Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? 21 hónapos kisfiam...

Mit tegyek? 21 hónapos kisfiam az útóbbi időben nem akar aludni ebéd után

Figyelt kérdés
21 hónapos kisfiam az útóbbi időben nem akar aludni ebéd után, de emiatt meg délután 6 körül teljesen kimerül és emiatt a vacsora,fürdés stb nagyon nehéz. Lehetséges hogy ebben a korban már nem igénylik a napközbeni alvást?? De akkor mit csináljak vele délután amikor táskás szemekkel ül elcsigázva de még túl korán van az esti alváshoz?
2011. júl. 1. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy egy nap valahogy kihúztam vele estig, másnap már tuti el tudtam altatni délben. :)


Próbáld később lefektetni, a déli alvást tedd későbbre.

Nálunk attól függően alakul minden, reggel mikor kel a kicsi (2éves). Ha 7-kor vagy előtte már fel van, akkor legkésőbb fél 1-kor elaltatom. (nem alszik még egymaga.) Ha 8 körül kel, akkor fél 2-kor alszik el. Max. másfél órát hagyom aludni. Így este fél 9-kor teljes a csend. :)


Egyébként biztos, hogy igényli még az alvást, ha délután ennyire nem bírja. A nagylányom másfél évesen is minden megerőltetés nélkül kibírta a 12-13 órás ébrenléteit. És éjjel se aludt rendesen. Nekem nagyon gáz volt, neki meg se kottyant. :)

2011. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dackorszak, próbálgatja a határait. Esetleg feküdj le vele, akkor látja, hogy te is alszol, és talán ő is kedvet kap hozzá.
2011. júl. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem igényelné az alvást délután, nem lenne hatkor már álmos. Ha mondjuk egykor szoktad letenni, most tedd le kettő-három között, èn ezt csináltam, igy el is aludt. És ebéd után adtam desszertet, hogy jól tele legyen, plusz egy deci tejet elalvás előtt még rá! Igy aludt el délután. Első két nap sirt, vergődött, de akkor még rácsosban aludt, ugyhogy nem vettem ki. Csak visszajártam a szobába nyugtatni. Harmad napra magától visszaàllt az alvás. 2,5 éves mult és 2-3 orát alszik ujra délután.
2011. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi pont ezmiatt kelünk reggel 7kor. Ő aludnak fél 9ig is, de akkor du. nem tudom letenni. 1kor megyünk be a szobájába, 10-15 perc mire elalszik, de fél 3nál tovább nem alszik. így is este fél 10 mire elalszik. nálunk ez a reggeli korai ébresztő bevált.
2011. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!