Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keresztnevünkön szólít bennünk...

Keresztnevünkön szólít bennünket a 2 éves kislányunk. Rá kell szólni érte folyamatosan, vagy amúgy is átszokik az anya, apa megszólításra?

Figyelt kérdés

Nem mindig hív a keresztnevünkön, de nagyon is gyakran. Idegen helyen, rokonoknál is...

Volt, hogy kicsit cikinek éreztem, máskor meg viccesnek. De mindenesetre nem szeretném, ha így nevezne bennünket.

Javítgassam mindig?


2011. jún. 20. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nevezzétek egymást a férjeddel apának, anyának, és ne a neveteken hívjátok egymást. A lényeg, hogy a lányotok ne hallja a ti keresztneveteket, csak apát és anyát. Előbb utóbb át fog erre szokni.
2011. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Haúgy emlegetitek egymást, hogy apa és anya akkor ő is így fog hívni titeket. Nem kell, hogy egymást szólítsátok így, csak ha a gyereknek beszélsz a férjedről, akkor apának nevezd (Apa elment dolgozni, apa most nem ér rá, fogd meg apa kezét) és ő is anyának emlegessen téged, illetve magad is nevezheted így (anya most megetet téged, anya elkísér az ágyadba, anya megmossa a fogad) és rá fog szokni szépen.
2011. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy van.
2011. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül baj. Sok családot ismerek, ahol ez a szokás.
2011. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Majd leszokik róla! nálunk a családban volt így egy kislány, de nem tartott ez sokáig.

Te nem beszéltél a babádnak magadról egyes szám 3. személyben? Úgy értem nem mondtad így: anya most elmegy a boltba, anya megmossa a fogadat, stb. Mert én ezt csináltam (alig tudtam róla leszokni:) és a kisfiam első szavai a baba anya apa voltak.

Most 2 éves, ő magát babának szólítja, minket meg anyának apának, és ő meg a neveket nem hajlandó megtanulni, sem a sajátját nem mondja, az meg nem is érdekli hogy minket hogy hívnak, vagyis fura neki, amikor mondom, mert mi anya apa vagyunk :)

2011. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lányunk 22 hónapos, még elég keveset beszél. Előtte apának és anyának szólítjuk egymást, mégis gyakran használja a keresztnevünket. Eleinte csak azon szólított minket, mostanában gyakrabban mondd apát, anyát.

Különösebben nem zavart a dolog. A változást azzal értük el, hogy egyre ritkábban vettünk tudomást róla, ha nem a megfelelő szót használta.

2011. jún. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjemet Öcsinek becézik a családban,én is így hívom,de a gyerekeknek mindig azt mondom,ezt vidd apának,hívd apát stb.A kisebbik lányunk Öcsi apának hívja apát,a nagyobbik pedig volt idő,hogy Kovács Áron Öcsi apának hívta.Pár hétig volt ez így,aztán leszokott róla.
2011. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Remélem, csak amolyan átmeneti időszak ez.

Megbeszéltem a férjemmel, hogy egymást a gyerek előtt anyának, apának szólítjuk többször. Talán így hamarabb visszaszokik ezekre.

2011. jún. 21. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!