Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiesett a babakocsibol a...

Kiesett a babakocsibol a kislanyom.2 eves. Mik az agyrazkodas tunetei? Egybol elojonnek vagy elofordulhat, hogy kesobb alakul ki.

Figyelt kérdés
Kiakart szallni belole es en keson ertem oda. nagyon utalom maga,at, hogy hogy lehettem ennyire figyelmetlen....nem is tudom szavakkal kifejezni. Szegenykem most az en hibambol szenved. Sajnos a homlokara esett. Utana nagyon sirt de megvigasztalodott, evett rendesen,jokedvuen jatszott. Most alszik. Ha felkel mindenfelekeppen orvoshoz szeretnem vinni de addig is szeretnem tudni tapasztalt anyukaktol hogy is van ez.
2011. júl. 11. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akinek agyrázkódása van, annak nem szabad aludnia!
2011. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azonnal orvoshoz kellett volna vinni!

Az sem biztos, hogy lesz tünete és mégis károsodást szenvedett, ami csak pár év múlva derül ki. Ezt nekem orvos mondta. Egyébként az aluszékonyság is tünet.

2011. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
első ne rémítgesd már szegényt. Ha agyrázkódása lenne tudnál róla, mert úgy rókázna a gyerek mint a lakodalmas kutya. Figyeld nem szédeleg-e, egyformák-e a pupillái, a hányást, közérzetet. Szerintem semmi baja, de ha téged megnyugtat vidd el dokihoz. :)
2011. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem rémisztgetésnek szántam, de különben is, jobb félni, mint megijedni! Szomszéd gyereknek volt egyszer ilyene, leesett a mászókáról, és azt mondta a doki telefonban, hogy mindent tegyünk meg azért, hogy el ne aludjon!

2011. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ebed utan fektettem le de nem volt almos, alig tudtam lerakni.Semmi elterot nem lattam a viselkedeseben es a baleset utan eltelt 2 ora. Tudtam, hogy ha nem fog aludni akkor meg rosszabb lesz. Egyebkent alig tudtam lerakni annyira eleven volt.
2011. júl. 11. 18:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Hányás, aluszékonyság a leggyakoribb tünet. A pupilláit is lehet figyelni.

A fiamnak jó 2 órával egy esése után kezdődött a hányinger/hányás. És utána elaludt. Már amikor hányt tudtam hogy agyrázkódása van. Vittük ügyeletre.

Ja és szédült. (3 éves volt akkor)

2011. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
és kicsit igaza van az elsőnek, mert ha durva agyrázkódás akkor ébreszthetetlen állapotba kerülhet. De írtad hogy azonnal sírt, így sztem nem komoly, de azért megnézetném. Biztos ami biztos.
2011. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akinek agyrázkódása van az hány, elájul, ébreszthetetlen.

Miért kell rémítgetni egymást? Semmi baja a gyereknek, megütötte magát, persze, hogy sírt.

2011. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nem esett olyan magasról! Azonnal sírni kezdett, és nem volt feltűnő viselkedés változása. A megfigyelésen kívül az orvos se tud sok mást javasolni. Ha szalad és fejre esik, akkor is orvoshoz viszed, vagy csak a lelkiismeret furdalásod miatt vagy most ennyire aggódó?

Persze, be kellett volna csatolnod az övét, de hidd el mindenki hibázik, és néha szerencsétlenül jönnek össze a körülmények.

Én saját kezűleg borítottam ki a gyereket a sportkocsiból, mikor túl nagy lendülettel toltam le a járdaszegélyen. Szóval igyekszünk vigyázni, de néha történnek balesetek.

2011. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!