Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha kislányom...

Mit csináljak, ha kislányom nem akar ráulni se a wc-re se a bilire és nem is szól, hogy pisi vagy kaki lesz? Szeptemberben lesz 3 éves, hogy lesz így az ovi kezdésre szobatiszta?

Figyelt kérdés
Most volt 1 hét,hogy nem volt rajta pelus,de nagyon gyakran bepisilt,így most visszaadtam rá a pelust,mert így nem látom értelmét.
2011. jún. 28. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

pont mintha az én lányom olvasnám...

jó kérdés mi lesz, én csak várok, erőszaloni nem fogom! van még pár hónapunk+még reméljük jó idő, hogy a kertben egy szál nuniban tudjon lenni :) Szóval ha megérett rá az lesz, nem gond ha még nem szobatiszta. Minden gyerek másként érik ilyen szinten, ez nem IQ kérdése hál istennek! szóval kitartás! ( magamnak is :) )

2011. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem annyi ban volt szerencsém, hogy májusi a lányom és az ovit csak szeptemberben kezdte. Mert ha 3 évesen kellett volna kezdeni bajban lettünk volna. Augusztus utolsó hetében kezdett WC-be pisilni, a kak továbbra is a pelusba ment, de szerencsére azt estére tartogatta. Szóval simán elengedtem oviba, a délutáni alvással sem volt gond. Éjszakára és kakiláshoz még egy ideig használtunk pelust, de ezt nem kötöttük az ovónők orrára. Egész évben csak 2x hoztam haza pisis ruhát az oviból. Szóval majd megérnek rá ők is, ezt nem nagyon lehet siettetni. Az én lányom pl ki is hagyta a bilizést, sőt állítom, hogy a bili még csak hátráltatta a szobatisztaság kialakulását. Hiába mondtam ,hogy anya is úgy csinálja, ha ő azt látta, hogy én a vécén ülök, őt meg mindenáron a bilire akarom ültetni.
2011. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagyok , mert 2 hét alatt elhagytuk a múlt nyáron a pelust. A védőnőnk azt mondta, az a titka, hogy ha már egyszer levettem, nem szabad visszaadni még ha reménytelennek is tűnik, mert nagyon hosszúra nyúlik a leszokás akkor. Nem mondom, hogy nem voltak balesetek, néha előfordul egy kis becsurrantás. Mondjuk ő a másik véglet. Addig tartogatja, amíg fizikailag képtelenség és ha megtelt a hólyag akkor már nehéz eljutni a Wc-ig.

az elején arra ment rá az egész napom, hogy 10 percenként (szó szerin) ráültettem a bilire. Nekünk az a magasabb típus van, nem a kényelmetlen guggolós fajta. Hogy mikor hagytuk el a bilit? hát azt nem tudnám pontosan megmondani. mára már önállóan intézi a dolgát és csak felügyelem a végén. Bár nekünk sokat segített, hogy 2 éves korától bölcsis és ott önállóságra nevelték.

Ne add fel. Sikerülni fog, pelusban még senki se diplomázott :))

2011. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt visszaadni rá a pelust. Szerintem az nem erőltetés, hogy nem adsz rá, időnként ráülteted a bilire, nagy dicséret ha van valami.

HA bepisil, akkor bepisil. Lassanként egyre kevesebbszer, majd meglátod. Ne szidd, ne büntesd, csak elmondod, hogy legközelebb hátha a bilibe sikerül.

Ha visszaadod rá a pelust, azzal hátráltatod a tanulás folyamatában.

2011. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is most gyakorlatozunk, az első héten szó szerint körbepisilte a lakást, a 2. hét első napja óta viszont minden pisi a bilibe megy. Én is meglepődtem, fogalmam sincs hogyan lehet, hogy vasárnap még folyton bepisilt, hétfőn pedig már egyszer sem. Uh tényleg ne add vissza a pelust, menni fog az!
2011. jún. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!