük a fürdést. Aztán vacsi és 9- fél 10 körül ágyban volt. Nyáron később fektettük, mint télen, mert tovább van világos, meg sétálni is este lehet a hűvösben.A tízórait meg legtöbbször el is felejtettük, mivel későn reggelizett. Aztán meg már nem ebédelt volna jól.
2009. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,

6kor kel, 7ig túl vagyunk a reggelin,

8-9től alszik egy-két órát, utána 10-11 között tízórai,

aztán fél 1 ebéd 1-2 óra körül alszik kb 2 órát, 4kor uzsonna, fél7-7 kor vacsora és fél9 fürdés, 9kor tejcsi és alvás

2009. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fél 8 körül kelünk. Reggeli (ha kéri, ha nem, nem erőltetem), játék, 10-11 között tizórai, séti, dél körül ebéd, aztán alvás kb 1-től 3-ig, esetleg 4-ig, de ez ritka. Ébredés után uzsonna (nem nyamázta tele magát ebédkor, akkor elfogadja), aztán játék. 7 körül fürcsi, utána vacsora, 10 körül alszik el cicin általában.

Szerintem nem baj, ha kétszer alszik egy nap a picid, ne aggódj emiatt, több babánál hallottam ugyanezt a környezetemben. Biztosan nehéz most neked kétfelé figyelni, de próbáld meg az igényeit figyelni a "nagynak" is, hátha sikerül olyan rendszert kialakitani, ami mindkettőtöknek, mindhármótoknak megfelelő. Ki fog alakulni, hogy hányszor alszik a baba, sőt, lehet hogy a babánál már kialakult, csak te nem veszed észre, mert nyilván sok a dolgod. Minden elismerésem,hogy bevállaltál két kicsit ilyen hamar, nekem nem lenne merszem hozzá:-)))

Esetleg próbáld meg a fürcsit legalább megközelitőleg ugyanazon időpontra tenni minden nap, az is rendszert jelent a baba életében. Az ebéd utáni alvás szintúgy. Nekem a kislányom 15 hónaposan szokta meg hogy ebéd után alvás jön, szóval nem vagy elkésve, sőt, szerintem ebben a korban már rengeteg mindent megértenek a babák, én is csak ámulok, bámulok az enyémen...Sok sikert, kitartást!

2009. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Azt hiszem, így már könnyebb lesz. Talán az volt a baj, hogy egyből kétségbeestem, ha valami nem úgy történt ahogy azt szerettem volna, de látom Ti lazábban veszitek, ha éppen elmarad a reggeli, vagy az uzsi. Megpróbálom én is lazábban venni, és felhagyni a katonás stílussal, ahogy a párom mondaná :-) És marad a napi két alvás.
2009. márc. 21. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!