Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le másfél...

Molnár katalin szand kérdése:

Hogyan szoktassam le másfél éves kislányomat a pelenkárol ha bilire akarom ultetni elkezd sirni és nem akar ráulni?

Figyelt kérdés
Már lassan 5 honapja probálom leszoktatni a pelusrol de nem járok sikerrel sokszor amikor jo az idö pelus nélkul van de akkor sem ul rá a bilire hanem inkább bepisil mit tegyek?
2011. jún. 23. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jövő nyáron is ráérsz, felesleges erőltetni, ha nem érett rá a fejed tetejére is állhatsz.
2011. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 1,5 éves. Még korai, ezért nem akar ráülni. Nem érett még rá. Átlagban 2-2,5 évesen ének meg a szobatisztaságra. Ne erőltesd, még azt sem érti, mit akarsz vele.
2011. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ráér. 2,5 éves keresztlányomat most kezd leszokni. Ő is akarja, mert a kis barátnője és a bölcsistársai már mind szobatiszták. A bilire soha nem ült rá.
2011. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha erőlteted, azzal késlelteted a folyamatot.

Ő majd jelzi, ha szükségét látja. Ne keseredj el, ha ez csak közel 3 éves korában történik.

Lesz egy időszak, amikor a pisi már megy, de a kakeszhoz kéri a pelust. Azt is érdemes rászánni, így egészen biztosan kiegyensúlyozott gyereked lesz.

Kiegyensúlyozott anyukával. :)

2011. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod már leszoktatni? Majd ha megérik rá az lesz. Kisfiam 28 hónapos, de még mindég nem az. Nem is ül rá a szűkítőre, csak ha kedve van. Ráértek még.
2011. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Én megértelek, hogy igyekszel. A lányom 16 hónapos és nappalra teljesen szobatiszta. Nekem úgy sikerült teljesn véletlenül,hogy felújitottuk a lakást, nem volt szőnyeg sehol. igy nem sajnáltam, bárhová pisilt.nem bánta a szőnyegem. meleg is volt, igy egyszerúen levettem a pelust és kész. mindkét szobába tettem egy bilit, napjában max kétszer elmagyaráztam, mire való és ezzel letudtam. az első héten körbe pisilte nekem a lakást, mint egy kiskutya. :-) nem foglalkztam vele. aztán kpzeld el , egyzser csak arrébb akartam tenni a bilit és volt benne pisi. csillárig ugrottam örömömben . tapsoltunk és ő húzhatta le a wc-n. azóta szó nélkül ráül. és rohan vele a wc-be, h lehúzhassa. szóval én annak tudom be, h egyátalán nem foglalkoztam vele, nem tulajdonitottam nagy jelentőséget neki.... talán ez...
2011. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
azért sír, mert túl korán, 13 hónaposan kezdted biliztetni, mikor még közel sem volt érett rá. ha két évesen szobatiszta egy gyerek, az is nagy eredmény. másfél éves korban meglehetős ritka. ha már 5 hónapja próbálkozol, nyilván megelégelte a gyerek. várd ki, míg ő szól, hogy pisi van, és akkor kezdd el biliztetni, addig maradj a pelónál.akkor lesz rá idegrendszerileg érett. ettőllehet bármilyen okos és ügyes, az, hogy mikor lesz szoatiszta, egyéni idegrendszeri sajátosságok következménye, nem befolyásolhatja ő sem, te sem.
2011. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
És szerinted az normális dolog, hogy 5 hónapja eröltetsz valamit amire láthatólag éretlen a lányod? Esetleg egyetemre még nem irattad be? Könyörgöm, miért nem lehet odafigyelni a gyerek jelzéseire, és nem kínozni a saját hülyeséged miatt. Szegény kislány! Nagy eséllyel, csak megnehezítetted neki és magadnak is a szobatisztaságot.
2011. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bőven ráérsz még jövő nyáron. Nagyon kicsi még.
2011. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt,hogy anyu és az anyósom állandóan azt hajtogatták,hogy mi már másfél évesen szobatiszták voltunk.Első gyereknél én is megpróbáltam és hát azt tapasztaltam,amit te.Én nem erőltettem,két évesen magától szobatiszta lett.A második gyereknél már nem is próbálkoztak a nagyszülők,21 hónaposan kezdtünk próbálkozni és 22 hónapos korára teljesen szobatiszta lett,de ez óriási eredmény,mert szerintem ez is a korai kategóriába tartozik.Szóval bőven ráérsz még.Sajnos a család sokszor próbál beleszólni a dolgokba,de egy anya mindig érzi,hogy mire van szüksége a gyerekének ahhoz,hogy kiegyensúlyozott,boldog ember váljék belőle.
2011. jún. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!