Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik lenne a jobb döntés?...

Melyik lenne a jobb döntés? Melyik esetben viseli meg jobban a változás? (óvoda kérdés)

Figyelt kérdés

Kisfiam mindenképpen 4 évet fog oviba járni, mert szeptember végi születésű. Jövő szeptemberben lenne esedékes az ovikezdés (most 21 hónapos). Viszont nem tudok dönteni, hogy melyik lenne a jobb. Szeptemberben elkezdi, és amikor a csoporttársai elballagnak, akkor átkerül egy másik csoportba, vagy visszatartom 1 évig, és akkor végig járhat egy csoporttal, jobb esetben az iskolában is lennének ismerősei, kis barátai az osztályban.

Szeretnék jövőre kistesót, talán azért is lenne jó, ha itthon maradna még 1 évet, hogy ha sikerül a pici, akkor ne hordjon haza minden betegséget a tesónak, meg ne érezze mellőzöttnek magát, hogy neki azért kell oviba mennie, mert itt a tesó, de félek, hogy így meg elvenném tőle a gyerektársaságot.

Szerintetek melyik a jobb döntés?


2011. jún. 30. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb lesz neki az oviban, minthogy otthon legyen egy pici babával. Kell neki a társaság és egyáltalán nem lesz neki jobb, ha otthon van , Te szoptatsz pelenkázol stb. Ettől még nem fogja mellőzöttnek érezni magát, legalább kortársai közt lesz a nap egy szakában. A betegségeket meg nem biztos, hogy elkapja a pici is, az sem biztos, hogy beteges lesz,de az is lehet hogy végig az lesz. Én emiatt nem hagynám ki az ovit.

Az én fiam 2 volt amikor tesó megszületett, de már akkor éreztem, hogy igényelné a gyerektársaságot. Ha lehetőség lett volna beadtam volna bölcsibe.

Aztán az oviból hazahozott sokmindent, de kb 3 havonta kapta el tőle a tesó. Túlvoltunk a nehéz féléven azóta egyik sem beteges.

2011. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen lesz ez válasz... Én Pesten jártam oviba, isibe. Négy évig jártam oviba (nagycsoport duplán), nem okozott törést. Nyaranként az ovis memóriája olyan, mintha törölték volna. Ott mindenki más-más iskolába ment, szóval mindegy is volt, hogy maradtam-e plussz egy évet. Neki sem fog ez törést okozni, mint ahogy a beszoktatás nehézségeire is csak te fogsz emlékezni.
2011. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is az ovi mellett vagyok, hasonló okok miatt. A négy év ovival kapcsolatban pedig a helyzet az, hogy nagyon sok gyereket tartanak vissza a szüli az óvodában, akkor is ha elkezdhetné már az iskolát. Ezért az új csoportban sok társa maradna meg a régiből is. A régi ovinkban pl. a 30 gyerekből 10 ment iskolába a többiek maradtak a csopotjukkal még egy évet. A mostani ovinkban vegyes csopotok vannak, így nálunk ez nem probléma.
2011. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok, hogy menjen oviba. Nem lesz neki törés, ha elballagnak a barátai, amúgy is ezek a barátságok nem életre szólóak. Az iskola meg megint olyan, hogy a gyereknek tök mindegy, hogy kivel jár egy osztályba. Ha nem ismeri őket, akkor tutira szerez hamar barátot, ha meg ismer közülük néhányat, akkor se tuti, hogy az ovis haverokkal fog barátkozni...
2011. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:D

Meggyőztetek, akkor várjuk a beíratkozást.

2011. jún. 30. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!