Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itthon miért szobatiszta, a...

Itthon miért szobatiszta, a bölcsibe meg nem?

Figyelt kérdés

Itthon már kb 3 hete bilibe pisil-kakil. A bölcsibe 2 napja próbálkozunk, de mindig bepisil. Tudom, ott nagyobb a tér, talán belefeledkezik a játékba, de nem szól, hogy kell neki. A WC-vel már megbarátkozott. Reggel, amikor beviszem, rácsücsül és pisil egyet.

Ugyanez van, ha játszótérre megyünk. Nem szól, csal látom, hogy már csurog.

Augusztusban lesz 3 éves. Mit tegyek, azon kívül, hogy türelmes vagyok? Van valami praktika?

Azt is látom, hogy, amikor bepisil azt mondja "nem baj, kicseréljük", tehát nem éli meg "kudarcnak", olyan mintha misem történt volna, úgyis kicseréljük a bugyit.


2011. jún. 22. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy nem éli meg kudarcnak, és igaza van, tényleg nem baj, van mosógép. Azon kívül, amit te is írsz, hogy jobban belefeledkezik a játékba, mert másokkal együtt játszani igzalmasabb, és azt félbehagyni nehéz, szóval ezen kívül még arra tudok gondolni, lehet, hogy otthon többször is megkérdezed, menjünk-e pisilni, a gondozónénik meg esetleg nem. Meg aztán a gyerekek a szokásokat helyhez kötik, ő a bilizést otthonhoz köti. Például, gondoljunk csak bele, minden gyerek mást enged meg magának otthon és mást a nagyinál. Hányszor halljuk ezt a mondatot: otthon ilyet sohase csinálna! vagy: az oviban ilyet sohase csinálna!

Azért minden balesetnél elmondanám neki, milyen ügyes dolog lenne, ha szólna itt is, és a wc-be / bilibe / bokorba pisilne.

Kitartás, türelem :o)

2011. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyukám mesélte, hogy én már másfél évesen teljesen szobatiszta voltam, és amikor bekerültem a kiscsoportba, akkor az óvónő mindig azzal fogadta, hogy a gyerek már megint bepisilt. Otthon semmi ilyenre nem volt példa. Kiderült, hogy az óvónők miatt, utáltak mert rossz evő voltam, emlékszem, volt olyan, hogy kiszedtek egy nagy határ rizseshúst és kétoldalról körbültek, közölték, addig innen fel nem állok amíg meg nem eszem, a többi gerek már rég megebédelt, a kaját szó szerint belémtömték, oviban bepisiltem, otthon meg kidobtam a rókát. Tehát a te gyerekednél si valami leki oka lehet, vagy valamelyik ovostársa terrorizálja, vagy az óvónővel nem jön ki jól stb. Középső csoportba már máshova jártam, mondanom se kell, hogy a tünetek teljesen megszűntek. Aztán 6 évesen kórházba kerültem (sérvműtét), ahol szintén elég galád módon bántak a gyerekekkel, na ott is minden este bepisiltem.
2011. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!