Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyerekes anyukák, az...

Egy gyerekes anyukák, az apuka mennyit foglalkozik a gyerekkel, és mennyit segít nektek otthon?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi lennék arra,hogy hány olyan férfi van aki kiveszi a részét a házimunkából és a gyereknevelésből is.

Az én ismeretségi körömbe van jó pár ilyen férfi, sajnos a férjem nem tartozik közéjük.


2011. júl. 2. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém igen, hála Istennek. Ma is kivasalt vagy egy köbméter ruhát.
2011. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Enyém kivenné a részét, de én nem engedem meg neki.

Ő egész nap dolgozik, én meg egész nap itthon vagyok a 2 gyerekkel, közben megcsináljuk a házimunkát. Megszokták a gyerekeim.

Ha hazajön a munkából, nekem fontos, hogy ő a gyerekekkel legyen. Ha még elvárnám tőle, hogy porszívózzon vagy mit tudom én, akkor mikor lenne együtt a gyerekekkel??

Ha visszatérek a munkába, persze változtatunk ezen, de most ez így teljesen jó mindannyiunknak.

2011. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia. Mivel az én férjem 12órázik,így nem tud semmit segíteni,és a lányával(16hónapos) sem sokat van. Este 8ra ér haza,és a gyerek legkésőbb 9kor alszik.

Ha viszont itthon van hétvégén,akkor elvan vele. Elviszi sétálni,eljátszanak. Bár a lányunkat hosszútávon semmi nem köti le,olyankor apa inkább gépezik. Ha megy a baba hozzá ölbe veszi,és együtt gépeznek. Imád az apjával autó versenyezni. Ha szólok neki tisztába teszi,megeteti,megcsinálja amit mondok. Magától nem nagyon szokta,de nem vagyok telhetetlen. Házimunkát is csinál. Felporszívózik,letörölget,bepakolja és elindítja a mosógépet. Mosogatásra viszont nem lehet rávenni. Szóval én nem panaszkodom!

2011. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na nekem pont ez a bajom,hogy nekem még a gyerek re sem figyel.Tehát hétvégén mikor itthon van 2 napig,akkor sem képes egy percre sem figyelni a gyerekre.Ha meg kérdek tőle valamit fel van háborodva,hogy én mért nem tudom megcsinálni.Ő meg ül a gép előtt és játszik meg msnezik a haverjaival.Már nagyon unom.Hétköznap mikor nincs itthon semmi problémám nincs.Szépen megvan a napirendünk a gyerekkel, szépen meg tudunk mindent csinálni.De ha itthon van,a gyerek csak őt akarja ő meg egyszerűen nem tud mit kezdni a fiával.Nekem sem lenne gond ha legalább hétvégén figyelne a gyerekre,levinné a játszótérre vagy csak játszana vele egy kicsit,hogy pl mondjuk ki tudjam mosni a hajam vagy el tudjak menni a gyerek nélkül wc re...de hát neki sajnos túl megeröltető felállni a laptop elől és foglalkozni a fiával.
2011. júl. 2. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én kidobnám a fenébe. Az ilyennek minek a család? Ehhez nem kell feleség meg gyerek, lehet egyedül is csinálni. A ruháját nem mosnám a helyedben, csinálja meg maga, főzzön magára. Két hét alatt rájönne mi a helyzet, vagy lelépne. Mindkét esetben jól járnál.
2011. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hétköznap annyi dolga van a ház körül, hogy esténként megeteti a kutyákat és a macskákat. Ez azért van, mert 5-re ér haza, a lányunk 8-kor fekszik. Így elég kevés ideje van rá, de ilyenkor is eteti, pelenkázza, játszik vele, sétálni viszi. De hétvégén sokat segít a ház körül is. Most pár napja beteg vagyok/voltam, szinte mindent ő csinált. Mondjuk a kaját hozattuk, de a gyereket 100%-ban ellátta, mert én még felkelni sem tudtam. Teát főzött, mosogatott, felmosott, mikor mit kellett.

Szóval ő egy igazi kincs! :)

2011. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Sajnálom hogy ilyen a párod. A gyerek mennyi idős,nem tudnának együtt gépezni? Ölbe fogja,és mehet. Egyáltalán semmit nem csinál?

Az én párom mikor este hazajön,ő adja be a gyereknek a vitaminját. Csak tőle fogadja el. Ja és főzni is szokott,és szeret is.

2011. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én párom a házimunkában,és a gyerekkel kapcsolatban is rengeteget segít,kivétel a vasalás! :)
2011. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
volt már ilyen kérdés ott részletesen leírtam a véleményem most csak annyit írnék,hogy neki teljesen természetes,hogy foglalkozik a gyerekével,születése óta.nincs olyan teendő egy gyereknél amit egy apuka ne tudna megoldani max a szoptatás,nos ezen kívül szinte mindent csinált,és csinál már 2.5 éve.a házimunkába is,de mire hazajön már nincs is mit csinálnia,de a készség meg van benne.
2011. júl. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát foglalkozik azér a gyerekkel, segít a házimunkában is, de nem annyit, mint szeretném. Viszont igyekszem ezen nem veszekedni. Ő igazság szerint lusta, ráadásul nagyon sokat is dolgozik, nincs rajtam igazán anyagi teher, hogy nagyon ki kéne vennem a részem a családi költségvetésből, így én meg igyekszem cserébe a háztartás terhét zömében átvállalni. Meg olyan gondoskodós típusnak is tartom magam. A gyerekkel foglalkozik, de csak a maga módján, pl. építőkocka, meseolvasás, mesenézés, vagy repülőket nézegetnek interneten. De játszira már nem viszi le.


Szerintem sajnos az anyukák nevelik rá a fiúgyerekeket, hogy nem kell nekik bevetni maguk után az ágyat, nem kell mosogatni stb. Az én anyósom konkrétan büszke arra, hogy úgy nevelte a fiát, hogy "neked semmi dolgod nincs, fiam, csak tanulni". Ami egy orbitális nagy baromság, valljuk be.

2011. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!