Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tippeket, ötleteket várok:...

Tippeket, ötleteket várok: elsős (szeptemberben másodikos) gyerekkel hogy gyakorolhatnánk játékosan az írást a szünetben?

Figyelt kérdés

Elég nyögvenyelősen megy az írás a mai napig, ha lecke van, kész kínszenvedés mindenkinek.

Nem tudom, hogy érhetném el, hogy leüljön a szünetben hetente egyszer-kétszer, és gyakorolja az írást? Nem megy valami jól, és ha a szünetben elfelejti az írást, szeptemberben kezdhetjük az egészet elölről. Remélem, gyakorlással elérhető, hogy jól menjen másodikban, és sok sikerélménye lesz az ismétlések során, már másképp áll hozzá.


Mit csináljunk?

Levelező partnert hol lehet találni? Érdemes rávenni, hogy írjon mesét, naplót?

Kedve egyikhez se lenne elsőre, mert ugye írni kell, ebben nem kételkedem.


Bármilyen ötletet várok.


2011. jún. 10. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Krétával a betonra!

Unokaöcsém ezt imádta, és így megvan a gyakorlás is, mindez játékosan.

Írjatok szövegeket, rajzolj neki mellé, és máris jobban fog tetszeni neki.

2011. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát nem tudom a lányom most 3ikos de még mindig utálja az írást sem a kréta sem a gyakorlófüzetek nem segítetek sőt még gyerekkeresztrejtvényt is vettem

két nyáron át próbálkoztam de feladtam

szeptemberben 4ikes lesz az ofő azt mondta h ne erőltessem ha nem szereti akkor nem olvashatóan ír bent amit kell leír ennyi neki elég

2011. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A betonos, krétás jó ötlet:) Esetleg vegyél neki valami foglalkoztató füzetet, gyerekújságot, amiben szintén kell irogatni. Vagy kérd meg, hogy segítsen neked, mint a nagyok, pl. bevásárlólistát írni.
2011. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy amit írok nem lesz játékos, de szerintem a leghatásosabb, ha ráveszed, hogy mindennap üljön és tanuljon, ha tetszik, ha nem. Tudom, hogy nyári szünet lesz, de ha ennyire nehezen megy az írás, akkor muszáj. Az olvasás is nehezen megy? Mert akkor azt is gyakorolnia kéne. Minden nap min. félóra.
2011. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam minden nap kiválasztott pár mondatot valamiből,újságból,könyvből-ő választotta azt is-,és leírta.Ő lassan írt,az volt a gond,és már néhány hét után látszott a javulás.
2011. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az olvasással nincs gond szerencsére, mindent elolvas, amin betű van, a tusfürdős doboztól a pólófeliratokig. :)


Az írást nem is szereti, meg nem is megy valami jól, és rettentő lassú. Amúgy is könnyen elterelődik a figyelme, de így rengeteget kínlódik órán.

Néha úgy hozza haza a füzetet, hogy egy oldal házi feladat, a másik egy oldal órai munka lett volna, de írt egy sort, és ennyi.

Remélem, ha szeptemberben viszonylag jól megy neki a többiekhez képest, akkor több kedvvel fog nekiállni. A matekkal így van, imádja, ő a legjobb matekos, és soha nincs gond a leckeírással sem. Az más dolog, hogy alig lehet kiolvasni a számokat. :(

De írni is tudni kell.

2011. jún. 10. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra nincs ötletem, hogy vedd rá a napi gyakorlásra, én nem is biztos, hogy erőltetném.


Viszont valami oka van annak, hogy nem megy neki az írás. Ha "csak" szimplán csúnyán és lassan ír, akkor a finom motorikáját fejleszthetnéd a nyáron. Neten biztos találsz rá feladatokat, ha így beírod.

Néhány ötlet, ami tulajdonképpen játék: gyöngyfőzés, tépkedés, ragasztás, gyurmázás, kézzel, ecsettel maszatolás nagy csomagoló papírra (teraszon, erkélyen jó mulatság kihasalva festegetni), apró magok különválogatása (pl. Hamupipőkének segíts különválogatni a lencsét és a babot...)

2011. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:27


Sajnos ha lassan ír,azon csak gyakorlással lehet javítani.Nem biztos,h a finommotorikája gyenge,az én fiam elképesztően jó kézügyességű,mégis lassan és csúnyán írt.gyakoroltunk,javult.

2011. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!