Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kicsi februárban tölti...

Ha a kicsi februárban tölti be a 3évet, akkor mikor kell beíratni oviba? Mikor mehet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor óvodába a 3. életévét betöltött gyermek mehet. Érdemes most beíratni, hogy számítsanak rá februárban, nehogy más óvodát kelljen keresni. Én a helyedben biztosan beíratnám most!
2009. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz óvodába mindig fix időpontban van a beiratkozás,ha jól emlékszem akkor valahogy ilyen tájon szokott lenni!Most beiratod,de majd csak akkortól megy ha betöltötte a három évet!
2009. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
mostanában beírathatod. mielőtt kezdené az ovit el lehet vinni beszoktatásra, 1-2 óra. (nem mindenhol engedik).születésnapja febr., akkor márc. 1-től mehet oviba. de nem kötelező. kivárhatod a szept 1-et, ha nem teljesen szobatiszta. mi így tettünk.most kezdte volna az ovit, tavaly írattuk be.
2009. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most kell beíratnod, de kérdezz utána az általad választott ovibanhogy van- e rá lehetőség egyáltalán.Ugyanis a törvény azt írja elő hogy köteles felvenni az óvodába minden olyan gyermeket akik az adott évben december 31. ig betöltik a harmadik életévüket. Akik ezután töltik azokat csak előjegyzésbe vehető fel.Mi pont így voltunk és hely hiány miatt nem vették fel majd csak szeptembertől. Valamint azt is érdemes végiggondolni, hogy érdemes- e arra a kicsi időre beszoktatni mert utána már nem soká jön a nyáriszünet és egy eléggé összeszokott társaságba kerülne nem biztos hogy teljesen be tud illeszkedni.
2009. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak. Én óvónő vagyok (voltam). Ha a létszám a tárgyévben 3. évüket betöltött gyerekekkel betelik, nem kötelesek felvenni a következő évben 3. évüket töltő gyerekeket. Ilyenkor azt szokták tanácsolni, hogy esetleg a bölcsődébe írassák a szülők a gyereket, ha vissza kell menni dolgozni. Egyébként az óvodai beíratások minden évben áprilisban vannak, nézz körül a környéketeken, ki van írva az óvodák kapujára!
2009. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!