Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom érett...

Másfél éves kislányom érett lenne a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem neki egy bilit, igazából nem volt tervben még a biliztetés, csak nagyon megtetszett. Elmondtam a kislányomnak, hogy mire való és megmutattam, hogy kell ráülni. Gyakran ráült, mint egy székre, de csak ruhástul. Kb. egy hete, pelenkázás után meztelenül hagytam, és mondtam neki, hogy üljön rá a bilire, és szinte azonnal bele is kakált. Ennek örültem, már csak azért is, mert így látta a kislányom, hogy mire való. Ezen a meglepő sikeren felbuzdulva másnap megint megkértem, hogy üljön rá, és napi egyszer ráült. Szinte mindig bele is pisilt, de mivel nagyon izgága kislány, volt, hogy pár másodperc után átült a székére, és akkor oda pisilt... Ebből arra következtettem, hogy tudja, hogy mit akarok tőle.

Persze tudom, hogy az igazi szobatisztaság az, ha ő szól előre, hogy mennie kell, és az erőltetni sem szabad. De kb. négy napja bejelenti, hogy "kaka", és pár perccel rá valóban meg van az eredmény, lehet pelust cserélni. Ma ismét mondta, aztán ráült a bilire, ruhástul, és ismét megvolt az eredmény, amin nagyon meglepődtem. A sok cikk alapján, amiket olvastam, ezek még korai dolgok.

Vajon érdemes komolyan venni ezeket a jeleket, és rendszeresen próbálkozni a bilire szoktatással? Olyanok válaszát várom, akik már szobatisztaságra nevelték a gyereküket, és gyakorlati tapasztalataik is vannak.


2011. jún. 12. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
én is másfél évesen lettem bilire szoktatva, ez csak a nyugati országok hülye szokása, hogy 3 éves korukig pelenkázzák a gyerekeket, mert megtehetik. Ha már szól hogy kell neki, az nagyon jó jel, és már elég nagy hozzá, hogy értse mire használja a bilit, nem kell alábecsülni a gyerekeket :P Persze mikor kicsi voltam, akkor én is volt hogy véletlenül bugyiban ültem rá, erre konkrétan még emlékszem :P Ha már hozzászokott hogy bejelenti és megy a bilire, lassan lekerülhet a pelenka is nappalra :)
2011. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jajj de irigy vagyok :) Nagyon ügyi a picikéd!!!!

A fiam 19hónapos, és csak úgy jelzi hogy kaka van, hogy rácsap egy nagyot a pelusára. Persze utólag. Volt egy időszak hogy szólt hogy van termés, mostanában megint nem, így csak a szimatomra tudok hivatkozni.

most nyárra tervezem hogy levesszük a pelust, de kissé kétségbe vagyok esve hogy fogjuk ezt kivitelezni.

Bili van, többször is ráült, aztán azzal szórakozott hogy fordítva ráült, és tolta magát mintha egy kisautó lenne.

"Öreganyáink" szerint remek alkalom lesz a nyár a szobatisztaságra. Lehet kint egy szál...-ban rohangálni. :)

2011. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél évesen lett szobatiszta és két évesen már éjszakára se kellett rá a pelus. Most 3 éves de van olyan vele egykorú akit még mindig pelusoznak.Szerintem ne hagyd abba, mert az csalódás ként élné meg.
2011. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy két és fél éves koráig nem szabad erőltetni a gyereket a szobatisztaságra, ugyanis akkorra válik éretté rá. Persze nincs két egyforma gyerek. Ha te úgy látod, hogy ez jó neki, folytassátok nyugodtan.
2011. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!