Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iker babáid mennyi idő különbs...

Iker babáid mennyi idő különbséggel indultak el? Mennyire tértek el a fejlődésben egymástól? A vagy B baba bolt nálatok a későbbiekben fejlettebb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A-baba indult el előbb és rá egy hétre a B-baba.
2011. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még picik az elinduláshoz,de azt már most látom,hogy "A" babám mozgékonyabb és ő már forog is hasra. "B" babám nagyobb súllyal is született és alkatilag is más,na meg nyugisabb is. Ő még csak az oldalára forog el. Szóval bizti "A" babám fog elöbb elindulni,már most egy kis "fürge gyík":)

"B" babámat viszont sokkal jobban érdeklik és lekötik a játékok,az emberek...stb. Szóval aztem ő meg az ehhez kapcsolódó tulajdonságokban lesz ügyesebb. És mindig tartják azt a 25-30 dkg különbséget,ami már születéskor is meg volt. (4 hónaposak)

2011. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak fél évesek, egyelőre mindent 1-2 nap különbséggel csinálnak. Amúgy állítólag a szülők könnyedén veszik az ikrek egyformaságát, de a különbözőségüket nehezebben viselik (lásd, fejlődésbeli különbségek), pedig egypetéjűeknél is normális, ha nem egyszerre csinálnak ezt-azt.
2011. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Most nem tudok írni, ígérem visszanézek.

2011. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A" babám 14 hónaposan indult el, a tesó 15 hónapos volt. 1 kg különbség van közöttük, "B" babám javára. Ők "húzták egymást" mozgás terén, amit a könnyebb kicsim elkezdett, az motíválta a másikat is, addig küzdött míg rá nem jött, hogyan kell forogni/felülni/menni.

Viszonylag későn, 6 hónaposan kezdtek forogni, de mára meg sem látszik a lemaradás. Ők jól elvoltak azzal, hogy nézték mit csinál a másik, és nem volt érdekük utánam jönni, mert sosem voltak egyedül.

Természetük eltérő, "A" baba mozgékonyabb, de őt jobban érdeklik az összepakolós játékok, "B" babám nyugodtabb, megfontoltabb, de ő nem szeret molyolni. Most 27 hónaposak, de beszélni nem hajlandóak. Egymással nem is kommunikálnak, elég összenézniük, és tudják mit akar a másik. Van néhány alap szavuk, de nem mindent tudnak kimondani mindketten. A bilizés sem érdekli őket. Sajnos úgy alakult, hogy 2 napot külön töltöttek, és "A" babám a mamával volt addig, és belekakilt a WC-be, előre szólt. Mikor megint együtt voltak, elfelejtett ezt a dolgot, megy minden a pelusba. :( Szóval, ilyen téren azonos szinten vannak.

2011. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14.07-es vagyok. Szóval a fiaim 10 hósak múltak, de nagyon eltérő volt eddig a mozgásfejlődésük. 'A' baba lustább volt, viszont jobban szereti az embereket, elvan sokakkal. 'B' baba fürgébb, mozgékonyabb, kisebb is 1 kg-mal és szeret biztonságban lenni, vagyis nagyobb tömegben félősebb és inkább ölemben szeret lenni. 9 hósan 'A' baba alig kúszott, másik már felállt mellettünk. Ahhoz képest már mindkettő feláll minden mellett, vagyis behozta a lemaradást Pufikánk, egy hónap alatt megtáltosodott.

Hogy mikor milyen különbséggel fognak elidulni? Eddig azt mondtam tuti ' B' baba indul el előbb, de már nem vagyok biztos benne. 'B' baba süt már pácsát (tapsol)ha kérjük és van kedve, Pici fiamat ez a dolog nem izgatja, inkább mászik ezerrel. Labdát imádják mindketten.

Ja és egypetéjűek.

Ismerek egy másik ikerpárt, szintén egypetéjűek csak lányok. Ők 2 hónap különbséggel indultak el.

2011. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm mindenkinek.Kíváncsi voltam,hogy másnál,hogy alakult.Nálam "B" baba indult el 2 hónapja 12 hónaposan,"A" babám még mindíg nem megy.Jó egészséget mindenkinek!
2011. jún. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!